Noor Zidane ja sõbrad tõstsid koduklubi kahe-aastase pausi järel kõrgliigasse (0)

Rayo Vallecano mängujärgselt võitu tähistamas. Foto: Scanpix / David Borrat / EPA

Hispaanias sai eile õhtul selgeks viimane uueks hooajaks esiliigast kõrgliigasse tõusev meeskond. Pääsme lunastas pealinnaklubi Rayo Vallecano, kes kuulus kõrgseltskonda viimati 2019. aastal.

Kui Espanyol ja Mallorca ehk lõppenud esiliiga hooaja tabeli kaks ülemist kindlustasid pääsme eduka põhihooaja toel, siis meeskonnad kohtadel 3.-6. mängisid turniirisüsteemis välja kolmanda kõrgliigasse pääseja. Võistlustules olid Girona, Almeria, Leganesi ja Rayo Vallecano meeskonnad.

Neli meeskonda jaotati kahte poolfinaalpaari, Girona kohtus Almeriaga ning Rayo Leganesiga. Esimesest paarist pääses finaali Girona, kes võitis avamängu 3:0 ning vedas korduskohtumise väravateta viigini. Teises paaris võitis Rayo avamatši samuti 3:0 ja teise 2:1, jõudes turvaliselt finaali.

Finaalkohtumistesse jagus pinget aga omajagu. 13. juunil mängitud avamadinas kaotas Rayo koduväljakul Gironale 1:2, ulatades trumbid nende kätte.

Eile õhtul toimunud korduskohtumisele läksid legendaarse Athletic Bilbao paremkaitsja Andoni Iraola hoolealused aga pea püsti vastu ning juba poolajapausiks juhtisid nad Alvaro Garcia ja Oscar Trejo väravatest 2:0. Kuigi teise poolaja algfaasis teenis kaitsemängija Emiliano Velazquez oma teise kollase kaardi ja jättis sellega Rayo vähemusse, ei suutnud Girona mängijad nahkkera kordagi Luca Zidane valvatavasse väravasse saata ning Rayo rõõmupidu oli tõsiasi.

Girona - Rayo Vallecano 0:2, kahe mängu kokkuvõttes 2:3