Noored tulevikutähed vedasid Arsenali võidule (viienda ringi loos) (1)

Inglismaa karikasarjas jõudis viiendasse ringi Arsenal, kes vajas selleks väravaid 18-aastaselt Bukayo Sakalt ja kaks aastat vanemalt Eddie Nketiahilt. 16 parema seas ootab Londoni klubi ees tugevuselt kolmanda liigas ehk League One'is mängiv Portsmouth.

Arsenali noortemeeskonnas koostööd lihvinud duo Saka-Nketiah avas skoori juba viiendal minutil, kui Saka palli terava nurga alt põiklati alla virutas. 26. minutil oli äsjane väravalööja juba ise söötja rollis ning hooaja esimese poole esiliigas Leedsis laenul veetnud Nketiah kasvatas edunumbreid.

Teisel poolajal kergitas Arsenal jalga gaasilt, ent Bournemouth suutis auväravani jõuda alles neljandal üleminutil. Negatiivse poole pealt kaotas Arsenal tunni möödudes keskkaitsja Shkodran Mustafi, kes põrkas õhus kokku oma väravavahiga, kukkus halvasti ja viidi väljakult kanderaamil minema. Esialgsetel hinnangutel tegi Mustafi viga hüppeliigesele.

Kui Arsenalil läks viienda ringi loosiga õnneks, siis õige mitmes paaris on oodata huvitavaid vastasseise. Näiteks võib Derby County ridades mängiv Wayne Rooney vastamisi minna oma pikaajalise tööandja Manchester Uunitediga, enne tuleb Derbyl aga alistada korduskohtumises ainuke konkurentsi jäänud League Two meeskond Northampton Town.

Shrewsbury Towni vastu 2:0 edu maha mänginud ja 2:2 viigi tõttu samuti korduskohtumist vajav Liverpool, kelle peatreener Jürgen Klopp on ähvardanud, et mängitab korduskohtumises reservmeeskonda, läheks võidu korral vastamisi Chelseaga. Eelmainitud asjaolusid arvestades on League One'i kuuluval Shrewsburyl suurepärane võimalus tagada endale vastasseis teisegi suurklubiga. Viienda ringi paaride lõplikuks selgumiseks on vaja ära oodata koguni kuue korduskohtumise tulemus.

Bournemouth - Arsenal 1:2 (0:2)