Norbert Hurt jäi teise poolajaga rohkem rahule kui esimesega (0)

FC Flora peatreener Norbert Hurt. Foto: Brit Maria Tael

FC Flora peatreener Norbert Hurt nentis pärast 2:0 võitu Nõmme Unitedi üle, et kohtumise alguses läks ridade korrastamisega natuke aega, aga kui see tehtud, sujus edasine juba hoopis paremini.

"Kohtumise algus oli pigem keeruline, sest vastane võttis väga selge hoiaku, et nad hoiavad palli ja seda pikaks ei vii. See nõudis meilt päris palju korrastamist, kuidas Unitedi pressida. Sinna läks omajagu auru ja ka ülesehituse kontrolli alla saamine võttis esmalt veidi aega.

Seega kuna kohtumise alguses oli tegemist kaitse korrastamisega, siis palliga töö läks veidi sirgjooneliseks. Aga esimese poolaja teises pooles saime tasakaalu kätte ja sundisime vastase eksima. Ette tekkisid augud, mida meeskond kenasti ära kasutas.

Esimene poolaeg oli nii ja naa, sest alguses oli liiga palju lohakust, tahtnuks paremat mängu näha. Aga teisel poolajal tuli jõudude vahekord selgemalt välja, saime mängu enda kontrolli alla.

Lõpus otsustasime enam mitte nii kõrgelt pressida, vaid suhtluses mängijatega otsustasime tempot veidi alla lasta. Tahtsime kontrollida mängu läbi palli valdamise, mitte vastast kaitses vastu võttes. Kui selle rütmi kätte saime ja mängutempo langes, siis võtsime hoiaku, et pigem mängime rahulikult," rääkis FC Flora peatreener.

Flora vahetuspingi mehitasid täna ainult 17- ja 18-aastased väljakumängijad. Kui viis päeva tagasi superkarikafinaalis tegi Hurt teisel poolajal kolm vahetust ja sai kõrvetada, sest Trans mängis 0:2 kaotusseisu viigiks ja viis mängu penaltiseeriasse, siis täna hoidis Flora juhendaja konservatiivsemat joont, tehes enne 90+1. minutit ainult ühe muudatuse.

"Ei ütleks nii, et talitasin nii superkarikafinaalis juhtunu tõttu. Muidugi oli oluline rütmi hoida, aga Viljandis oli treeningkoormuste tõttu paraku lihtsalt vaja mõned vahetused teha. Täna sellist vajadust polnud, mehed kestsid küllaltki hästi," lausus Hurt.

FC Flora hooaeg jätkub pühapäeval, 10. märtsil, kui Premium liiga 2. vooru telemängus võõrustatakse Tallinna Kalevit.

Fotograaf: BRIT MARIA TAEL