Norra sai pärast 12 aastat ootust põnevusetenduses oma tahtmise (0)

Prantsusmaal toimuvatel jalgpalli naiste maailmameistrivõistlustel on pühapäeva alustuseks selgunud esimesed veerandfinalistid. Kui sakslannad said oodatud võidu Nigeeria üle kätte, siis Norra ja Austraalia vaheline heitlus nõudis penaltiseeriat.

Viimati 2007. aasta MM-il esikaheksasse pääsenud Norra asus kohtumist 31. minutil juhtima koondise ajaloo resultatiivsuselt kolmanda Isabell Herlovseni tabamusest, kes vastaste väravavahiga silmitsi seistes toimetas palli probleemideta ette nurka. Austraalia otsis viigiväravat tükk aega ning alles 83. minutil sai poolkaitsja Elise Kellond-Knight hakkama vapustava sooritusega, kui otse nurgalöögist maandus mänguvahend võrgus.

Normaalaeg lõppes skooriga 1:1 ning austraallannad jäid 104. minutil taas raskesse seisu, mil Alanna Kennedy tõmbas viimase mängijana vastase murule ja punane kaart oli tõsiasi. Norra ei suutnud siiski võiduväravat lüüa ja Austraalial avanes võimalus penaltiseeriaga kohtumine ära otsustada. Seal aga alustati kahe eksimusega ning norralannade neli täpset tabamust andsid kokkuvõttes ikkagi neile raske võidu.

Veerandfinaalis kohtub Norra naiskond Inglismaa - Kamerun paari võitjaga. Saksamaa ootab vastast Rootsi - Kanada paarist.

Norra - Austraalia 1:1 (1:0, 1:1, 1:1), penaltitega edasi Norra 4:1