Ohjeldamatu väravalöömine tegi Haalandi katki ja jättis Norra koondise pika ninaga (0)

Erling Haaland ei saa koondise eest mängida. Foto: Scanpix / Reuters / Molly Darlington

Manchester City esiründaja Erling Haaland, kes on viimase nädala jooksul löönud kahe mänguga kaheksa väravat, pidi loobuma EM-valikmängudes Norra koondise aitamisest.

22-aastast Haalandit vaevab kubemevigastus, mille ta sai laupäevases karikavõistluste veerandfinaalis. City võitis Burnleyt 6:0 ja Haaland lõi kübaratriki, ent lahkus väljakult tunniajase mängu järel. Nüüd jääb tal Norra eest mängimata nii Hispaania kui ka Gruusia vastu.

"Erling võttis uudise sellest, et ta ei saa koondise eest võidelda, vastu väga lööduna. Õnneks on meie meeskonnas piisavalt enesekindlust, andekust ja ühtsust, et eesootavates mängudes punktide nimel võidelda," sõnas Norra peatreener Stale Solbakken.

Koondise arst Ola Sand märkis, et esmaspäevased testid kinnitasid vajadust Haalandile puhkust anda. Ründaja saadeti end ravima koduklubi juurde.

2019. aasta novembris 19-aastasena koondise eest debüteerinud Haaland on seni saanud Norra särgis 23 mänguga kirja 21 väravat. Eelmise nädala keskel lõi ta Meistrite liiga kaheksandikfinaali kordusmängus palli Leipzigi võrku viiel korral ja nädalavahetusel lisandunud kolm tabamust kergitasid tema väravasaldo sel hooajal peetud 37 mängu juures 42 tabamuseni.

Manchester City on Premier League'i tabelis Haalandi vägevast panusest hoolimata teisel kohal, jäädes ühe vähem peetud mängu juures liidrist Arsenalist maha kaheksa punktiga. Koondisepausilt naasmise järel kohtutakse 1. aprillil koduväljakul Liverpooliga. Meistrite liiga veerandfinaalis tõi loos Cityle vastu Müncheni Bayerni, lisaks ollakse konkurentsis ka koduses karikasarjas, kus poolfinaalivastaseks on esiliigaklubi Sheffield United.