Oktoobri sümboolne koosseis: hooaja lõpus särasid tuttavate nimede kõrval paar uut meest (1)

Kui Sander Laht oktoobris mängis, siis ta ka skooris. Foto: Allan Mehik

Soccernet.ee toimetuse koostatud Premium liiga oktoobri sümboolne koosseis mängib 4-4-2 formatsioonis ja koosneb muuhulgas kahest mehest, kes pääsesid valikusse tänavu esmakordselt.

Oktoobris segas mängijate rütmi veidi koondisepaus. Nii enne kui pärast seda peeti kaks vooru. Erandina mängisid Flora ja Pärnu Vapruse mehed kokku viis matši. Sedavõrd tasavägist toimetuse hääletust polegi tänavu varem olnud kui nüüd. Koosseisus viimase kahe koha täitmiseks käis pingeline duell koguni kaheksa vutimehe vahel. Esmakordselt jäi valikust välja Zakaria Beglarišvili.

Suurima mängijate esindatusega on seekord Levadia, kelle ridadest on valikus koguni neli mängijat. Kolm pallurit pääsesid koosseisu Florast, kaks Tulevikust ning üks Kalevist ja Kuressaarest.

Soccernet.ee oktoobri sümboolne koosseis:

Sergei Lepmets - Levadia esiväravavahi puhul ei ole vaja palju öelda. Ta tõestab pidevalt ja järjekindlalt oma kvaliteeti ja selle tulemusel esindas ta oktoobris Eesti koondist koguni Rahvuste liigas. Premium liigas sai ta kirja kaks nullimängu ning Tuleviku vastu suutis veel viimasel sekundilgi teha paraadtõrje, mis omad võiduni aitas.

Gert Kams - Flora kapten esines möödunud kuul tuntud headuses, kui klubi võitis tema osalusel kolm mängu ja viigistas rivaali Kaljuga. Kams ise lõi värava Tammekale ja andis olulise väravasöödu matšis Kalju vastu.

Markus Jürgenson - Stabiilse hooaja lõpuks, kui teised väsimusemärke näitama on hakanud, on Jürgenson vastupidiselt särama löönud. Aitas Levadial nullil hoida nii Kalju kui ka Tammeka ja andis ise suure panuse Tuleviku alistamisesse.

Madis Vihmann - Tänavu kolmandat korda sümboolsesse koosseisu pääsenud Flora keskkaitsja tegi üldjoontes väga hea kuu. Ta osales Flora kõigis viies kohtumises, millest kolmes suudeti taga nulli hoida. Oli taas enesekindel ega teinud suuri eksimusi.

Dmitri Kruglov - Kuigi kuu alguses mängus Kalju vastu eksis Kruglov penaltil, mis on tema puhul väga ebatavaline, siis järgnenud mängudes oli ta üks Levadia veduritest. Andis väravasöödu nii Kalevi ja Tammeka vastu. Lisaks panustas rünnakule heade söötudega, mis aitasid klubil väravaid lüüa nii Tulevikule kui ka tartlastele. Levadia edukuse üks peamisi komponente.

Gando. Foto: Brit Maria Tael

Gando - Levadia paremäär tekitas oktoobris peavalu kõikide oma vastaste vasakkaitsjatele. Oma kiiruse, hea tehnika ja olukordadesse lõpuni mineva mängustiiliga suutis omade rünnakul niite tõmmata. Lõi oktoobris ka kaks väravat ja andis kaks väravasöötu.

Herol - Tuleviku mängujuht aitas Viljandi meestel oktoobris võtta kaks olulist võitu, millest mõlemas ta skooris (kokku kolmel korral) ja andis ka väravasöödu. Tema platsinägemine ja kavalad passid tekitasid konkurentides segadust.

Hidetoshi Wakui - Tallinna Kalevi jaapanlasest vanameister on küll hooaja lõpus kaptenipaela kaotanud Alger Džumadilile, kuid ta mäng on samas lustlikumaks muutunud. Suure osa hooajast kontrolliva poolkaitsjana mänginud Wakui toimetas oktoobris nii ründes kui ka ründaja all ja oli resultatiivne. Aitas Kalevil tabelisse juurde saada neli punkti, kuid Kuresaares, kus ta kaks väravat lõi, läks samuti puhkama eduseisul, mille kaaslased viimasel hetkel maha mängisid.

Rainer Peips - Tuleviku vasakäärel on väga hea klapp Heroliga ning see duo on suutnud Viljandile häid tulemusi tuua. Oktoobris lõi Peips koguni kolm väravat, lisaks andis Herolile väravasöödu. On sügisel sattunud täiesti peatamatusse hoogu, sest tegelikult oli juba ka septembris väga hea.

Sander Laht - Kuressaare rünnakuid vedav Laht oli oktoobris meeletus hoos, kui lõi tabeli üheksanda meeskonna eest värava alati, kui platsil käis. Kokku nelja mänguga viis väravat, mis aitasid saarlastel neli punkti teenida ja Vapruse ees üleminekumängudele viiva koha kindlustada.

Erik Sorga - Noor Flora ründaja sai suurema võimaluse pärast koondisepausi, kui asendas vigastatud Mark Anders Lepikut. Vapruse vastu lõi ta koheselt kaks väravat ja andis ühe väravasöödu, järgnenud 2:1 võidumängus Transi vastu skooris taas. Lisaks lõi värava vahetusest sekkununa Tammekale ehk kasutas oma võimalusi väga efektiivselt.

Sümboolse koosseisu valimisel ei ole Soccernet.ee toimetus liialt kinni kindlates positsioonides ega formatsioonides - meeskonna asetus võib igakuiselt muutuda, samuti ei ole iga mängija tingimata liinisiseselt asetatud positsioonile, kus ta möödunud kuul liigas mängis. Mängija nime taga sulgudes on arv, mitmendat korda ta sel hooajal sümboolsesse koosseisu pääsenud on.

1 kommentaar

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (1)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
NOORTE VÄGEV START
PIKK ETTE (JA ISE JÄRELE)
Pikk ette (ja ise järele) | Mis on lahti Nõmme Kaljuga?
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID