Menüü
Veebisait

Omasid ülistanud ungarlaste juhendaja: arvatakse, et treeneri taktikavalik on tähtsaim, aga see on jama jutt (0)

Marco Rossi kiidab platsilt tulnud poolkaitsjat Andras Schäferit. Foto: Scanpix / AFP / Laszlo Balogh

Ungari koondise peatreener Marco Rossi kiitis pärast 1:1 viiki Prantsusmaaga hoolealuste võitlustahet, mis olevat miljon korda tähtsam kui mingi taktikaline plaan.

"Mängisime suurepärase kohtumise ning panime esitusse täpselt parajal määral südant ja vaprust. Võin vaid mehi selle eest tänada. Tänapäeval on paljud treenerid veendunud, et võiduni jõutakse tänu peatreeneri taktikavalikule. Nad eksivad," rääkis Rossi portaalile M4 Sport. "Peategelased on alati mängijad ja minu mehed tegid täna töö ära. Mäletan, kui koondise etteotsa asudes meestega esmakordselt kohtusin. Ütlesin neile, et vahet pole, kes koondises on, aga alati peab viimase jõuraasuni pingutama. Suur süda on jalgpallis kõige tähtsam - eriti veel siis, kui mängid rahvuskoondises."

Prantslaste juhendaja Didier Deschamps tõdes samuti, et ungarlased väärisid punkti. "Nad jätsid endast kõik väljakule ja seda oli suurepärane vaadata. Ent ka meie ei andnud hetkekski alla. Oleksime tahtnud võtta kuus punkti, aga nelja pealt on ka hea viimasele kohtumisele vastu minna."

Deschamps lisas, et ründajate Antoine Griezmanni, Kylian Mbappe ja Karim Benzema kohatine takerdumine talle muret ei valmista. "Tegu on tippmängijatega, kes on tõestanud, et suudavad üheskoos tegutseda. Aga ei maksa unustada, et kõigist oskustest hoolimata ei saa nad just üleliia tihti koos mängida. Alati saaks paremini, ent nägin täna väljakul lootustandvaid asju."

REKLAAM

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti