Otse karantiinist mängule läinud Rostov tegi vastuolulise Mamajevi vedamisel võimatut (0)

Nädalavahetusel peetud Venemaa kõrgliiga 24. vooru keskne teema oli taas koroonaviirus. Aga seekord näitas Rostov, et tati ja tahtejõuga on võimalik imesid teha.

Mäletate, kuidas Rostovi leeris naasmismängu eel koroonaviiruse levimine tuvastati, aga Sotši keeldus mängu edasi lükkamast ja loputas Rostovi välja saadetud alaealiste punti 10:1? Sel laupäeval sai rostovlaste kahenädalane karantiin aga täpselt õigeks ajaks läbi ja mängu Tula Arsenaliga isegi ei üritatud rääkida.

"Me olime oma tubades sisuliselt vangis," tõdes Rostovi peatreener Valeri Karpin. Ja kui küsida, kuidas mõjub ühele jalgpallimeeskonnale kaks nädalat treeninguteta, siis teab Rostov nüüd vastust. Hästi! Pavel Mamajev lõi esimesel minutil 1:0, 17 minutiga juhiti 2:0 ja lõpuks tõi 2:1 võit kolm punkti tabelisse juurde.

Erilist tähelepanu väärib just Mamajev. Märtsis jõudis ta teha oma esimese mängu pärast pikka (ja sunnitud) jalgpallipausi, mis tingitud liigsest rusikatega vehkimisest, ja aitas seal väravaga Rostovi võidule Moskva CSKA üle. Nüüd sai ta uuesti naasta. Jälle väravaga. Kui kellelgi on siht silme ees, siis Mamajevil.

Kõneainet pakkus nädalavahetusel muidugi ka mängimata jäänud mäng, mida Venemaa kõrgliiga ei soostunud edasi lükkama, kuigi Orenburg pidi karantiini sulgema nii esindus- kui noortemeeskonna ehk ei suutnud kedagi kohale saata. Aga liiga otsusel sai Krasnodar juurde kolm punkti ja Orenburg tehnilise kaotuse.

FK Rostov - Tula Arsenal 2:1 (2:0)