Õudus jätkub: Anfieldil ootamatult saamatuks muutunud Liverpool kaotas nii linnaderbi kui ka kapteni (0)

Võtab mõtlema: Liverpooli hoog on kadunud. Foto: Scanpix / EPA / Laurence Griffiths

Valitsev Inglismaa meister Liverpool on sattunud sügavasse mõõna, sest liigas kaotati juba neljas mäng järjest. Mis veel hullem, seekordne 0:2 kaotus tuli vastu võtta derbirivaalilt Evertonilt ning seda Anfieldile, kus sama linna sinise meeskonna vastu oli kaotuseta püsitud 22 hooaega. Tagatipuks jäädi ilma järjekordsest põhimehest, sest avapoolajal sai vigastada Liverpooli kapten Jordan Henderson.

Oktoobrikuise 2:2 viigiga lõppenud Merseyside'i derbi tegi kurioosseks Jordan Pickfordi hüpe Virgil van Dijki jalgadesse, mis Liverpooli tugitala hooaja raske vigastusega lõpetas. Seekord midagi nii dramaatilist ei sündinud, küll aga pidi kodumeeskond üle elama šokk-alguse, kui talvise täienduse Ozan Kabaki üle mänginud Richarlison juba kolmandal minutil Evertoni juhtima viis.

Järgmise löögi allapoole vööd sai Liverpool pooltunni möödudes, kui Henderson venitas kubemelihast ega saanud mängu jätkata. Tema asemele tuli Nathan Phillips, mis tähendas, et Liverpooli keskkaitsepaari moodustasid nüüd Kabak ja Phillips, kel Liverpooli esindusmeeskonna eest enne tänast kahe peale kokku üheksa kohtumist.

Liverpool ei olnud küll kaotusseisu jäämise järel rätikut nurka visanud, sest viigivärava löömiseks avanes võimalusi nii Hendersonil, Sadio Manel kui ka Mohamed Salahil, kuid Evertoni postide vahel säras Pickford. Lõplikult pani Evertoni 21-aastasele ootusele punkti 83. minutil, kui läbijooksule pääses vahetusest sekkunud ründaja Dominic Calvert-Lewin. Alisson pillas juba peaaegu püütud palli, selle järele samme sirutanud Calvert-Lewini jalad läksid sõlma Trent Alexander-Arnoldiga ning kohtunik Chris Kavanagh määras penalti, mida ei vääranud ka VAR-i abiga tehtud järelkontroll. 11 meetri karistuslöögi realiseeris kindlalt Gylfi Sigurdsson.

Liverpool on nüüd koduliigas võitnud viimasest kümnest mängust vaid kaks ning kaotanud järjest neli kohtumist. Eriti käest on läinud koduvorm, sest pärast 56-mängulist kaotuseta seeriat, mille jooksul Anfieldil võideti 45 ja viigistati 11 liigamängu, on kuuest viimasest kodusest liigakohtumisest saadud esmalt kaks viiki ja seejärel neli kaotust, kusjuures viimase viie mänguga on kodus löödud ainult üks värav.

Hendersoni vigastus muudab Jürgen Kloppi elu topeltraskeks, sest kapten asendas niikuinii puuduvaid keskkaitsjaid - vigastusega on väljas nii van Dijk, Joel Matip, Joe Gomez kui ka Fabinho, mis tähendab, et puudu on nüüd nii keskkaitse kolm esimest valikut kui ka kaks peamist senist asendajat. Keskkaitsjatest on Kloppi käsutusse jäänud peale Kabaki ja Phillipsi veel 20-aastane Rhys Williams ja talvel esiliigast hangitud Ben Davies, kellel esindusmeeskonna eest debüüt siiani tegemata.

Liigatabelis on Liverpool kuuendal real ning Meistrite liiga positsioonile jõudmine muutub iga mänguga aina raskemaks. Neljandal kohal olevast Chelseast jäädakse maha siiski veel vaid kolme punktiga. Everton kerkis võidu järel Liverpooliga võrdselt 40 punkti peale, kuid on linnarivaalidest ühe mängu vähem pidanud.

Tabeli tagumises otsas üritas West Brom võõrsil Burnley vastu oma katastroofilist hooaega pääst, ent jäi juba 30. minutil vähemusse, kui käega mängu tõttu eemaldati keskkaitsja Semi Ajayi. Kümnekesi võideldi südilt ja omati teisel poolajal ka häid võimalusi võiduvärava löömiseks, kuid kohtumine lõppes siiski 0:0 viigiga, mis jätab West Bromi pääsemisvõimalused vaid teoreetilisteks.

Liverpool - Everton 0:2 (0:1)