Võimas avapoolaeg sillutas Paidele tee ajaloolise tähiseni (0)

Paide Linnameeskond jõudis oma kümnendal kõrgliiga hooajal esmakordselt maagilise 50 punkti piirini - 4:1 võit Viljandi Tuleviku üle andis neile 51 punkti ja viienda koha.

Eelmised kaks omavahelist mängu kuivalt (3:0 ja 4:0) võitnud Paide võttis tänagi esimesest minutist alates ohjad enda kätte. Juba neljandal minutil klaaris Gustav-Hendrik Seeder karistusalas palli Paide kapteni Sander Sinilaiu jalale, kes suskas palli väravasse. 1:0.

Paide jätkas aktiivselt ja 12. minutil tabas Edgar Tur latti. Teine värav ei lasknud siiski endast kaua oodata, sest 17. minutil lõi Yann Michael Yao madala söödu omaväravasse Indrek Ilves. 2:0.

Mõned hetked hiljem oli suurepärane võimalus kolmandaks tabamuseks Tarmo Neemelol, kuid tema löögile vastas hea tõrjega Andreas Kallaste. 22. minutil tekkis ohtu ka teise värava all, kuid Tanel Langi madala löögi tõrjus Rene Merilo posti.

42. minutil andis paremast äärest täpse tsenderduse karistusalasse Henri Välja ning Yao virutas palli peaga Kallaste seljataha. 3:0. Veidi hiljem oli lähedal Sinilaiu teine värav, kuid tema pealöök kukkus latti.

Ka teisel poolajal olid ohjad selgelt Paide käes ja võõrustajate neljas värav tuli 73. minutil. Yao tsenderdusest tekkinud segaduse järel lõi palli väravasse Välja. 4:0.

Kolmandat mängu järjest Viljandi Paide vastu nullile ei jäänud. 76. minutil sai Rainer Peips vasakust äärest jooksu ja tema söödu realiseeris tühja värava ees Kristen Kähr. Seisuga 4:1 mäng ka lõppes.

Kui vooru eel Tartu Tammekat kahe punktiga edestanud Paide ülesandeks oli kaitsta viiendat kohta, siis Tuleviku seitsmendat kohta ohustas ühe punkti kaugusel olnud Tallinna Kalev. Kuna Kalev kaotas Tammekale, siis kummagi meeskonna positsioon viimase vooruga ei muutunud.

Mängu parim - Yann Michael Yao

Nii Yao kui ka Edgar Tur olid täna oivalised ja vääriksid mängu parima tiitlit. Yao arvele jäi sööt, millest tuli omavärav ja väravaga lõppenud pealöök.