Pavel Marin: otsused on väga ühele poole, Levadial on nendega väga palju õnne (4)

Nõmme Kalju ääremängija Pavel Marin (eesplaanil). Foto: Brit Maria Tael

Pärast FCI Levadialt saadud 0:1 kaotust vestles Nõmme Kalju ääreründaja Pavel Marin keskringis peakohtuniku Juri Frischeri ja abikohtuniku Silver Sepaga, kes jätsid nõmmekad 60. minutil ilma päevselgest penaltist.

Kalju peatreener Eddie Cardoso ütles kohtumise järel ETV-le antud intervjuus, et "kõik staadionil nägid, et see oli penalti" ning kokkupõrkes Levadia väravavahi Karl Andre Vallneriga ohvriks olnud Marin ei otsinud samuti diplomaatilist väljendit, vaid teatas otsekoheselt, et see oli "puhas penalti".

Pavel, mis sa arvad, miks kohtunik nii otsustas?
Ma ei tea. Levadial on juba teist hooaega järjest kohtunikega väga palju õnne olnud. Ma ei oska öelda. Rääkisin Juraga (kohtunik Juri Frischer – O. J.) ja ta ütles, et ei näinud olukorda piisavalt hästi. Järelikult oli tal vale positsioon. Kahjuks eelmine mäng Levadiaga ja see mäng need otsused lähevad niimoodi.

Eelmine kord oli ju samuti puhas penalti, kui Mitrovic astus Tammele jala peale. Just millegipärast Levadia vastu. Kohtunikud on inimesed ja nad võivad eksida. See on inimlik, aga kuidagi väga ühele poole. Väga ühele poole.

Täna esimene poolaeg teilt mänguliselt kuigi hea ei olnud, aga suures pildis, siis mis tunde tekitab mängijas, kui teed Levadia vastu kaks sellist mängu, aga võidu ja viigi asemel on tabelis viik ja kaotus?
Eks ta on frustreeriv. Tegelikult oleme ju mängus sees ja kui oleksid õiged otsused, oleks kirjas võit ja viik ning oleksime ise tabelis teised, mitte nemad (Marin arvutas veidi valesti, kirjeldatud stsenaariumi puhul edestaks Levadia Kaljut kahe, mitte kaheksa punktiga – O. J.).

Aga pool hooaega on veel ees. Loodan, et kohtunikud vaatavad olukorrad üle. Tõesti, Levadial on olnud väga palju õnne kohtunike otsustega.

Fotograaf: BRIT MARIA TAEL