Pea terve poolaja juhtinud Flora jäi Šveitsi tippklubile lõpuks selgelt alla (0)

Sten Reinkorti juhtväravast Florale ei piisanud. Foto: Janek Elson / FC Flora

Eesti meister FC Flora lõpetas Šveitsi võistlusreisi 1:4 kaotusega sealse kõrgliiga liidermeeskonna Berni Young Boysi vastu.

Flora algkoosseis oli esinduslikum kui päev varem peetud kohtumises FC Winterthuri vastu, kellele kaotati 1:2. Ka võõrustajad mängisid põhimeestega, jagades nad kaheks suhteliselt võrdseks koosseisuks, mis kumbki sai ühe poolaja. Teiste seas kuulus algkoosseisu Šveitsi koondisega MM-il käinud Christian Fassnacht.

Flora alustas kohtumist hästi, kui Sten Reinkort juba kümnendal minutil juhtvärava lõi. Konstantin Vassiljev tegi vasakult hea läbimurde ja andis täpse söödu värava ette, kus Reinkort palli viielt meetrilt jalaga võrku suunas.

Eduseis püsis kuni avapoolaja viimase minutini, mil aga Ken Kallastele kahtlase väärtusega penaltiviga vilistati. Kallaste oli kasti murdnud ründajast eespool, aga vastane kukkus kokkupuute järel pikali ja kohtunik hindas olukorra veavääriliseks. Cedric Itten lõi penalti Evert Grünvaldi seljataha.

Kohe teise poolaja alguses lajatas Miguel Chaiwa ligi 30 meetri pealt võimsa löögi posti kõrvale, viies kodumeeskonna juhtima. Vahet suurendas 72. minutil Jean-Pierre Nsame, kes jäi trahvikastis üks-ühele Marko Lipuga ja saatis pöördelt terava löögi kaitsja alt läbi.

Kolm minutit hiljem vormistas penaltipunktilt lõppseisuks 4:1 Fabian Rieder. Penalti määrati selle eest, kui Nikita Mihhailov libistas end palli blokeerimise eesmärgil pikali, aga tsenderdus tabas siis kohtuniku hinnangul tema kätt.

Flora eelhooaeg on alanud nelja järjestikuse kaotusega. Enne kahte kaotust Šveitsis jäädi kodukamaral 0:2 alla FC Kuressaarele ja 1:2 FCI Levadiale. Järgmine heitlus on kavas juba sel pühapäeval, kui EJL-i jalgpallihallis mängitakse Liivimaa karika peale lätlaste FC Valmieraga.

Kogu kohtumine:

26. jaanuaril kell 14 Bernis Wankdorfi staadionil

Berni Young Boys - Tallinna FC Flora  4:1 (1:1)
45. pen. Cedric Itten, 47. Miguel Chaiwa, 72. Jean-Pierre Nsame, 75. pen. Fabian Rieder - 10. Sten Reinkort

Young Boys 1. poolajal: Anthony Racioppi, Lewin Blum, Aurele Amenda, Fabian Lustenberger,  Loris Benito, Cheikh Niasse, Christian Fassnacht, Theo Golliard, Kastriot Imeri, Joel Monteiro, Cedric Itten.
2. poolajal: Dario Marzino, Quentin Maceiras, Sandro Lauper, Cedric Zesiger, Ulisses Garcia, Miguel Chaiwa, Donat Rrudhani, Fabian Rieder, Filip Ugrinic, Meschack Elia, Jean-Pierre Nsame.

Flora: Evert Grünvald, Michael Lilander, Marko Lipp, Erko Jonne Tõugjas, Ken Kallaste, Markus Soomets, Konstantin Vassiljev, Sergei Zenjov, Henrik Ojamaa, Rauno Alliku, Sten Reinkort.
Varus: Ingmar Krister Paplavskis, Kristo Hussar, Otto-Robert Lipp, Oliver-Aleksander Otti, Mihhail Kolobov, Mathias Palts, Daniil Kuraksin, Mihkel Järviste, Martin Miller, Tony Varjund, Nikita Mihhailov, Aleksandr Šapovalov.