Peatrauma üle elanud Mason: mu peas on 14 metallplaati ja 28 kruvi, mis neid kinni hoiavad, aga olen õnnega koos (0)

Masoni parem näopool oli pärast kokkupõrget mõnda aega halvatud. Foto: unilad.co.uk

Ligi poolteist aastat tagasi eluohtliku peavigastuse saanud ja sellest tulenevalt jalgpallurikarjääri lõpetanud Ryan Mason rääkis FourFourTwole taastumisprotsessist ja üleelatust.

Tottenhami noorteakadeemiast läbi tulnud ja 2015. aastal Inglismaa koondisesse murdnud Mason oli 25-aastane, kui põrkas Hull Cityt esindades kokku Chelsea kaitsja Gary Cahilliga ja sai raske koljutrauma. Endine poolkaitsja avaldas, et klubi arsti otsus võis toona ta elu päästa.

"Me sõitsime kahest haiglast mööda, et Saint Marysse jõuda - teised haiglad oleksid mind sinna niikuinii edasi suunanud. Jõudsin 61 minutiga väljakult operatsioonilauale, kuid olin selleks ajaks juba korra teadvuse kaotanud," avaldas Mason, kes mäletab kogu vahejuhtumit selgelt.

"Teadsin, et mul on peas plaadid, kuid arstid selgitasid mulle juhtunud alles ligikaudu kuus kuud hiljem. Ma ei ole kindel, kas oleksin varem selle kuulmiseks valmis olnud. Kokku on mul peas 14 metallplaati ja 28 kruvi, mis neid kinni hoiavad."

See ei olnud siiski see, mis Masoni lõpuks peatas. Aasta pärast vigastust oli ta veendunud, et on valmis kohe-kohe uuesti Inglismaa kõrgliigas mängima. Siis viisid arstid aga läbi veel ühe aju-uuringu, mis pani meest jalgpallist loobuma.

"Nad ütlesid, et kui ma järgmised aasta aega tahan palli peaga lüüa, võin juba 28-aastaselt epilepsia või dementsusega kokku puutuda. Minu paranemine oli ime, kuid uuesti mängimine oleks võinud trauma taas esile kutsuda. Olin toona just poja saanud ja teda vaadates tundsin, et olen õnnega koos. Ma saan joosta, saan jalgpalli lüüa, tennist mängida. Mul on vedanud."

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (0)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
VÄLISMAAL
KALJU JA KALEV 2:2
Luup peale | Noore Kalevi hiilgav plaan tõi Kaljus pahanduse majja
Välismaa 20.04 | Loe järele: Leipzig astus ühe jalaga Meistrite liigasse
ARVAMUS/KOMMENTAAR
Jalgpall kui elu hüperbool
ARVAMUS/KOMMENTAAR
Jalgpall kui elu hüperbool (0)
 
SILM PEALE!
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija
SILM PEALE!
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija (15)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" juubelimaigulises kümnendas osas on luubi all Frank Liivaku ja Erik Sorga duell Flora esiründaja koha nimel.
 
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat. Kumb on parem kohtunik?
SILM PEALE!
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat. Kumb on parem kohtunik? (0)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" juubelimaigulise kümnenda osa "Ole kohtunik!" rubriigis ristavad piigid mehed, kes lähevad nädalavahetusel vastamisi ka palliplatsil.
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID