Peatrauma üle elanud Mason: mu peas on 14 metallplaati ja 28 kruvi, mis neid kinni hoiavad, aga olen õnnega koos (0)

Masoni parem näopool oli pärast kokkupõrget mõnda aega halvatud. Foto: unilad.co.uk

Ligi poolteist aastat tagasi eluohtliku peavigastuse saanud ja sellest tulenevalt jalgpallurikarjääri lõpetanud Ryan Mason rääkis FourFourTwole taastumisprotsessist ja üleelatust.

Tottenhami noorteakadeemiast läbi tulnud ja 2015. aastal Inglismaa koondisesse murdnud Mason oli 25-aastane, kui põrkas Hull Cityt esindades kokku Chelsea kaitsja Gary Cahilliga ja sai raske koljutrauma. Endine poolkaitsja avaldas, et klubi arsti otsus võis toona ta elu päästa.

"Me sõitsime kahest haiglast mööda, et Saint Marysse jõuda - teised haiglad oleksid mind sinna niikuinii edasi suunanud. Jõudsin 61 minutiga väljakult operatsioonilauale, kuid olin selleks ajaks juba korra teadvuse kaotanud," avaldas Mason, kes mäletab kogu vahejuhtumit selgelt.

"Teadsin, et mul on peas plaadid, kuid arstid selgitasid mulle juhtunud alles ligikaudu kuus kuud hiljem. Ma ei ole kindel, kas oleksin varem selle kuulmiseks valmis olnud. Kokku on mul peas 14 metallplaati ja 28 kruvi, mis neid kinni hoiavad."

REKLAAM

See ei olnud siiski see, mis Masoni lõpuks peatas. Aasta pärast vigastust oli ta veendunud, et on valmis kohe-kohe uuesti Inglismaa kõrgliigas mängima. Siis viisid arstid aga läbi veel ühe aju-uuringu, mis pani meest jalgpallist loobuma.

"Nad ütlesid, et kui ma järgmised aasta aega tahan palli peaga lüüa, võin juba 28-aastaselt epilepsia või dementsusega kokku puutuda. Minu paranemine oli ime, kuid uuesti mängimine oleks võinud trauma taas esile kutsuda. Olin toona just poja saanud ja teda vaadates tundsin, et olen õnnega koos. Ma saan joosta, saan jalgpalli lüüa, tennist mängida. Mul on vedanud."

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (0)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
Poola hiiu viivitamine viis Turi proovima Bulgaaria klubi juurde  (mis saab Paide testitavatest?)
EESTLASED VÕÕRSIL
FÄNNIDEST JA ARMASTUSEST EKSIILIS
Piirkonna rolli muutumisest jalgpalliklubi toetamisel
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID