Pehme penalti saanud Milan avas võiduarve, Šahtar jätkab kaotuseta ja Celtic võiduta (0)

Milani ründaja Olivier Giroud. Foto: Scanpix / Spada / LaPresse / ZUMA Press

Valitsev Itaalia meister AC Milan avas Meistrite liigas võiduarve, kui alistas E-alagrupis kodusel San Sirol Zagrebi Dinamo 3:1. Donetski Šahtar ja Glasgow' Celtic leppisid samal ajal Poolas F-alagrupis 1:1 viiki.

Milan asus mängu avapoolaja lõpus juhtima, kui Olivier Giroud realiseeris Rafael Leao teenitud penalti. Kuigi kontakt Leao ja Dinamo kaitsja Josip Šutalo vahel oli minimaalne, siis kohtunik määras 11 meetri karistuslöögi ja VAR otsust ei muutnud. Giroud lõi penalti kindlalt sisse, Dinamo väravavaht Dominik Livakovic hüppas teisele poole.

Võõrustajad suurendasid kohe teise poolaja alguses eduseisu, kui Alexis Saelemaekers suunas Leao tsenderduse peaga väravasse. Dinamo lõi kümmekond minutit hiljem ühe värava tagasi, kui Mislav Oršic mängis Bruno Petkoviciga seina ja realiseeris võimaluse kindlalt. Lõppseisu vormistas 77. minutil Tommaso Pobega, kes lõi Theo Hernandezi söödu järel palli latipõrkest väravasse.

Celtic sai Varssavis kiire eduseisu, kui Reo Hatate löök 10. minutil lendas Artjom Bondarenko puutest omaväravasse, kuid Šahtar jõudis 29. minutil viigiväravani, kui Mõhhailo Mudrõk realiseeris Georgi Sudakovi läbisöödu. Rohkem väravaid ei löödud, mis tähendab, et Šahtar jätkab kahe vooru järel kaotuseta ja Celtic võiduta.