Peksupoiss kummutas kapteniametisse naasnud Messi haavadesse soolatopsi (2)

Täpselt 256 päeva pärast Prantsusmaalt lüüasaamist ja suviselt MM-ilt välja langemist naasis Argentina koondise ridadesse nende kapten ja suurim täht Lionel Messi. Paraku kujunes lunastaja tagasitulek argentiinlastele õnnetuks õhtuks, sest Madridis peetud maavõistluses jäädi 1:3 alla Venezuelale.

Ehkki Venezuela on FIFA edetabelis CONMEBOL-i riikidest praegu kõrgemal kohal kui Paraguay, Ecuador või Boliivia, tõestas viimane MM-valiktsükkel, et just nemad on Lõuna-Ameerika jalgpallis hetkel "nõrgim lüli". 18 mängust saadi vaid kaks võitu ja jäädi 12 punktiga viimaseks. Nüüd asuti aga Salomon Rondoni väravast juba 6. minutil ning lisati vahetult enne poolajavilet teinegi tabamus, sest 44. minutil oli täpne Jhon Murillo.

Argentina vähendas Metropolitanol ehk Atletico kodustaadionil peetud kohtumises kaotusseisu 59. minutil tänu Lautaro Martinezi väravale, mis sündis Messi algatatud kiirest vasturünnakust. Ent 72. minutil tuli Rondoni asemel mängu mullu Atlanta Unitedi ridades USA meistriks kroonitud Josef Martinez, kes teenis kohe penalti ja pani 11 meetrilt täpse löögiga ise kohtumisele punkti.

Venezuela on nüüd Argentinaga pidanud läbi aegade 25 kohtumist ja võitnud neist vaid kaks. Seejuures kaotati alustuseks järjest 19 mängu, ent viimasest kuuest kohtumisest on nopitud kaks võitu ja kaks viiki. Kolmel viimasel korral on Argentina pidanud väljakult võiduta lahkuma, sest viigiga lõppesid ka mõlemad kohtumised viimases MM-valiksarjas.

Mullusuvise MM-i järel loobumismõtteid mõlgutanud Messi ei ole kunagi varem nii pikalt koondisest eemal olnud. Esimese võimaluse häbi maha pesta saab Argentina juba teisipäeval, kui Tangeris peetavas maavõistluses võõrustab neid Maroko koondis. Messi selles kohtumises aga tõenäoliselt kaasa ei tee. Sel suvel ootab argentiinlasi ees Brasiilias peetav Copa America, kus ollakse ühes alagrupis Kolumbia, Paraguay ja "külalisesineja" Katariga.