Penaltid, punased ja hiline, kuid asjatu lootus: väikese karika poolfinaalid hoidsid pinget lõpusekunditeni laes (0)

Rakvere Tarvas jõudis Maardu alistamisega väikese karika finaali. Foto: Brit Maria Tael

Väikese karika finalistid on Rakvere Tarvas ja FC Flora U19 võistkond, kes alistasid tulistes poolfinaalides vastavalt 3:2 Maardu Linnameeskonna ja 4:3 Tallinna SC ReUnitedi.

Mullu Esiliiga võitnud, kuid vabatahtlikult kõrgliigakohast loobunud ja tänavuseks II liigasse kolinud Maardul oli Rakveres suurepärane võimalus juba teisel minutil juhtima asuda, kuid võõrustajate väravavaht Artem Levizi püüdis Vadim Aksjonovi nõrgavõitu penalti. Tarvas karistas avapoolajal külaliste raiskamist kahel korral, sest 28. minutil avas Mario Kuokkanen skoori ja 35. minutil realiseeris sama mees penalti.

Teise poolaja keskel kiskus mäng tuliseks, kuna vaheajal vahetusest sekkunud Erik Grigorjev sai esmalt vea ja sellele järgnenud reaktsiooni eest järjest kaks kollast kaarti, jättes Maardu vähemusse. Vaid kolm minutit hiljem viis Robi Štšjogolev kodumeeskonna juba 3:0 ette, aga raskesse seisu jäänud Maardul oli veel midagi varuks. Deniss Kovtun lõi kohe ühe värava tagasi ning viiendal üleminutil vähendas Maardu kapten Ilja Zelentsov penaltipunktilt vahe minimaalseks. Enne viigini jõudmist sai mänguaeg siiski otsa ja Tarvas pääses 3:2 paremusega finaali.

Teises poolfinaalis olid vastamisi kogemused ja noorus, sest III liigas mängiva ReUnitedi ridades on hulk Premium liiga kogemusega mängijaid eesotsas Ando Hausenbergi ja Sören Kaldmaga, kel kõrgliigas kirjas üle saja kohtumise. Avapoolajal pääses siiski maksvusele Flora U19 võistkonna innukus, sest Henrii-Daniel Ustaal avas kiirelt skoori ja lisas sellele penaltist teisegi tabamuse, poolaja lõpu eel sai jala valgeks ka Silver Rasmus Kubensky.

Vahetusest sekkunud Innar Paalil õnnestus teisel poolajal kaotusseisu vähendada ning veerand tundi enne lõppu tärkas III liiga meeskonna lootus, sest esmalt sai Kaspar Daniel Laherand teise kollase kaardi, mis jättis Flora U19 vähemusse. Kohe seejärel kahandas Karel Kübar vahe minimaalseks, kuid Flora noored suutsid tänu Kubensky teisele väravale 81. minutil kaheväravalise edu taastada.

Sören Kaldma üleminutite tabamus muutis lõpu veel pingeliseks, kuid sarnaselt Tarvale ei andnud ka Flora U19 edu üleminutitel enam käest, võites lõpuks 4:3. Nii Tarva kui ka Flora U19 jaoks on väikese karika finaali jõudmine esmakordne.

Finaalkohtumine peetakse A. Le Coq Arenal 3. septembril, avavile kõlab kell 15.00. Mängu näitab otsepildis Soccernet.ee.

Protokollid (EJL-i kodulehelt):

17. augustil kell 19.00 Rakvere linnastaadionil

Rakvere JK Tarvas - Maardu Linnameeskond 3:2 (2:0)
28., 35. pen. Mario Kuokkanen, 65. Robi Štšjogolev - 67. Deniss Kovtun, 90+5. pen. Ilja Zelentsov

Realiseerimata penalti: 2. Vadim Aksjonov
Hoiatused
: 25. Mario Kuokkanen, 59. Kristo Remmelgas, 63. Roland Pakaste, 90+4. Siim Rannamäe, 90+6. Artem Levizi - 11. Jevgeni Bodrin, 20. Mark Terehhov, 38. Ilja Zelentsov, 52. Deniss Kovtun, 62., 62. Erik Grigorjev
Eemaldamine: 62. Erik Grigorjev
Pealtvaatajaid: 182
Peakohtunik: Voiteh Karnatsevitš
Abikohtunikud: Denis Petrov, Rasmus Abiline

Tarvas: Artem Levizi, Keijo Õunapu, Kristo Remmelgas, Karel Liblekas, Siim Rannamäe, Erik Andres Raja (78. Olger Tauer), Mario Kuokkanen, Kristjan Kari (56. Artur Pavlov), Roland Pakaste (77. Mattias Roop), Robin Klaus, Kennert Liblik (46. Robi Štšjogolev).
Varus: Magnus Hain, Robin Palmar, Olger Tauer, Artur Pavlov, Mattias Roop, Robi Štšjogolev, Magnus Ojaniit.

Maardu: Ilja Kassjantšuk, Roman Komaldinov, Deniss Kovtun, Jevgeni Bodrin, Anton Aristov (85. Deniss Suvorikov), Dmitri Gabinet, Maksim Zelentsov (46. Erik Grigorjev), Konstantin Butajev (46. Aleksei Petjukevitš), Mark Terehhov, Ilja Zelentsov, Vadim Aksjonov.
Varus: Vitali Teleš, Erik Grigorjev, Aleksei Petjukevitš, Deniss Suvorikov.