Peruu lõpetas valiksarja viiendana, jättes Kolumbia ja Tšiili finaalturniirilt eemale (0)

Peruu säilitas võimaluse jõuda MM-finaalturniirile. Foto: Scanpix / Martin Mejia / AP Photo

Peruu alistas MM-valiksarja viimases voorus kodus Paraguay 2:0 ja kindlustas Lõuna-Ameerikas ripakil olnud viienda koha. Kolumbia ja Tšiili jäävad kindlasti MM-finaalturniirilt eemale.

Peruu läks viimasele voorule vastu olukorras, kus kõik oli nende enda kätes ehk igasugune võit annaks viienda koha. Peruu asus juba viiendal minutil Gianluca Lapadura väravast juhtima ning Yoshimar Yotun suurendas mõned minutid enne poolajavilet eduseisu kaheväravaliseks. Teisel poolajal väravaid ei löödud ja Peruu kindlustas viienda koha.

Juhul kui Peruu oleks Paraguay vastu viigistanud või kaotanud, oleks viienda koha endale haaranud Kolumbia, kes alistas viimases voorus Venezula 1:0 ja kaotas lõpuks Peruule ühe punktiga. Uruguayle 0:2 kaotanud Tšiili jäi lõpuks viiendast kohast viie punkti kaugusele.

Lõuna-Ameerika viies koht ei anna veel piletit suurele spordipeole, sest sõelmängus minnakse vastamisi Aasia valiksarja viiendaga. Aasias kindlustasid otsepääsme finaalturniirile Iraan, Saudi Araabia, Lõuna-Korea ja Jaapan. Peruu vastase sõelmängus selgitavad omavahel Araabia Ühendemiraadid ja Austraalia.

Lõuna-Ameerikas sai selgeks valiksarja võitja, sest Brasiilia alistas Boliivia 4:0 ning Argentina ja Ecuador leppisid 1:1 viiki. Brasiilial ja Argentinal on üks omavaheline kohtumine jäänud, aga Brasiilia edu on kuus punkti. Uruguay tõusis viimases voorus kolmandaks ja Ecuador langes neljandaks, aga mõlemad meeskonnad mängivad sügisel Kataris finaalturniiril.

Boliivia - Brasiilia 0:4 (0:2)