Pettumus Pariisis: PSG kaotas ning langes ainsas sarjas, mida Messi pole kunagi võitnud (0)

Marseille alistas Prantsusmaa karikasarja 1/8-finaalis Paris Saint-Germaini. Võitu tähistati suurelt. Foto: Scanpix / Laurent Cipriani / AP Photo

Marseille Olympique alistas Prantsusmaa karikasarja 1/8-finaalis 2:1 Paris Saint-Germaini.

Kodumeeskond Marseille asus kohtumist juhtima 31. minutil. PSG keskkaitsja Sergio Ramos murdis oma karistusalas maha Cengiz Underi, millele järgnes penalti. 11 meetri karistuslöögi realiseeris Alexis Sanchez, kui lõi paremasse alanurka, väravavaht Gianluigi Donnarumma hüppas aga teisele poole.

Võõrustajate eduseis kaotas kehtivuse avapoolaja teisel lisaminutil. Neymar toimetas vasakult poolt nurgalöögi otse Ramose peanupule, kes vanade aegade auks suunas mänguvahendi meisterlikult värava paremasse nurka. Vaheajale mindi 1:1 viigiseisul.

Marseille taastas oma avapoolaja eduseisu 57. minutil. Väravaolukorrale eelnes seik, kus PSG poolkaitsja Marco Verratti söötis tagasi Donnarummale, surve alla jäänud väravavaht paigutas mänguvahendi ohu vältimiseks küljeauti. Kuid ohu vältimise asemel tõi ta hoopis kurja karja ...

Marseille mängumees Chancel Mbemba tõusis paremalt äärelt kiiresti karistusalasse, leidis värava eest Sanchezi, kelle pealelöök takerdus PSG kaitsjates. Jätkuolukorras maandus pall trahvikasti otsas olnud Ruslan Malinovski jalal, kes lajatas nahkkera esimese puutega väravavõrku. Malinovski pommlöök jäi kohtumise viimaseks tabamuseks, lõppseis 2:1 Marseille'le.

Prantsusmaa karikasari on ainus võistlus, kus Argentina superstaar Lionel Messi on oma profikarjääri jooksul mänginud, kuid pole kunagi meistriks kroonitud. Ka tänavuse hooaja järel jääb see nii. Kaotatud 1/8-finaalis Messi just hiilgavalt ei esinenud - Sofascore hindas Messi tegutsemist kümne palli skaalal 6,9 punktiga.

Lisaks PSG sklabi võtnud Marseille'le pääsesid karikasarja veerandfinaali veel kõrgliiga meeskonnad Nantes, Lyon ja Toulouse. Esiliiga esindajatest tõusid kaheksa parema hulka Rodez, Annecy ja Grenoble. Karikasarja veerandfinaalmängud toimuvad esimesel märtsil.

Marseille - PSG 2:1 (1:1)