Pettunud Lepistu: mängime kogu riigi vastu (Kure kangelane: keel oli suulaes kinni) (26)

FCI Levadia kapten Brent Lepistu. Foto: Soccernet.ee

Premium liiga 18. voorus viigistas tiitlikaitsja Levadia viiendal kohal paikneva Kuressaarega. Pärast rasket kohtumist oli Tallinna Levadia kapten Brent Lepistu selgelt pettunud, kuid vaatas optimistlikult järgmiste mängude poole.

"Meie meeskonna eesmärk on iga kohtumine võita. Need olid kaotatud kaks punkti siin," alustas Lepistu intervjuud.

Kui palju mõjutas Levadiat nädala eest toimunu, kui palju tänane ilm? "Mõlemad aspektid mängisid suurt rolli. Ega see reisimine lihtne ole ning sellest taastumine võtab paar päeva aega. Emotsionaalselt väga raske ... nagu teate, siis mängime kogu riigi vastu. Inimestele meeldib igasugu asju kommenteerida, kuid üks halb nädal ei defineeri seda meeskonda ja me ei vaata tagasi," rääkis Lepistu.

Ta lisas: "Väljak oli raske, kuiv, kraadiklaas näitas 30 kraadi ja mõlemal meeskonnal oli raske."

REKLAAM

Aprillis mängis Kuressaare Levadia vastu väga madala kaitseliiniga, aga täna tõsteti kõik liinid kõrgemale ja pandi vastane pidevalt surve alla. "Arvan, et suutsime mitmest olukorrast välja tulla, aga kuiva väljaku peal pall ei liigu nii kiiresti, mistõttu üritasimegi rohkem pikemate söötudega toimetada. Teame, et Kure on füüsiliselt tugev meeskond, kelle vastu on kahevõitlustes väga raske."

Nädala jooksul on Levadia leppinud kibeda kaotuse ja mõru viigiga. "Oleme iga päev üritanud järeldusi leida. Tegime nädala jooksul palju tööd nii väljakul kui ka kabinetis. Alla kolme aasta oleme seda meeskonda ehitanud - eelmine aasta oli Premium liigas palju kukkumisi, kuid tänavu on neid vähem olnud. Meistrite liiga hümni jaoks polnud meeskond valmis ja meil pole iga kolme kuu tagant neid koondisemänge, kus saab rahvusvahelist kogemust juurde," põhjendas Levadia kapten, miks asjad on sedasi läinud.

"Naudime, et meid on maha kantud, see on huvitav. Meil on võimalus oma lugu veelgi värvikamaks kirjutada ja elu pole katki," sõnas Lepistu lõpetuseks.

Viigivärava löönud Kuressaare ründaja Sander Laht tundus pealtnäha emotsioonitu, kuid tuli välja, et põhjus seisnes ilmas. "Rõõm on tegelikult suurem kui see välja paistab, sest olen täitsa sodi. Sellise palavusega mängisime viimati kolm või neli aastat tagasi Paide vastu. Oli kõva kannatamine, aga rõõmu jagub see-eest topelt."

Kuressaare pani esimesel poolajal vastased surve alla. "Eks me natukene ikka vaatasime seda [Vikinguri mängu]. Kui tunneme, et meil on seda jõudu ja asjad ilusti paika saame, siis saame ka kõrgelt pressida. Täna tõi see edu ning saime magusa 1:1 viigi," sõnas Laht naeratus näol.

Laht on kaks kohtumist järjest löönud värava, mis tõenäoliselt kandideerib kuu ilusaima tiitlile. "Trennis harjutame neid lööke, aga siis lendavad väga vähesed pallid sisse, mängus on kaks tükki võrku läinud. Täna oli ikka väga mammu värav, ise olen päris rahul," ütles ründaja.

Möödunud hooajal külastas Flora euromängu järel Kuressaaret ning jäi punktideta, täna suutsid saarlased Levadiat pärast euromängu näpistada. "Ei tea, kui otseselt need omavahel seotud on. Kindlasti oli Levadial emotsionaalselt raske siia tulla, aga ma loodan, et nad koguvad ennast ja Euroopas kaitstakse ju kogu Eesti au. Loodan, et neil läheb hästi ja soovin palju edu," lausus Laht.

Kui raske oli sellise palava ilmaga täna palli taga ajada? "Väga keeruline oli mängida. Mõtled küll, et soe ilm, aga juba soojendusel on keel suulaes kinni. Õnneks need joogipausid pakkusid väikest kosutust, ent üldplaanis ikka ulme!"

Mängujärgsed intervjuud:

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

peeter sai   •  
mis nutt ja hala meil siin käib igal tasemel, keegi võiks ehk tunnistada, et meil ei suudeta jalkat arendada ega seda enamvähem tasemel mängida... nüüd on siis mõni soojem ilm ka süüdi, krt anier suutis tais püsiva kuumuse, kui tihedama vastasega võidelda ja ka kolle lüüa.
Jälgija   •  
Ma enam ei tea mida sa endale ette kujutad, et terve riik on teie vastu. Mis sa arvad, et peale 1:6 pakki saamist peaksid teid kõik kiitma? Oleks teie asemel mänginud flora või paide ja tulemus sama, oleks täpselt samasugune reageerimine olnud tervelt eesti jalgpalli üldsuselt.
Andrus Esimene   •  
Brent, ole mees ja vaata peeglisse. Kui enesehinnang ja reaalsus kuidagi kokku ei lähe, siis lihtsalt vingumine sind koondisesse ei aita.
das.hf   •  
Mis kogu riigi vastu? Terve riik oli Levadia poolt, et Levadia Eestile võimalikult palju europunkte teeniks. Aga nii haledalt peksa saamine oli kõikide jaoks väga suur üllatus ja sellepärast seda nii palju kajastataksegi.
jkj   •  
Njah, nagu kommentaarist tuleb välja, ei suudetud tulla toime islandi mängus saadud pauguga.
Ferdinand Rauba   •  
Vingumise poolest on juba Kingi tasemeni jõudnud vähemalt mees
maamesilane   •  
Levadia kapten!!!
Rester   •  
Kui te nii suur ja hea klubi olete siis miks te loete netikommentaariumi ja lasete end sellest mõjutada?
cyrusvk   •  
Netikommentaarid võiksid tekitada sportlikku viha ja püüdu ennast tõestada. Olen aga skeptiline selles suhtes, kas seda viha suudetakse ka tulemustesse realiseerida.
keitsik   •  
Väga õige jutt Lepistu!
joko hama   •  
no kuidas saad anda sellisele meeskonnale respecti...sellise pulliga on see maru raske.
käbi   •  
Vaatad juba, et Lepistu tglt normaalne vend ja siis jälle tuleb mingi...
vigastus   •  
mina saan aru et levadia suudab hästi mängida ja vōita ainult ideaalsetes tingimustes. +12 kraadi, vihma peab tibutama ja tuult ei tohi olla. jube raske nii :D
Jalka1   •  
see viha netikommentaaride vastu oleks vaja realiseerida platsil, mitte halada.
Tõesti kogu riigi vastu, minu arust on siin heal juhul 20 kommentaari ja see nii segab platsil mees olla.
Jan   •  
Kloun
IUdutuli   •  
See "emotsionaalsus", mida nad seal Levadias viljelevad (eesotsas Kingi, Savici ja Lepistuga) pole kokkuvõttes muud kui lapsikus. Õiged mehed võtavad vastutuse, mitte ei veereta süüd teiste kaela.
ton666   •  
Minu arvates Lepistu näitab kõike seda, MIKS tema koondisesse ei kuulu ja ei peaks kuuluma. See hala, lapsikus ja lollus on asjad mida ei ole koondisesse vaja.
Lihtsalt rumal poiss kes võiks juba ükskord suureks kasvada ja võtta vastutust.
Ja selline tüüp on kapten veel, pole ju ime et võistkond nii mentaalselt nõrk on.
suits   •  
Pole eriline kommenteerija, aga tahtsin midagi kirjutada. Levadia hingestatus on mulle silma jäänud, nad naudivad jalgpalli ja on väga hingega asja juures, ja seda on ülitore näha. Kuskilt jookseb aga õrn piir, kust alates muutub kirg alatuseks. Kohtunike manipuleerimine, mänguväliste faktorite abil endast justkui paipoisi imago vormimine (näide: Lepistu intervjuu tema koondisesse kuulumise teemal) ning eurosarjas (räige) põrumine on viinud asjad selleni, et Levadia on hetkel, ütleme ausalt, Eesti jalgpalli naerualune. Me kõik lootsime, et Levadia võidab. Eesti jalgpall oleks vajanud klubitasemel lisaks Florale veel mingisugust õnnestumist. Ma elan teisel pool Eestit, aga elasin Levadiale kaasa, nagu see oleks minu klubi. Järgmine päev oli tööpäev, mistõttu ma ohverdasin nii mõnegi tunni oma unest, et näha Levadiat. Esimesi minuteid ei olnud võimalik kahjuks näha, aga kui SofaScore'is tuli üles teade, et Beglarišvili on löönud Levadia juhtima, oli mul hinges meeletu kergendus, ja ma olen KINDEL, et samasugune kergendus oli ka teistel vaatajatel. Ülejäänud mängust ma aga ei räägi, sest see oli mitte ainult Levadiale, aga kogu Eesti jalgpallile alandav, piinlik ja hale. Minu arvates oli see meie 30 aasta kõige piinlikum eurokaotus. Peale kogu riigi häbistamist on kapten Lepistul veel jultumus öelda, et me kõik oleme tema ning tema klubi vastu. Fännid jäid hilja öösel üles, et vaadata teid mängimas, lootes, et te suudate midagi saavutada. Te vedasite meid kui jalgpallikogukonda aga rängalt alt. Igasugune viha teie adressaadil on põhjendatud, sest teie kui meie esindajatena põrusite täielikult. Mõistagi on ka vihal ja kriitikal mingisugune piir, kust alates muutub see alatuks, aga kui kapten, kes on Levadia üks tähtsamaid esindajaid, ütleb avalikult, et tema ja ta klubi "mängivad kogu riigi vastu", siis palju õnne. Sellepärast te kellelegi ei meeldigi. Lõputu arrogantsus ja paipoisi mängimine saavad teile lõpuks saatuslikuks. Võtke ennast nüüd kokku, võitke järgmine eurosarja mäng ja küll saate te oma vääritud kiitused kätte.
käbi   •  
5+ kokkuvõte viimaselt, tundsin täpselt sama
Juan Pablo Ramirez   •  
Kuule Lepistu,mine Wimbledoni oma jutuga
footsoccer   •  
@suits - täpselt räägitud!!!
Jalka1   •  
õige!
Alexej Lvov   •  
Lühidalt.
Mäletan Levadiat veel 1999 aastast.
Kuni 2008 aastani oli veel mida vaadata.
Nüüd aga see on kamp juhuslikku inemesi (amatööre)
RKellelt ei saa midagit nõuda.Kogu moos. Levada ja Pohlak Перзе аугу инимесед)))
kaiiz   •  
Vaatasin pealkirja ja edasi ei viitsigi lugeda.Kogu riik ? Mingid seened kasvavad juba kuskil,kuumalaine,millest jutt :D
HR1   •  
Vallner sai oma teenitud punase, kogu levadia sai oma teenitud piinlikkuse kogu selle pika jauramise eest. Nüüd oleks aeg "meestel" peeglisse vaadata ja hakata professionaalsel tasemel jalgpalli mängima.
Jaak   •  
Kes tahab paremini aru saada nii sellest “ kõik on meie vastu” jutust kui sellest miks täismeestel tähtsates mängudes nagu Islandil oli jalg väriseb ja kaka püksi tuleb,vaadake Levadia promofilmi 3.osa.
See pinge mis iseendale peale pannakse paraku nii lõpeb.

Sisene
KINGI LAHKUMINE
NAISTE BALTI TURNIIR
Kas tiitlikaitsjat annab kummutada? Balti turniiri võitu noolivad Sinisärgid usuvad, et annab küll!
MEISTRITE LIIGA
Luup peale | Potteri Chelsea leidis hoo ja lükkas hoopis Milani kuristiku servale
TASKUST TULEB HÄÄL
VAR TULEB EESTISSE!
PÕNEVAT
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
30
27
3
0
81:16
84
2.
Tallinna FCI Levadia
30
22
5
3
66:17
71
3.
Paide Linnameeskond
30
17
6
7
76:29
57
4.
Nõmme Kalju FC
30
16
7
7
54:26
55
5.
FC Kuressaare
30
12
8
10
39:40
44
6.
JK Narva Trans
30
9
5
16
38:52
32
7.
Tartu JK Tammeka
30
7
7
16
30:54
28
8.
JK Tallinna Kalev
30
8
3
19
36:84
27
9.
Tallinna JK Legion
30
4
6
20
27:74
14
10.
Pärnu JK Vaprus
30
2
2
26
27:82
8