Menüü
Veebisait

Pettunud sakslased kiruvad realiseerimist ja eksimusi kaitses. Neuer: oleme nüüd suure surve all (2)

Manuel Neuer. Foto: Scanpix / Christian Charisius / DPA

Saksamaa alustas MM-finaalturniiri 1:2 kaotusega Jaapani vastu. Kuna samas alagrupis mängib ka Hispaania, siis said sakslaste edasipääsuvõimalused suure hoobi.

Saksamaa asus avapoolajal Ilkay Gündogani väravast 1:0 juhtima, aga Jaapani vahetusmehed Ritsu Doan ja Takuma Asano lõid teisel poolajal kaks vastuseta väravat. Sakslased lahkusid väljakult kaotusega ja mõistagi olid nad pettunud ka hiljem ajakirjanikega suheldes.

Saksamaa peatreener Hansi Flick: "Avapoolajal raiskasime palju väravavõimalusi. Jaapan oli efektiivsem. Tegime individuaalseid eksimusi, mida me ei saa endale lubada. Teadsime, et nad on üleminekutel kiired ja seda nad ka näitasid. Peame nüüd järgmistele mängudele mõtlema ja seda ka teeme. Laual on veel kuus punkti - tahame need endale saada ja selle nimel ka töötame."

Saksamaa kapten ja väravavaht Manuel Neuer: "Tegelikult kontrollisime mängu, aga siis lasime nad mängu tagasi. Kui sa ei näita oma kohalolekut, siis see maksab sulle kätte. Täna nii juhtuski. Oleme nüüd suure surve all. Minu jaoks oli see kõige tähtsam mäng. Peame Hispaania - kõige raskema vastase - vastu teistsugust nägu näitama. Peame väljakul endast kõik andma."

Saksamaa penaltist juhtima viinud ja veel võimalusi omanud Ilkay Gündogan: "Tegime mängu Jaapani jaoks liiga lihtsaks. Eriti teine värav, mida ei oleks tohtinud juhtuda. Manuel päästis meid paar korda ja meil olid suurepärased võimalused 2:0 juhtima minna, aga me ei realiseerinud võimalusi. Seda ei tohiks meiega juhtuda. Ka mängu ülesehitus ei olnud hea. Me ei suutnud palli hoida ja avaneda, mängisime liiga palju pikki palle. Tekkis tunne, nagu keegi ei tahaks palli."

Saksamaa ründav poolkaitsja Thomas Müller: "Ma tunnen, et mängisime enamik ajast hästi, aga jalgpallis tuleb paremus väravateks vormistada. Efektiivsust polnud. Kaotusega alustada on naeruväärne. Kui vaadata, kuidas meile väravad löödi, siis saab öelda, et see oli teenitud kaotus. Kaotuse vastuvõtmine pole kunagi lihtne. Peame aru saama, et kaotust on lihtne analüüsida, aga emotsionaalselt raske mõista. Kui sa ei ole jalgpallis efektiivne, siis sa ei võida midagi."

Saksamaa koondise järgmine kohtumine MM-il toimub 27. novembril Hispaaniaga. Neli päeva hiljem minnakse viimases voorus vastamisi alagrupi autsaideri Costa Ricaga, aga võimalik, et selleks ajaks on sakslaste edasipääsuvõimalused olematud.

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Boii   •  
Hahaha, võibolla peaks rohkem keskenduma jalgpallile, kui voorusehäire andmisele???
INCE   •  
Huvitavad kommentaarid, mitte sõnagagi ei mainita inimõiguste jalge alla tallamist maailmas ...

Sisene
KOLMAS RING ALAKU
Senegal ammutab inspiratsiooni Marokost, Inglismaale piisab isegi kolmeväravalisest kaotusest, USA mängis Iraaniga juba sotsiaalmeedias
TEISE RINGI LÕPP
MM-PÄEVIK
Laura Jaansen | Mida ma nüüd siis Robert Lewandowski ja Poolaga teen?
OTSE DOHAST
Louis van Gaali šõu! Kui küsimus on loll, tulistatakse see irooniakahuriga puruks!
MM TÄIES HOOS
Pikk ette (ja MM-ile) | Eesti tippvilemees Tohver: etteastet mõjutab see, kui kardad teha otsuseid. Kohtunikud on oma otsuste orjad
MM-I KAHEKSAS PÄEV
Memo | Suures duellis möllasid vahetusründajad. Viik sobis hetkel mõlemale
MM TÄIES HOOS
Memo | Kes muu kui Lionel Messi. Üks sähvatus kaugelt, meeletu pingelangus ja Argentina olukord muutus hoobilt palju ilusamaks
Kristjan Jaak Kangur | Agulipoisile särab karikas teisiti ehk Kuidas mõõta jalgpalluri pärandit?
RÄÄGIME TAKTIKAST!
MM-i taktikanurk | Jaapan ja saudid nõelasid soosikuid julgusega, Brasiilia kaitse väärib kõrgemat kiitust
ŠVEITSLASEGA ŠVEITSIST
Šveitsi avalöök Häberli seltsis: kes on Mbappe  light , kuidas Embolo Toni Kroosi koolitas ja miks Klopp õigust rääkis?
PIKK ETTE (JA MM-ILE)
Pikk ette (ja MM-ile) | UEFA saab muusikaga palju paremini hakkama kui FIFA
MÕTTED
Philipp Lahm | Euroopa annab võimuvõitluses Infantinoga vastuse väljaku peal