Pidurdamatud: kaks rekordit purustanud Agüero tüüris City võimsa võiduni (0)

Inglismaa kõrgliigas jõudis Manchester City ründaja Sergio Agüero õhtuses mängus Aston Villaga kahe võimsa verstapostini: esiteks sai temast enim kübaratrikke teinud mängija ning teiseks tõusis ta liiga ajaloo parimaks välismaalasest väravalööjaks.

Juba esimestest minutitest alates oli tunda, et mäng kipub minema ühepoolseks: Aston Villal oli kodusel Villa Parkil koheselt raskusi vastaste kiire ründeliini kontrollimisega. Kord pääses värava lähedusse Gabriel Jesus ning järgmine rünnak Sergio Agüero, kuid väravaarve avas hoopiski Riyad Mahrez. Kuus minutit hiljem lisas ta teisegi ning nüüdseks on alžeerlane ainus mängija, kes on nii löönud kui ka andnud väravasööte rohkem kui 20 tükki viimase pooleteise hooajaga. Enne poolaja lõppemist said ühe kirja ka mõlemad eelmainitud ründenimed.

Teisel poolajal läks aga käima veelgi võimsam Agüero sõu: 31-aastane ründaja lõi oma Inglismaa karjääri 176. ja 177. värava (ehk tõusis samale pulgale Frank Lampardiga). Sellega sai ta ka kirja oma 12. kübaratriki Premier League'is ning tõusis selles arvestuses liiga parimaks. Mängu lõpuminutitel sai Dean Smithi juhendatav kodutiim siiski kätte ka oma auvärava, kui Anwar El-Ghazi realiseeris Ilkay Gündogani veast teenitud penalti.

Huvitava saavutusega sai hakkama võõrustajatesärgis debüteerinud Danny Drinkwater. Kui vaadata 29-aastase poolkaitsja viimast viit mängu, siis lausa neli neist on toimunud Manchester City vastu. See on juhtunud sel lihtsal põhjusel, et poole aastaga on ta lisaks Aston Villale esindanud ka Burnleyt ja Londoni Chelseat. Just väga hästi pole tal (või ta tiimil) Manchesteri esinumbri vastu läinud, kuna kõik neli mängu on kaotatud väravatevahega 2:13.

Kuna varasemas matšis ei andnud pikalt tabeli viimane olnud Watford armu Bournemouthile, siis tõusti esmakordselt välja viimase kolme seast. Doominoefektina langesid seega väljalangejate sekka just Aston Villa ning Bournemouth.

Aston Villa - Manchester City 1:6 (0:4)
90+1. pen. Answar El Ghazi - 18., 24. Riyad Mahrez, 28., 57., 81. Sergio Agüero, 45+1. Gabriel Jesus

Bournemouth - Watford 0:3 (0:1)