Pika vigastuspausi väravaga lõpetanud Markus Soomets: tahtsin kontakti minna, tundsin end hästi (0)

Markus Soometsa esimene emotsioon värava järel. Foto: Brit Maria Tael

FC Flora poolkaitsja Markus Soometsa jaoks oli 2:0 võit Nõmme Unitedi üle esimene võistlusmäng pärast eelmise aasta 11. aprillil peetud karikasarja veerandfinaali FC Kuressaarega, kus ta sai raske põlvevigastuse.

Pikk mängupaus lõppes 23-aastase Soometsa jaoks parimal võimalikul moel, sest 25. minutil lõi just tema kohtumise avavärava. Tähistus oli emotsionaalne, nagu asjaolusid arvestades eeldada võis.

"Värava üle on meeletult hea meel. Aga selle mängu eesmärk individuaalses plaanis oli jääda terveks. Põlve eesmise ristatisideme vigastusest taastumine on mul, ptui-ptui-ptui, olnud ideaalilähedane. Tagasilööke pole olnud. Ma ei mõtle põlve peale üldse, see on korras.

Aga mängus RFS-iga tegin hüppeliigesele haiget ning treeningul enne mängu Pärnu Vaprusega hakkas puusapainutaja nii kõvasti liiga tegema, et ei saanud jalga korralikult tõsta. Sellised pisivigastused ei lasknud mul end treeningmängudes täielikult realiseerida.

Superkarikafinaali Narva Transiga jätsime teadlikult vahele, et olla valmis Premium liiga avamänguks. Mul on hea meel, et see 58 minutit, mis ma täna mängisin, pidas keha vastu. Tagasi hoidma ma end ei pidanud ja sain nautida.

Prioriteet oli jääda terveks, et saaksin järgmistes mängudes meeskonda juba 90 minutit aidata. Märtsi lõpu poole ootavad ka koondist mängud ja tahan, et minuga oleks võimalik seal rohkem arvestada. Selleks pean näitama, et olen ikka mängumees," rääkis Soomets.

Poolkaitsja kinnitas, et kontakti minekut ta platsil ei kartnud. "Tahtsin väga minna! Nii spagaadiga kui ka kehasse. Tundsin end hästi. Värava olukorras õnnestus kenasti teisest lainest kasti jõuda. Mul on õige aeg tagasi olla.

Värava järel ütlesin endale: f**k it, I'm back! Mul on meeletult hea meel. See on kõigest üks värav, mitte terve hooaeg. Aga see hooaeg algas praegu minu jaoks väga hästi."

Soomets nõustus, et Flora esitus 2:0 võidumängus oli kontrollitud. "Au ja kiitus Nõmme Unitedile. Nad tulevad uustulnukana Premium liigasse ja tahavad mängida järgides oma visiooniga. Ja see tuli neil ka välja. Päris mitu korda mängisid nad end meie pressingust läbi.

United viib seitse meest alla, mistõttu nad pole võibolla rünnakul piisavalt ohtlikud. Aga mängisid innukalt. Hea väljakutse, aga saime hakkama. Õppisime Transi vast juhtunust ja hoidsime selle ohu täna mõistlikult ära."

FC Flora hooaeg jätkub pühapäeval, 10. märtsil, kui Premium liiga 2. vooru telemängus võõrustatakse Tallinna Kalevit.

Fotograaf: BRIT MARIA TAEL