Pikk ette (ja ise järele) | Manchester City ja Liverpool tõestasid, et maailma parimad meeskonnad asuvad Inglismaal (0)

Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" värske episood on tavalisest rahvusvahelisema alatooniga, sest lisaks Eesti jalgpallile pälvivad tähelepanu ka Manchester City - Liverpool duell Inglismaal ning Meistrite liiga veerandfinaalid. Saate tegid Kristjan Jaak Kangur, Kris Ilves ja Ott Järvela.

Välk lööb võimalusel samasse kohta ka kolmandat korda, sai pühapäeval omal nahal väga valusalt tunda Paide Linnameeskond, kes kaotas 90+3. minuti väravast FCI Levadiale (alates 3:15). Mis on järeldused ühe ja teise dramaatilises lahingus osaliseks olnud võistkonna vaatevinklist? Ning milline on kuuest mängust viis võitu kogunud Nõmme Kalju suurim murekoht enne kolmapäevast mängu Levadiaga (16:30)?

Hollandi esiliigas järjekindlalt mänguaega teeniv ja edukalt esinev Rocco Robert Shein juunikuus Eesti A-koondisesse? (31:00) Lõplikult välistada ei saa, aga vähetõenäoline, ütleb Järvela. Eesti naiste A-koondis pidas esimese MM-valikmängu pärast treenerite vahetust ja kaotas kodus Kreekale 1:3 (40:00).

Rahvusvahelises jalgpallis pole ammu nähtud meistrivõistluste kohtumist, millele eelnenud ažiotaaž ja järgnenud lahang oleksid sedavõrd põhjalikud ja rikkalikud kui pühapäevase Inglismaa Premier League'i matši Manchester City - Liverpool puhul (45:00). Miks see mäng ülivõrdeid tekitas? Sest tegu on hetkel maailma kahe kõige parema jalgpallimeeskonnaga. Igasuguse kahtluseta.

Meistrite liigas on nii Manchester City kui ka Liverpool pärast avamängu võitmist edasipääsu silmas pidades soosikuteks (58:00). Ent kui Lissaboni Benfica šansid on sisuliselt kadunud, siis Cityt võõrustava Madridi Atletico omad mitte. Neil on selge variant - mängida kodus sama kaitsvalt kui võõrsil. Ja siis loota.

Kolme Inglismaa klubi veerandfinaalis ilmselt ei näe, sest Chelsea seis on pärast 1:3 kaotust liiga raske (1.03:20). Väga keeruline on näha, et Carlo Ancelotti juhendatud Real sellise edu maha mängiks.