Menüü
Veebisait

Pikk ette (ja MM-ile) | Premium liiga elav legend Jürgenson Messist sõltuva Argentina võtmemehest: kas tunneksid ta Viru tänaval ära, kui tuleks vastu, Mäki kott käes? (0)

"Pikk ette (ja MM-ile)" värskeim külaline on Premium liiga staažikaim tegevmängija Markus Jürgenson. Koduses tippliigas 472 korda väljakule jooksnud 35-aastane äärekaitsja loodab, et Kataris toimuv suurturniir jääb meelde tema eakaaslase Lionel Messi karikatõstmisega.

"Mulle hullult meeldib see talvine MM! Teed hommikukohvi ja vaatad ühe mängu ära alustuseks," ütleb palluriameti kõrval ka jalgpallikommentaatorina tegutsev Jürgenson. Turniiri ajal on vahtu pekstud eri teemade üle. Vutimehel on selge soov: "Mina loodan, et see MM jääb meelde sellega, et Lionel Messi saab karika!"

Seekordses episoodis keskendume just pühapäeval eesootavale finaalile, kus lähevad vastamisi Argentina ja Prantsusmaa. Analüüsime koondiste senist teekonda, trumpe ja võimalikke kitsaskohtasid.

"Tahaks loota, et igavat 0:0 ei tule!" viitab Jürgenson mõlema kaitseprobleemidele. "Messi mõju on meeletu. Argentina puhul, tahame või ei taha, sõltub asi härra Messist. Tema roll on koondises nii oluline, et ilma temata ei oleks nad kindlasti finaalis," arvab ta. "On võimalik olla läbi aegade parim ilma MM-tiitlita. Messi on nüüd huvitava rolli omale võtnud: hääleka, korraliku kapteni rolli. Polegi teda varem sellises kuues näinud."

Messil ja Argentinal seisavad vastas tiitlikaitsjad prantslased oma teravjalgse Kylian Mbappega, kes jahib oma teist kuldset karikat. "See oleks hullumaja! Vaata Mbappe vanust. Ta on 23 ja saaks juba teise tiitli. Tal on aega veel võita seal asju. Las võtab Messi oma viimase!" soovib endine Eesti koondislane, kes pole tegelikult isegi Argentina fänn.

Prantsusmaa puhul saab palluri arvates määravaks võistkondlikkus. "Suurturniiril on neil ikka mingisugused tüdrukute probleemid riietusruumi ja hotelli jõudnud. Tundub, et nad on tänase päevani suutnud seda vältida. Nagu lehest lugeda sai, siis Benzema üritab ikkagi surkida probleeme riietusruumi. Saame näha, kas suudab mõjutada! Macron on sekkunud ja pulli juba saab Prantsusmaa koondise ümber," näeb Jürgenson võimalikke ohukohti.

Finaalis aga eelnev lõpuks midagi ei määra: "MM-finaal on suurturniiri sees veel eraldi sündmus." Kas see finaal teeb tõelise suurmehe ka ühest teisest Argentina võtmemängijast, kelle kohta Jürgenson uuris saatejuhilt "kas sa tunneksid ta ära, kui ta tuleks Viru tänaval vastu, Mäki kott käes?"? Kuula ja vaata saadet ning ütle sõna sekka!

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
MM-ILE JOON ALLA
TAKTIKAPOOL
MM 2022 | Prantslaste koera matmispaik on teada, kui neli meest tegid kokku sama palju kui üks argentiinlane?
MESSI ON MAAILMAMEISTER!
Luup peale | See oli Messi õhtu. See oli Messi mäng. See oli Messi MM. Ja see on Messi jalgpall
Päeva klõpsud | Tõrje rinnaga, valel ajal vales kohas, kauaoodatud kohtumine kallimaga
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | Premium liiga elav legend Jürgenson Messist sõltuva Argentina võtmemehest: kas tunneksid ta Viru tänaval ära, kui tuleks vastu, Mäki kott käes?
PRONKSIMÄNG
Päeva klõpsud | Horvaatia võitis pronksi, mängijad tähistasid oma maimukestega
KUIDAS MÕISTA ÜLLATUST?
Siim Pulst | On see siis üllatuste MM või ei ole? Neli eri lähenemist, neli eri vastust
Ott Järvela | Cristiano Ronaldo kaotas lahingu, aga on sõja juba ammu ja mitu korda võitnud
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?