Pilk peale: kes võidab Rooma lahingu ja kas Koljat langeb taas? (0)

Roomas jagatakse keisritrooni, Hispaanias peab Barcelona uus kuningas end tõestama ja Inglismaal asuvad Taavetid Koljateid murdma. Kelle võim jääb peale?

Soccernet.ee välismaa jalgpalli nädalarubriik "Pilk peale" annab igal reedel soovitusi, milliseid mänge nädalavahetusel mitte maha magada.

• Laupäeval, 25. jaanuaril kell 17.00 Valencia - Barcelona

Quique Setieni debüütmängus päästis värske peatreeneri naha Lionel Messi, kes Granada väravaluku 75. minutil lõpuks lahti muukis. Mõned päevad hiljem tegi karikasarjas sama Antoine Griezmann, lüües Barcelona kolmandas liigas mängiva Ibiza vastu esmalt kaotusseisust välja ja seejärel üleminutitel ka võidule. Kes aitab Setieni nüüd, kui vastaseks liigatabelis seitsmendaks vajunud ja eurokoha eest võitlev Valencia?

Septembris kulus Barcelonal kodus seitse minutit, et juba 2:0 ees olla, lõpuks klopiti külalisi skooriga 5:2. Ent eelmises kolmes omavahelises mängus oli võiduta jäädud ning kahes viimases võõrsil peetud liigakohtumises on eduseis maha mängitud ... Kas nahkhiir sirutab kodus taas tiibu?

• Pühapäeval, 26. jaanuaril kell 17.00 Tranmere Rovers - Manchester United

Hiiglasetapp? Ilma selleta poleks Inglismaa karikasarjal võlu. Igal aastal juhtub vähemalt korra, et Taavet Koljatil selja prügiseks teeb. Seekord on kõige tõenäolisema lingust langeja ebamugav roll sattunud Manchester Unitedi kanda.

Läbinisti häbiväärne ja mannetu kodukaotus Burnleyle vöö vahel, läheb sisepingetes visklev United külla Tranmere Roversile, kes lõi alles äsja konkurentsist teise kõrgliigameeskonna Watfordi. League One'i tabeli põhjas virelemisele on tröösti leitud karikasarjast ja miks ei võiks välk teist korda samas kohas puusse lüüa?

Kellel aga lootus näha kuningat veelgi kõrgemalt kukkumas,  võib kavasse võtta kell 19.00 algava Shrewsbury Towni ja Liverpooli kohtumise. Inglismaa hetkevalitseja saadab tiheda graafiku tõttu tõenäoliselt platsile noorukitest ja varumeestest koosneva seltskonna, kelle salvamine saab kunagise Walesi koondislase Sam Rickettsi tüüritavale Shrewsburyle olema kindlasti raske. Aga mitte võimatu!

• Pühapäeval, 26. jaanuaril kell 19.00 AS Roma - Lazio

Mäng? Ei. Sõda, vennatapusõda. Lahing Rooma pärast on alati pingest laetud, seda enam praegu, kui külalised on tabelis kolmandad ja võõrustajad neljandad. Roma kaotuse korral kaoks nende niigi õhkõrn side Lazioga ilmselt lõplikult. Samal ajal julgeb Lazio endiselt piiluda hoopis kõrgemale, tiitlimängu suunas.

Olgu selleks praegune tabeliseis, 11 järjestikust liigamängu võitu, 2013. aasta Coppa Italia omavaheline finaal, viimaste aastate käekäik Meistrite liigas või mis tahes, aastaid Roma väiksemaks vennaks peetud Laziol on viimastest aastatest võtta küllaga, mida Romale enne pealinnaderbit nina alla hõõruda. Kui kaua kavatseb emahunt seda kannatada, eriti omas kodus?