Pingilt alustanud Mbappe sekkus juba esimesel poolajal ja lükkas liigaliidri karikasarjast välja (0)

Kylian Mbappe. Foto: Scanpix / Franck Fife / AFP

Prantsusmaa meistritiitli nimel heitlevad Lille ja Pariisi Saint-Germain läksid kodustel karikavõistlustel vastamisi kaheksandikfinaalis, kui tiitlikaitsja PSG noppis 3:0 võidu.

Prantsusmaa kõrgliigas on liider Lille, kes edestab üheksa vooru enne hooaja lõppu viimasel kolmel hooajal meistriks tulnud Pariisi suurklubi kolme punktiga. Tänavusel liigahooajal on meeskonnad korra kohtunud, kui 20. detsembril toimunud mängus väravaid ei nähtud.

PSG haaras karikamängus juhtohjad üheksandal minutil, kui Lille'i väravavaht Mike Maignan ja keskkaitsja Tiago Djalo ei suutnud klaarida Angel Di Maria tsenderdust ning esimesena oli jaol Mauro Icardi. Kylian Mbappe oli avavile ajal PSG pingil, aga pääses enne poolajavilet väljakule, asendades vigastada saanud Icardit. Mbappe realiseeris enda teenitud penalti ja PSG läks poolajale kaheväravalises eduseisus. Lõppseisu vormistas Mbappe kolmandal üleminutil.

Ülejäänud 1/8-finaalid on kavas aprilli algul. PSG kõrval on konkurentsis vaid viis kõrgliigaklubi, aga Monaco ja Metz lähevad omavahel vastamisi. Ülejäänud kolm kõrgliigaklubi on Lyon, Montpellier ja Angers. Mullune finalist Saint-Etienne langes juba 1/32-finaalis.

Pariisi Saint-Germain - Lille 3:0 (2:0)