Pogrebnjak: naeruväärne, et mustanahalised mängijad Venemaad esindavad (3)

Foto: russianfootballnews.com

Jekaterinburgi Urali ründaja Pavel Pogrebnjak sattus Venemaal pahandustesse, kritiseerides mustanahaliste mängijate kaasamist koondisesse.

Möödunud aastal sai Brasiilias sündinud ründajast Arist (33) esimene mustanahaline mängija, kes Venemaa koondist esindanud. "Võõrad" ei ole Venemaa jaoks siiski midagi uut - väravavaht Guilherme (33, Brasiiliast) esindab koondist 2016. aastast, äärekaitsja Mario Fernandes (28, Brasiiliast) 2017. aastast. 2016. aastal liitus koondisega ka Roman Neustädter (31), kes sündinud Ukraina aladel ja mänginud vaid Saksamaal ja Türgis.

"Ma ei mõista, miks seda tehakse. Ma ei saa aru, miks Ari sai Vene passi," oli Pogrebnjak Jekaterinburgi kohaliku ajalehega vesteldes nõutu. "On naeruväärne, et mustanahalised mängijad esindavad Venemaa koondist. Mario Fernandes on hea mängija, aga meil on samale positsioonile Igor Smolnikov. Saaksime ka ilma leegionärideta hakkama."

Ründaja sõnavõtt mõisteti aga kiiresti hukka kõige kõrgemal tasemel. "Minule teadaolevalt on kõigil mängijatel, kes mängivad hästi ja omavad Venemaa kodakondsust, õigus Venemaa koondist esindada," teatas valitsuse esindaja Mihhail Fedotov Moscow 360-le. "Nende naha-, silma- või juuksevärv, nagu ka muud faktorid, ei ole määravad. See peaks kõigile selge olema."

Venemaa jalgpalliliit lubas 35-aastase Pogrebnjaki kommentaari uurida ja meest võib oodata mängukeeld. Karjääri jooksul ka Stuttgartis, Fulhamis ja Readingus mänginud ründaja esindas ise koondist kokku 33 mängus ja lõi kaheksa väravat.

3 kommentaari

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (3)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
VAATA JÄRELE: Eesti U17 koondis alustas UEFA sõprusturniiri 7:0 võiduga!
MANCHESTERIS
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID