Põhja-Iirimaa sangar Magennis seletas lahti nipi, millega Eesti maha murti (1)

Põhja-Iirimaa koondise mõlema värava autor Josh Magennis. Foto: Liisi Troska

Põhja-Iirimaa jalgpallikoondise 2:1 võidumängus Eesti üle meeskonna mõlemad väravad löönud ründaja Josh Magennis tõdes, et kaotusseisust suudeti välja tulla tänu peatreeneri Michael O'Neilli õigetele taktikalistele lüketele.

"Eesti parempoolne keskkaitsja mängis mitmeid pikki diagonaalpalle, mis oli rünnakulahendus, mida me Belfastis peetud kohtumises ei näinud. Euroopas pole nõrku vastaseid, vaid igal pool on häid mängijaid, kes karistavad kohe, kui vastane neile selleks veidi kehvema esitusega võimaluse annab. Seda Eesti esimesel poolajal meiega ka tegi," rääkis Magennis.

"Peatreener tundis, et peame asju natuke ümber korraldama ja tooma platsile kiirust, millega rünnata tsoone Eesti kaitseliini selja taga. Seepärast tõi ta platsile Connor Washingtoni, kes tõmbaski meie mängu laiali. Eesti kaitseliin pidi sügavamale langema, mis andis meie poolkaitsjatele keskväljal rohkem ruumi.

Ning kui läksime üle 4-4-2 asetusele (see juhtus 69. minutil Magennise platsile vahetamisega – O. J.), et kaotusseisust välja tulla, siis sidusime ära Eesti mõlemad keskkaitsjad, mis andis meie äärtele rohkem ruumi tegutsemiseks. Me ei andnud kordagi alla ja oleme võidu üle pööraselt õnneliku, sest suutsime leida viisi, kuidas Tallinnast võit kätte saada," sõnas Magennis.

Magennise 77. minuti 1:1 värava puhul apelleerisid Eesti kaitsjad suluseisule, mida telekorduste põhjal tegelikult polnud. Magennis möönis, et ta ise polnud samuti kindel, kas värav loeb: "Connor lõikas sisse ja proovisin tema löögisektorit võimalikult laiaks muuta. Ilmselt oleks see ka ilma mind puutumata sisse läinud, aga pall võttis väikese kõksu. Vaatasin kohe pärast seda joonekohtuniku suunas, kas ta tõstab lipu, aga ei tõstnud. Siis hakkasin tähistama!"

Põhja-Iirimaa juhib C-alagruppi täisedu ehk üheksa punktiga. Teisipäeval kohtutakse võõrsil Valgevenega.