Pohlak: Kallaste peaks välismaale siirduma praegu (3)

Ken Kallaste välismaale siirdumine oli õhus juba eelmisel talvel. Foto: Jana PiparAivar Pohlaku sõnul peaks Ken Kallaste sammu välismaale tegema praegu, Artur Pikk ja Nikita Baranov võiksid sellega aga veel oodata, olgugi et nad on selleks valmis.

  • Sul on küsimus, mida tahaksid Aivar Pohlakult küsida? Midagi, mis on sind alati huvitanud, kuid pole olnud kohta, kus küsida? Või hoopis midagi aktuaalset? Saada oma küsimus raul@soccernet.ee ning võid saada oma vastuse!

Millised Premium liiga mängijad on valmis sel talvel tegema sammu edasi ja liikuma välismaale? Kes on hetkel Eesti mängijatest kõige kuumemad "müügiartiklid", kelle vastu välisklubid huvi tunnevad või tunda võiksid?
Kahtlemata on Premium liigas mängijaid, kes oleksid võimelised astuma sammu edasi - näiteks Artur Pikk, Ken Kallaste ja Nikita Baranov on sellised, kui nimetada esikolmiku klubidest igaühest üks. Samas oleme juba mitu aastat kõnelenud vajadusest teha selline otsus õigel hetkel ja hästi ettevalmistatult, mitte minnes välismaale pelgalt õnne otsima, sest see lõpeb enamasti halvasti. Seepärast väidaksin, et nimetatud kolmikust on Ken selline, kes peaks ülemineku tegema just praegu - Baranovil ja Pikal oleks aga pigem mõistlik lihvida oma talenti Eestis ja valmistuda üleminekuks siis, kui nad on valmis võtma sisse olulise rolli aste kõrgemal tasemel. Arturi puhul näen võimalust tõsta Eestis oma mänguklassi ja muutuda mängijaks, kes liigas domineeriks Levadia mängudes tervel vasakul äärel nii kaitse- kui ka ründefaasis, ja Nikita puhul vajadust mängida stabiilselt mäng mängu järel ühtlaselt kõrgel tasemel.

Hingusele läinud Estonian Air oli teadupoolest Eesti Jalgpalli Liidu koostööpartner, kelle abil korraldati koondise valikmängudele tšarterlende. Kuidas mõjutab Estonian Airi kadumine jalgpalliliitu? Kas fännid võivad ka tulevastele mängudele tšarterlende oodata?
Esialgu on olukord segane, aga õnneks on järgmised valikmängud alles järgmisel sügisel. Hakkame asjaga tegelema kevade poole, sest olukorras, kus mängude vahel on kõigest kaks puhkepäeva on reisimine ühest mängupaigast teise vajalik korraldada võimalikult väikese aja- ja energiakuluga.

Foto: Brit Maria TaelRakvere Tarvas tagas esimest korda klubi ajaloos pääsu Premium liigasse. Mida tuleks rakverelastel ette võtta, et kõrgliigas hakkama saada? Millised on nende plussid ja miinused kõrgliigas mängimise seisukohalt?
Rakvere "Tarvase" trump on alati olnud kompromissitu võitluslikkus ja kõrgliigas hakkamasaamiseks on tähtis sellele omadusele truuksjäämine. Mõistagi oleks "Tarvasel" vaja ka täiendusi, aga teades, et rakverelased on toetunud alati oma kasvandikele, ei saa neile pahaks panna, kui jätkatakse meestega, kes liigakoha kätte võitsid.

REKLAAM

Rakvere plussideks on hästi toimiv klubi kogukond, uue linna Premium liiga kaardile toomine, noored ja entusiastlikud eestvedajad ja kena staadion; miinuseks suhteliselt noor klubi ja tippjalgpallis väikeste kogemustega mängijad.

Plusspoolele võib kanda ka fakti, et Rakveres valmib liidu ja omavalitsuse koostöös järgmisel aastal altkütte eeldustega kaasaegne kunstmuruväljak ja miinuspoolele samast valdkonnast praeguse kunstmuruplatsi mittevastamine Premium liiga nõuetele, mis tähendab, et "Tarvas" peab esimesed kevadised liigamängud vastase väljakul ja jõuab kodupubliku ette alles aprillikuus.

Mõni nädal tagasi visati A. Le Coq Arenal sisse FC Flora kontori ukseklaas. Kui kaugele asja uurimine on jõudnud?
Meil oli arusaam viskaja kohta algusest peale olemas, aga pime juhus saatis ta meile sõna otseses mõttes ise kätte. Kohtusin noormehega nädalapäevad tagasi, mõistagi oli tegu tehtud ebakaines olekus ja järelemõtlematult.

Viskaja vabandas ja lubas kahju hüvitada. Rääkisime sellestki, mis teda rumala teoni viia võis ja kuigi see ei ole mitte kuidagi seotud ei minu, jalgpalli liidu ega FC Floraga, sain kohtumiselt järjekordse arusaamise, et klubid peavad noormängijatega suhtlemist oluliselt parandama, sest teeotsale toodud ambitsioonikad poisid seda ise ei suuda ja ei peagi suutma. Arusaam, et mängijaid arendab vaid mäng ja et nad vastutavad ise selle eest, kui kõrgele tiivad kannavad, peab jääma minevikku ja kuigi oleme alustanud klubidega ja mängijatega selleteemalisi koolitusi, vajab mängijate karjääri planeerimine erilist tähelepanu ja see saab olema peagi liidus alustama noortetöö tehnilise direktori üks olulisemaid ülesandeid. 

Kommentaarid

Jumal   •  
Välismaale siirdumisest on väga mõistlik jutt. Eeskujuks tuleb võtta viimati välismaale siirdunud Karol Metsa, kelle eesst tasuti üleminekusumma ja mängib põhikooseisus, Flora poolt selles mõttes hea töö, asendas agenti ja tulemus oli hea. Meestel ei ole mõtet tõmmelda ja üritada pingisoojendajaks minna.
ccc   •  
Kas välismaale siirdumine nii käibki, et lihtsalt võtad ette ja lähed? Ehk, kas Kallastel on sealt ka mingid pakkumised olemas?
CCCP   •  
Jah,nüüd on piirid valla ja isegi Soome saab minna ilma passita!

Sisene
TASKUHÄÄLINGU VÄRSKE OSA
Pikk ette (ja ise järele) | Natho üleminek üllatas kõiki, aga kuidas nad koos Beglarišviliga väljakule mahuvad?
MÖÖL RÄÄGIB SUU PUHTAKS
Mööl räägib suu puhtaks: minu jaoks polnud rahuldav, et kaotame liidritele juba kümne punktiga
LIIDRITE LAHING
ROHEVALGETE EUROLOOS
Flora sõidab euroedu korral Belgiasse, kaotuse puhul ootab Iirimaa või Albaania
SILM PEALE!
Tartus maha rahunenud Kevin Aloe sihib endiselt kõrgemale: töötan selle nimel, et olla Eesti parim vasakkaitsja
KAUGETELT MAADELT
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
18
15
1
2
50:23
46
2.
Tallinna FC Flora
16
12
4
0
40:11
40
3.
Paide Linnameeskond
18
10
6
2
30:14
36
4.
Nõmme Kalju FC
18
9
2
7
34:20
29
5.
Tallinna JK Legion
18
7
3
8
30:22
24
6.
JK Narva Trans
18
6
2
10
23:35
20
7.
Viljandi JK Tulevik
18
5
2
11
24:41
17
8.
Pärnu JK Vaprus
18
4
2
12
16:50
14
9.
Tartu JK Tammeka
17
3
4
10
21:34
13
10.
FC Kuressaare
17
3
2
12
15:33
11