Pohlak suures intervjuus: Pehrssoni kontseptsioonis pole rolli, mida Ojamaa mängida tahab (koondise uks Ojamaa jaoks ikkagi lahti!) (51)

Aivar Pohlak (vasakul) rääkis Eesti koondise hetkeseisust. Foto: Imre Pühvel

Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak rääkis Soccernet.ee-le antud suures intervjuus, miks ei kuulu koondisesse Henrik Ojamaa, mille pealt teenis kutse Pavel Dõmov ja millised on Eesti eesmärgid algavas MM-valiktsüklis.

  • Sul on küsimus, mida tahaksid Aivar Pohlakult küsida? Midagi, mis on Sind alati huvitanud, kuid pole olnud kohta, kus küsida? Või hoopis midagi aktuaalset? Saada oma küsimus kasper@soccernet.ee ning võid saada oma vastuse!

Kolmapäeval selgus Eesti koondise koosseis maavõistluseks Maltaga ja esimeseks valikmänguks Bosnia ja Hertsegoviinaga. Ei mäleta lähiajast, et nii terav arutelu nii kiirelt taolise sündmuse puhul vutiringkonnas järgnenud oleks. Fännid ei saa aru, miks ei ole koosseisus eelkõige Hollandi kõrgliigas kanda kinnitavat Henrik Ojamaad, aga ka näiteks Siim Lutsu ja Tarmo Kinki, kes on mõlemad tänavu regulaarselt mänginud ja teinud seda ka küllalt soliidselt. Fännide arusaamatust süvendab see, et samadel positsioonidel mängivatest meestest on koosseisus Kaljus alles enesekindlust otsiv Igor Subbotin ja Floras vahetusmeheks taandunud Maksim Gussev. Kas oskad seda põhjendada?
Kõigepealt - kuna peatreener vastutab koondise tulemuse eest, siis peab tal ka olema vabadus valida koosseisu, sest vastasel juhul nimetatud vastutus ei toimi ja sellest põhimõttest on oluline kinni pidada nii liidu juhtkonnal kui ka fännidel. Tõsi, jalgpall on emotsionaalne mäng ja huvilistel alati oma arvamus, mille väljendamine on normaalne ja jalgpall kaotaks ilma selleta osa oma väärtusest.

Mis puudutab Henrik Ojamaad, siis kõigepealt kinnitaksin, et Henriku ja Magnuse vahel ei ole personaalset probleemi ja tegemist on tavalise olukorraga, kus treener ei pea õigeks mängijat ühel või teisel põhjusel koondisesse kutsuda. Kusjuures põhjustest esimene on sportlik - Magnus Pehrssoni mängukontseptsioonis ei ole päriselt sellist rolli, mida Henrik mängida soovib ja mille kaudu ta enda läbilööki jalgpallurina üritab. Teine põhjus on meeskonnasisene keemia, Eesti koondisel, nagu igal teisel meeskonnal, on liiderpersoonidest lähtuv väljakujunenud sisemine õhustik, millesse peab iga mängija olema võimeline sulanduma ja sellega tuleb meeskonna komplekteerimisel arvestada, muidu asjad ei tööta.

Käisin eelnimetatud teemadel Henrikuga kevadel Austrias kohtumas, samuti oleme asjadest korduvalt kõnelenud Henriku karjääri nõustava ja planeeriva vennaga ja mul ei ole raske mängijat mõista, sest olin ise noorena sarnase ellusuhtumisega.

REKLAAM

Samas loodame kõik, et noormehel õnnestub Hollandis läbilöök teha ja koondisse tagasi murda. Tean, et koondise peatreeneril on plaan septembri ja oktoobrikuiste koondisemängude vahel käia Henriku mängu vaatamas ja mängijaga kohtumas.

Mis puudutab Tarmo Kinki ja Siim Lutsu, siis esimene neist ei ole kunagi kuulunud koondise praeguse peatreeneri valikusse ja seetõttu on tema puudumine loomulik; Siim Lutsu puhul on puudumine pigem ajutine ja saab olema huvitav näha, kas Siimul õnnestub Bohemiansi põhikoosseisus kanda kinnitada.

Tuleb ka arvestada, et just koondise komplekteerimise puhul kutsutakse sageli meeskonna teise poolde pigem selliseid mängijaid, kes aitavad põhimeestel mänguks parimal moel valmistuda ja see on mõistlik ja loomulik.

Teine peamine jututeema on Pavel Dõmov. Ma olen teda mängimas näinud ja saan aru, mis kutse tingis. Üldsuse jaoks on tegu aga täiesti võõra mehega. Viimane kokkupuude koondisega ulatub aastate taha ja noortekoondise sõprusmängu. Selle hooaja statistika mänguminutite osas ei ole liialt veenev. Ja nüüd valikmänguks nimekirjas. Mis loogika selle kutse taga on?
Pavel Dõmov on käimasoleval hooajal üks enam arenenud mängijaid Eesti liigas ja sellise loogika järele on varemgi mängijaid koondise kogunemisele kutsutud. Pean põhimõtet õigeks ja loogiliseks, sellega näitavad treenerid, et on mängija töökust ja selle tulemuslikkust märganud ja selline tunnustus on oluline.

Aivar Pohlak loodab, et Henrik Ojamaa murrab end tagasi koondisesse. Foto: Hendrik Osula

Soccernet.ee portaalis ripub praegu üleval hääletus "Kas oled rahul Eesti koondise värskelt nimetatud koosseisuga?" ja rohkem kui 4/5 vastajatest on valinud vastuse "Ei". Mis on Sinu vastus? Miks?
Selline hinnang on emotsionaalne ja mul pole oma positsioonist lähtuvalt õigust selline olla. Peatreeneri tööle annab jalgpalli liidu jaoks hinnangu tulemus ja meeskonna poolt näidatav mäng.

Eesti koondis on sel aastal löönud seitsme mänguga kolm väravat. Kaks neist Andorrale. Teisisõnu on värava ees vaevanud meid korralik põud. Koondise nimekirjas saab klassikaliseks tipuründajaks nimetada vaid Henri Anieri. Klubides tegutsevad ründajatena ka Ats Purje ja Rauno Sappinen. Lisaks on viimasel ajal klubide eest väravaid löönud ründav poolkaitsja Konstantin Vassiljev ja ääreründaja Sergei Zenjov. Kes valikmängudes Eesti väravate eest hoolitsema hakkavad?
Sa ise lugesid need nimed ette. Purje, Vassiljev, Zenjov ja Anier on ilmselt need mehed, keda saadetakse kastaneid tulest tooma. Isiklikult loodan, et standardolukordades avaneb ka Ragnar Klavani väravalööjatalent, peale Raio loobumist on meil selle mänguelemendiga olnud selge probleem.

MM-valiksarja alguseni on jäänud alla kahe nädala. Millised on Eesti eesmärgid uueks tsükliks?
Koondis alustab iga valiktsüklit eesmärgiga jõuda finaalturniirile. Tõsi, Eesti sugusel meeskonnal on alati mõistlik omada ka teisi eesmärke ja need võiksid olla võimalikult suur punktihulk, arenev mäng, avanevad mängijad, mänguline tasakaal ja stabiilsus. Ei tohi ka unustada, et kahe aasta pärast mängitakse lisaks tavalisele EM-valiktsüklile ka nn. Nations League'i, kust kaudu on samuti võimalik 2020. aasta EM-finaalturniirile pääseda ja selle turniiri juures on positsioon UEFA koondiste edetabelis eriti oluline.

Kust koondise king Sinu jaoks praegu kõige valusamalt pigistab?
Vaataksin viimasele küsimusele vastates pigem tulevikku – oluline on, et kõik meie tippklubid pööraksid rohkem tähelepanu noorteklassist väljuvate mängijate arendamisele ja oskaksid näha, et just seal asub järgmiste sammude võti nii klubide eneste kui ka meie koondise jaoks.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

risto   •  
Kes nüüd peatreener on? Pohlak või Pehrsson?
Selliseid väljaütlemisi mängijate aadressil eeldaks ikka peatreeneri poolt
To risto   •  
Loe lugu läbi. Pohlak ju ütleb et peatreener valib ja vastutab.
Kaspy   •  
Mis puudutab Tarmo Kinki ja Siim Lutsu, siis esimene neist ei ole kunagi kuulunud koondise praeguse peatreeneri valikusse ja seetõttu on tema puudumine loomulik

Kuna härra on suutnud endast varasemalt jätta sedavõrd ebasümpaatse mulje, siis ei vaevu ma tema vastuseid antud ksimuses isegi läbi lugeda ja pöördun korraga kommentaariumisse ila pritsima.

Märkate sarnasust?
To Kaspy   •  
ei märka. Pohlak tõlgib ju praegu peatreenerit, mitte ei esita oma arvamust.
Kaspy   •  
Lisaks veel: Tark treener suudab vajadusel mängijale päitsed pähe panna ja rakendada teda võistkonna kasuks. Meie valik pole nii hea, et võiksime individuaalselt parimad mängijad lihtsalt meeskonna huvides koondisest eemale jätta.
Kaspy   •  
Teisisõnu pole koondis peatreeneril piisavalt mune, et oma seisukohti isiklikult kaitsta, vaid seda peab tegema jalgpalliliidu president? Mis ainuvastutusest saab sellisel juhul rääkida, nagu väidab viimane.
Haiseb juba kogu jalgpalliliit oma tegevusetusega.
To Kaspy   •  
Mida jalkaliit peaks tegema? Liit on palganud treeneri, kea kutsub koondisse mehed. Et kui treeneri valik ei meeldi, siis peaks liit sekkuma sellesse? Ma arvan et ei peaks.
to to kaspy   •  
Pohlak ütles, et treener vastutab tulemuse eest, tulemust ju ei ole, liit peaks sekkuma ja treeneri kukele saatma. Isegi praeguse valikuga saaks mängida, aga mängu joonis on selline, et sellega pole võimalik mängida. Jalkaliit on saamatu
robot   •  
Kurat Pehrsson tehku oma koondis ümber siis, nii et seal oleks roll Ojamaale. Mis on Pehrssoni koondise tugevus ilma Ojamaata? Oleks tõesti tugev koondis, kuhu kõik tipud ei mahu. Aga Pehrssoni aegne koondis on nõrk ja see ei saa lubada väikse riigi tippmängijate mittekutsumist. Ja see ei ole mingi vabandus, et Kink pole kunagi kuulunud. Siis tuleb kuuluma panna! Isiklikult ei andesta ka Sidorenkovi mittekutsumist: üks Eesti liiga parimaid mängijaid tänavu.
Hmmm   •  
See Infoneti "imemees" saab preemiat arengu eest, aga Ojamaa, kes on Hollandi kõrgliigas skoorinud, peab lihtsalt kõrvale jääma.. Eesti sugusel koondisel ongi vaja ühte sellist mängijat, kes on isekas ja võtab ette..kurb, et Vassiljevi ja Klavani võimalused suurturniiril mängida luhatakse mingi Rootsi geeniuse poolt.. :(
Jass   •  
Kõrgklass võib pista p........e omad kontseptsioonid kõige täiega. Seda näitas ilmekalt Flora saatus eelmise treeneri + kontseptsioonidega. Vutt on lihtne mäng, kuigi raske õppida. Nii oli, on ja jääb. ei maksa lõpmatuseni idamaa tarku endast kujutada. Ilusat vutti!
Tiit   •  
Kutsun üles esimesel koondise mängul kõiki pealtvaatajaid, kui Perhssoni nime tutvustatakse, vilet vilistama, nii pikalt kui suudame! Ja EESTI, EESTI asemel karjuma OJAMAA, OJAMAA, et näidata Eesti jalgpalli liidule ja peatreeneritele, et me pole rahul praeguste valikutega ja, et koondises peab midagi muutuma! Kurat võtaks meil on paremaid mehi aga lihsalt jonnitakse ja promadakse seda Florat! FLORA POLE KOONDIS!! Kelle kuradi pärast koondis jalgpalli mängib?? Minu arusaam on, et ikka rahva ja fännide pärast, vähemalt vanasti oli see nii!!Peame näitama, et igal asjal on piir ja see mis pragu toimub on juba laus lollus!! Ega ennem midagi ei muutu, kui fännid kisa ei tee!! Ühineme fännid ja paneme peatreeneri tagasi astuma!! TEEME KISA!!
Tiit   •  
Kurat, ei mäletagi nii ebasümpaatset koondise treenerit Eestil, võibolla see taanalne Vigo Jensen, aga to kutsus vähemalt võimalikult parimad mehed koondisese, see rombi kujuline platsil meeste asetus oli vähe naljakas aga vähemalt olid tollel ajal õiged mehed koondises! PERHSSON GO HOME!!!
11   •  
Ükski mängija ei ole suurem kui võistkond. Isegi mitte Maradona. Hetkel ei ole meil ka juttu Maradonast. Mängija kes nõuab omale eri õigusi võib persse minna.
Kui ühe vennaga on probleemid ja ta ei taha mängida nii nagu treener ette näeb, siis ta ei saa olla ka võistkonna liige. Aitab sellest jahumisest, ma ei taha olla staadionil sinise särgiga, kui ma pean selle vingumisega samastuma.
robot   •  
to 11: see treener on loll ja temaga on probleemid.
Sillamäe   •  
Puust ja punaseks: koondise (Perhssoni) põhirõhk on kaisemängul mitte rünnakul. Ojamaa sindrinahk aga vaatab näljaselt vastase värava poole.
to 11   •  
Keegi ei ootagi sind staadionile ja jutt ei ole ühest mängijast!! Ojamaa, Liivak, Käit, Kink, Luts! Kui anda mingile Infonett II mängijale võimalus, siis kindlasti peaksid selle saama ka Liivak ja Käit!! Või väidad, et Dõmov on antud mängijadest parem? Kui oleks siis vastasel juhul ta ei mängiks seal kus ta praegu mängib, mõni välisklubi agent oleks ta ammu juba ära värvanut!!
Kaspy   •  
Kas H. Ojamaa on isiklikult öelnud, et ta ei soovi mängida nii, nagu koondisele on kasulik?
Praegune probleem ei seisne ainüksi Ojamaa kutseta jätmises, vaid erinevate osapoolte vahelise kommunikatsiooni puudumises ja treeneri oskamatuses head mängijat võistkonna kasuks rakendada. Istuge kõik koos maha, peatreener koos meeskonna teiste treeneritega, Ojamaa koos oma vennast agendiga, tulgu sinna või vanajumal A.Pohlak isiklikult ja rääkige olukord läbi, mitte ärge lükake palli meedia vahendusel üksteise väljakupoolele ega kuskile kaugesse tulevikku, kus probleemiga hakatakse tegelema.
Jass   •  
Kurss ettepoole tarvis võtta, veidikene kasvõi. Ilma väravateta ei saa ju punkte. Vutisõbrad näevad platsil toimuvat ja see (kurss oma värava suunas) pole vutt ega miskit. Mister Sillamäe ütles asja lühidalt ära, ilma kontseptsioonideta isegi. Päikest!
11   •  
Kui selle kaitsemängu pealt väravaid tulema ei hakka, siis treener läheb varsti koju tagasi. See ei õigusta seda hüsteeriat ühe mängija ümber.
Hädaldage selle üle, et värvaid ei lööda. Olen nõus.
Hetkel tundub nagu üks ennast täis tüüp saaks olla mingi päästeingel. Ei saa, kui mängujoonis ei toimi.
jaak   •  
Liiga palju jääte Pohlaku vasrtuses kinni sellesse sobiva rolli puudumisse. Olulisem ma usnu on teine osa "Teine põhjus on meeskonnasisene keemia, Eesti koondisel, nagu igal teisel meeskonnal, on liiderpersoonidest lähtuv väljakujunenud sisemine õhustik, millesse peab iga mängija olema võimeline sulanduma ja sellega tuleb meeskonna komplekteerimisel arvestada, muidu asjad ei tööta."
Teisisõnu - Ojamaa tahab olla mees, kelle ümber mäng käib ja kes on tiimis kunn. Aga kunnid on seal Vassiljevi ja Klavani näol juba olemas.

Kiidan Soccernetti, et Aivaril sabast kinni võtsite!
Tiit   •  
Ei ütleks, et see Vassilijev ka mingi jumal Eesti koondises on, vastasel juhul ta mängiks palju kõrgemal tasemel!! Peaks ka tema siis koondisest välja jättma, sest hulluke hakkab vahest kaugelt peale lahmima, seslle asemel, et anda tagasi sööt!! Ühesõnaga kingib palli alatihti lihtsalt vastasele ära. Ja viimased mängud koondises pole ka olnud just Vassilijevi poolt veenvad, ebaõnnestunud möödamängimisi, palju valesööte jne.....
Kaspy to jaak   •  
Kas Pohlaku vastus oli seekord tõesti midagi sellist, mida sa poleks oodata osanud?
jaak to Kaspy   •  
kui su küsimuse mõte on see, et rääkigu Pohlak mida tahab ma ei usu teda, siis pole rääkimisel mõtet.

Kiitsin soccernetti, et nad teema üles võtsid kommentaariumi kisa peale. Kui tekkisid uued küsimused selle peale,mis Aivar ütles, siis tuleb need nüüd küsida, seda nimetatakse dialoogiks tsiviliseeritud maailmas ja sellest on ses teemas pigem puudu olnud.

Aga kui point on selles, et Ojamaa olgu koondises "whatever it takes" ja ükski vastuargument ei loe no siis ....
Jormma   •  
Küsimused pohlakule, koos analüüsiga.

Küsimus 1:
Miks ei ole koondises Ojamaad, Lutsu või Kinki ja miks on koondises Subbotin ja Gussev ?
Aanalüüs1:
Ojamaa- Ei sobi Perssoni konseptsiooni ja koondis on nagu vangla kus valitseb hierarhia
(seitsme flora mängia hierarhia hetkel). Pohlaku arvates ei ole ole Ojamaa Hollandis siiamaani põhimeheks olemine piisav läbilöök et saada koondise kutset.
Kink - Pohlak arvab et tema puudumine on loomulik sest siiamaani pole perssoni valikus olnud,
aga see ei ole ju loomulik. Seda silti saaks kõikidele eesti mängijatele kes pole perssoni käe all koondises mänginud külge panna ja see ei ole loomulik.
Luts -Pohlak väidab et luts peab põhimehena kanda kinnitama. 4-st mängust neljas põhis alustamine (90+90+90+45) ei ole siis kand kinni ? Mitu aastat selleks kulub härra pohlak ?
Subbotin - Ettevalmistusabinõu ?
Gussev - Ettevalmistusabinõu?
Kas viimased kaks meest teevad mašaasi ja söödavad platsil poistele palli ette või millega on tegu. Ettevalmistamisega peaks tegelema koondise personal ja iga mängija individuaalselt.
Kui antud mängijad on kehvas vormis siis koos nendega trennide läbiviimine ei paranda koondislaste sooritusvõimet kindlasti !

Küsimus 2:
Miks on koondises Dõmov ?
Analüüs2:
Pohlak väidab et Dõmov on arenenud ja tegemist on preemiaga. Tulemused ja mänguaeg näitab taandarengut. Kui võtta arengut personaalselt ja mitte arvestada tulemust siis võiks ju iga arengu läbi teinud rahvaliiga mängija koondisekutse saada kui see kus ja kuipalju sa mängid rolli ei mängi.

Küsimus 3:
Miks ei ole 3/4 soccerneti külastajatest rahul koondisevalikuga ?
Analüüs 3:
Pohlaku väitel on see otsus emotsionaalne ja temal pole õigust emotsionaalne olla.
Nüüd tekib küsimus miks peaks rahvas olema emotsionaalne, kui viimane mäng oli rohkem kui kaks kuud tagasi ? Mille põhjal siis peatreenerit analüüsida kui pohlaku väitel iga perssoni vastane sõnavõtt on emotsionaalne. Tulemuste (Balti turniiril viimane koht, EM grupist välja langemine ja nigel saldo 3 väravat seitsmes mängus, sealjuures 2 andorra võrku) põhjal ?
Väravte vahe on ainult üks näitaja mis on positiivne, ülejäänud KÕIK on negatiivsed näitajad.
Jah lasime endale lüüa vahem ja ise ka lõime vähe, aga tulemused näitavad et see ei ole õige teekond.

Küsimus 4:
Kes hakkab väravaid lööma ?
Analüüs 4:
Reporter loeb ette nimekirja mängijatest kellega nagu eelpool mainitud on jäänud väravate saldo koondises nõrgaks ja küsib kes siis väravaid lööma hakkab. Pohlak vastab et lööma hakkab seesama seltskond kes enne ei olnud võimeline väravaid lööma.
Anektoot:
Pohlak ja reporter istuvad autosse ja hakkavad teiselepoole maakera sõitma. Teepeal avastavad mehed et dokumendid on maha jäänud. Jõudnud juba mandrit ületada peetakse mehed interpoli fakiiride poolt kinni. "Mehed tuvastage ennast":Lausub interpoli fakiir ja silmitseb filosoofi tunnustega hallipäist Pohlakut. Pohlak kutsikasilmadega: "Selle eest vastutab Eesti kodakondsusamet".

Küsimus 5:
Millised on Eesti eesmärgid uueks tsükliks?
Analüüs 5:
Pohlak räägib seda mis on siililegi selge. Tahetakse võita, tahetakse võimalikult head olla, tahetakse areneda ja tahetakse tulevikus tegusid teha. Kahjuks pean tõdema et need ei ole eesmärgid, need on missioon ja visioon. Eesmärgid on mõõdetavad ja eesmärgid on sellised et on võimalik millegi poole püüelda.
Missioon visioon on: Suur punktihulk.
Eesmärk on: Olla Pääseda edasi MM alagrupist.
Mis on suur puhktihulk, mis on arenevad mängijad, mis on arenev mäng ? Neid asju ei saa mõõta ja iga inimese jaoks on need erineva väärtusega. Seejuures kui aga pohlak ütleks et eesmärk on alagrupi turniirilt edasi pääseda saaks hiljem öelda kas saavutasime eesmärgi või mitte ja saaksime vastutust kanda.

Küsimus 6:
Kust koondise king Sinu jaoks praegu kõige valusamalt pigistab?
Analüüs 6:
Jah nõustun, see on hetkel põhiküsimus. Samas pean ära mainima et ainult klubidel ei ole meie jalgpalli tulevikus oluline roll. Ka EJL peaks tegema natuke teadustööd kaasaegse varustuse ja metoodika kohta ning looma sidemeid varustajate ja riigi vahel.
Ja kui nüüd küsimust uuesti lugesin siis sain aru et pohlak ei vastanud mitte küsimusele vaid rääkis probleemist meie riigi jalgpallis. Sealjuures koondise küsimus on olemasolevast valikust õiged leida ja mängima panna. Hetkel nagu eelpool aminitud peatreeneril see ei õnnestu, sest valitud on sellised põhimõtted ja taktikad mis välistavad olulisel määral mängijate kaasamine koondisesse. Seega pigistab seal treeneri pingis.
robot   •  
See on demagoogia, et uks on lahti. Kus ta lahti on siis, kui kinni on. Uks ei ole samal ajal korraga lahti ja kinni. Millal see lahti läheb siis? Pärast Pehrssonit. Kuidas sellest tüübist lahti saada, on küsimus.
Kaspy to Jaak   •  
Minu küsimuse mõte polnud kaugeltki selles. Minu küsimus oli pigem viide tõigale, kas oled iseseisvalt, oma peaga võimeline analüüsima ning tegema järeldusi?
See on pesuehtne demagoogia, nagu kirjutab robot. Näe, nüüd on pealkirja lisatud veel märkus, et Uks on Ojamaa jaoks endiselt lahti!
Saage ometigi aru, küsimus pole enam ammu Ojamaa kaasamises. Küsimus on jalgpalliliidu läbipaisvuses ja otsuste õigsuses, kõkide osapoolte jaoks.
kesa   •  
Kas vastus, miks Ojamaa pole koondises, ei peitu hoopis Vassiljevis?
Kaks egot ei mahu ühte paati?
Eelmisele   •  
Ojamaa ei saanud jalga valgeks ka Rüütli ajal ja ei pääsenud seetõttu ka eriti palju koosseisu. Sobiv oleks meelde tuletada kuidas Ojamaa Varssavis Legias trennis konflikti läks ja klubist minema saadeti.
to kesa   •  
mehed mängivad ju erinevatel positsioonidel ja ei ole konkurentsis.
Mehed kellega ojamaa konkurentsis on ei ole kuidagi nii suured kujud.

Teisalt võib vaadata perssoni poole et ehk tema on see suur EGO kellega ojamaa vaated ei klapi.

Ei taha uskuda et koondises on mingi alfaisane kes ei luba teistel süüa või pesuruumis kappi valida. Pigem on kunkurents mänguga seotud ja nagu eelpool mainisin siis rundaja või äärepooliku kohapeale ei ole nii suure egoga mehi.
Seega ainus vastuolu on persson. Või üritatakse teda lihtsalt mängupildist teatud seltskonna poolt välja süüa. Kõige mõjukam seltskond on flora 7 mängijat...
meenutus   •  
Anonüümse siunamise asemel näitame, et meie vingumisel on reaalsed näod ka taga:

https://www.facebook.com/groups/1042090712533675/
jaak to Kaspy   •  
Pohlaku vastused on ju alati samamoodi ülesehitatud. Pikad, lohisevad ja igaüks mõistab neid oma rikutuse tasemelt lähtuvalt :)

Minu point on selles, et ta käis lauda paar väidet Ojamaa ja ka Lutsu kohta. Nüüd oleks hea,kui mõne aja pärast Soccernet need talle meelde tuletab. Ja Jormma pikas monoloogis on mitu head uut küsimust talle. Küsigem aga need kõik ära!
Jass   •  
Suur ülemfilosoof ja vutiasjatundja ehk mõistab vutisõprade muret koondise mängust. Kui ei mõista, see siis tema probleem. Pole need fännid nii purulollid midagi. Kuningas kipub olema alasti, kes seda aga kuidagi ei taipa..... . Koondisemänge huviga ootama jäädes! Edu!
Juu   •  
Miks on Pohlak peatreeneri suuvooder? Sest oskab hämada. Kas reporter ja peatreener ei valda sama keelt (inglise)?
Peatreener on peidus ja see näitab ka midagi ...
Huvitav   •  
ükski meedia peale postimehe uudist edasi ei kanna.

Kas Aivar on seadnud takistused tema sõnavõttude kajastamisele ?

Postimees on EJL partner seega loogiline et kajastavad, aga ka ainult 1/6 antud artiklist.
blablabla   •  
23 mänguga koondises 0 väravat on piisav näitaja, et teda pole mõtet paari üksiku mängu pealt koondisesse kutsuda. Kui klubis stabiilselt mängima saab, siis saab ka koondises uue võimaluse. Praegu on totaalne ülereageering siin, jalgpall on meeskonna mäng, esmane asi on, et mängijad väljakul oma ülesandeid täidakisd, kui see on paigas siis võivad mängijad hakata ka individuaalselt ette võtma, aga kui keeegi terve mängu isetseb, siis rikub see kogu meeskonna mängu rohkem, kui aitab seda ehitada. Valus on lugeda seda iba siin kogu aeg, üks hull grafomaan kirjutab iga artikli all sellest kuidas koondis peaks ainult rünnakule keskenduma, et tulgu ksuured kaotused aga vat saame vastu rinda taguda, et lõime värav... eesti koondise võimekuse juures on esmane ikka kaitse korras hoida siis tulevad ka tulemused, mitte vastupidi.
eelmisele   •  
olen täiesti nõus sinuga. tuletan meelde et Ojamaa mängis alles Austria esiliigas. Olen täiesti kindel et kui ta jätkab samamoodi Hollandis siis on ta oktoobriks juba koondises. Totaalne ülereageerimine käib siins praegu.
suurkõrv   •  
Ah mis te plärate siin?
to eelmisele   •  
Juunis ei olnud mõnede meeste valimisel oluline et isegi Eeesti liigas isegi ei saanud platsile ja mängupilt oli s****.
makk   •  
Mis nüüd võib ükskõik mis jama rahvale pähe määrida ja lambad usuvad ka? Igatahes on nüüd kindel, et Pohlak valib koondist, miks muidu peatreener ise oma valikuid ei seleta. Põhjus väga lihtne, sellist häma ei ole keegi teine suuteline ajama, Arnold Rüütel ehk oma parimatel päevadel. Miks peatreener ise "oma" valikuid ei selgita, kas näiteks Maurinhol on ka keelatud oma valikuid selgitada, et peab mingi suuvooder olema? Ja üleüldse kust Pohlak nii detailselt teab, mida peatreener mõtleb. Muide kas kehvemad mängijad ikka ise ka teavad, et nad on võetud koondisesse parimaid mängijaid ette valmistama? No üle mõistuse jama! Kuskil koondises üle maailma on veel nii?
tüdinud fänn   •  
väga hea kokkuvõte JORMMA! täpselt nii olukord ongi. need kes on end kõrgetele kohtadele kinni naelutanud, ei räägi adekvaatset juttu vaid seletaks justkui rumalale üldsusele, miks asjad asjadest valesti aru saavad.

jalgpall on lihtne mäng. need kelle oskused on parimad, tuleb panna treeneri poolt palli vastase väravasse toimetama. sellest, et 11-kesi vastaseid taga ajada, ei piisa. vastaste ülemängimiseks on vaja mängijaid, kes on individuaalselt parimad ja oskavad vastast üllatada.

ja see loll jutt mis pohlak eestlaste töökusest ja venelase loomingulisusest räägib on samal tasemel, mis erki noole viimase aja kommentaarid olümpiavõitjate nahaalsusest. mitte ühelgi rahval ega rassil pole teisest erinevaid psüühilisi eeldusi. on vaid erinevate inimeste erinevad omadused. see et pohlak on kogu koondise sellisele rumalale rahvusromantilisele filosoofiale üles ehitanud peaks tegema temast naerualuse. on vaid traditsioonid ja oskusteave, kuidas noori õpetada.

eestis ei ole 25-aastaga tekkinud oma õpetamise süsteemi. usun, et oleksin ise parem mängija, kui ma kümme aastat trennis käimise asemel oleksin need 1.5h kulutanud kodu hoovis intensiivsele palliga treenimisele. trennides oli palliga mängimise osakaal nutune. näiteks kui 13. aastane läheb trenni ja reaalset palliga tegutsemist saab 15 minutit ja nii 2 korda nädalas, siis pole ime, et eesti meeskonnad jäävad alla amatööride meeskondadele, kellel pallihoidmine omasem (fäärid, gibraltar, san marino...)
Black Dog   •  
Pohlaku häma on valus lugeda, ta ikka üldse jalkafännidest lugu ei pea. Mees võiks Eesti IV liiga mehe ka koondisse rääkida, samas põhjendada, miks Klavan ei sobi koondisse. Paska pole vaja ajada! Dõmov ja Subbotin on mingid rätikukandjad Vassiljevile või? Mida perset!
Pohlak   •  
pritsib ikka totaalset s...a suust välja
zeven   •  
pohlak ja vabandused... see Pehrsoni jalgpall on ju, istume kaitses ehk joppab... ja kaotame pidevalt

parem vaataks mängu kus meeskond üritab aga kaotab...

palun, võtke mõni asjalik sinna ette... pohlaku ja pehrssoni või mis iganes ta nimi on, asemele
Rainer   •  
Tegelt ongi nii et härra pehrson on vaja välja vahetada......Näeme ise ju kõik mis toimub meistriliigas kui motivatsioonita Hurt välja vahetati....samas nooh meistriliiga ongi ehk põnevam tänu sellele:D Noortele võib ju anda jah võimalusi aga kas just Dõmov see pallur peaks olema...meil ikka palju enam mänguaega saanud noori meistriliigas.Samas vanake Kink võiks jah veel võimalust saada ja muidugi Ojamaa väljas hoidmine kindlasti jama...aga hetke koondise peatreener mängib ju kaitsva orientatsiooniga...varsti lähme mängima ka San Marino vastu kaitsvalt niisugune tunne peale tulnud :D
Sillamäe   •  
Luts on Tšehhis rohkem põhis kui Dõmov Preemiumis amatööride vastu. Luts kahjuks ründav poolik, sellepärast ei sobi mängupilt.
?   •  
Ei saa aru milles küsimus. Pohlak ütles ju intervjuus selgelt: "Loodame kõik, et Ojamaal õnnestub Hollandis läbilöök teha ja koondisse tagasi murda. Tean, et koondise peatreeneril on plaan septembri ja oktoobrikuiste koondisemängude vahel käia Henriku mängu vaatamas ja mängijaga kohtumas."
Edson   •  
Eks tulemus on tõehetk. Kui tuleb ikka kolm korda 0:1 kuni 0:7 jälle, siis tuleb midagi muuta. Hetkel on koondise "areng" see, et tehakse võimalikult palju sööte vv, keskkaitsja ja äärekaitsja vahel. Selleks, et asi oleks kindlam, mängib ka keskväljal aegajalt 2 keskkkaitsjat.
:(   •  
Kahju et soccernet on muutunud trollide läbustamiskohaks
trollid   •  
troll on see kes ropendab... siin toimub arutelu, analüüsimine ja enamus faktide põhjal...
trollhättan   •  
jah, siin oleks palju mõnusam, kui oleks 2 igavat kommentaaari artikli juures.

Sisene
MM TOOB UUED MURED
Sel aastal tuleb suvi turul teisiti - või kas ikka tuleb? Katari MM sunnib mängijaid vastama uutele küsimustele
SERBLASE TULEVIK
Ott Järvela | Kas Marko Savic saab võimaluse vigade paranduseks?
VUTIJUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Levadia naudib terve Eesti jalgpalli toetust, aga kannab ka kohustust ja vastutust
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
16
14
2
0
42:8
44
2.
Tallinna FCI Levadia
17
14
2
1
41:7
44
3.
Nõmme Kalju FC
16
10
3
3
28:14
33
4.
Paide Linnameeskond
17
9
2
6
41:18
29
5.
FC Kuressaare
17
7
3
7
20:23
24
6.
Tartu JK Tammeka
17
4
2
11
16:36
14
7.
JK Narva Trans
15
4
1
10
16:27
13
8.
JK Tallinna Kalev
17
3
3
11
15:46
12
9.
Tallinna JK Legion
16
3
5
8
18:30
10
10.
Pärnu JK Vaprus
16
2
1
13
16:44
7