Pohlak valiktsüklist, mängupildist, Reimist, probleemidest, Käidist ja miks on hea, et Soome olemas on (9)

Foto: Oliver Tsupsman

Pärast Eesti - Bosnia ja Hertsegoviina kohtumist ilmus ajakirjanike ette Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak, kes rääkis avameelselt oma vaadetest ja mõtetest.

"Valiktsükli lõppfaas oli hea. Ühelt poolt ei saa öelda, et tänane (eilne - R. V.) mäng midagi ära rikkus, aga eks süües ikka kasvab isu. Meil oli seni sellel aastal ainult üks kaotus ja kõik tahtsid enamat. Ei saa öelda "lõpp hea, kõik hea", aga me mängisime välja oma sportliku taseme.

Kui võtame UEFA rankingu, mille järgi Rahvuste liigat hakatakse koostama, siis on meist ees ainult kaks väiksema rahvaarvuga maad - Island ja Montenegro. Kui hakata seda tabelit vaatama, siis võib diskusseerida selle üle, et kas me peaks Soomest ees olema või ei. Iseenesest juba see võrdlus teeb meile au.

Mängulise poole areng on kõige tähtsam. Oleme väga selgelt leidnud oma käekirja. Kuigi võib-olla läksid selle käekirjaga asjad liiga hästi - tehti mängu käigus suhteliselt julgeid muutusi."

REKLAAM

Martin Reimi uuest lepingust

"Jalgpallis muutub kõik ju väga kiiresti. Kui hiljuti see tegelikult oli, kui olid asjad halvasti, ja kui kiiresti me jõuame sellesse faasi, kus me usume, et me oleks pidanud seda Bosniat võitma.

Ma olen enda kalendrisse pannud ühe kohtumise Martiniga ja kõikide treeneritega, nad ise seda veel ei tea. Me oleme suhteliselt pikalt planeerinud lepinguid kahe aasta kaupa, Arno Pijpers oli vist sajandi alguses viimane, kellel oli nelja-aastane leping. Kui pika lepingu temaga (Reimiga - R. V.) sõlmime, sellele ma kohe ei vasta, peame veel mõtlema."

Suurimatest murekohtadest

"Ma arvan, et me oleme kõige põletavama probleemi juba ära lahendanud. Mängulise arengu ajal oleme selgelt näidanud, et saame korraliku jalgpalli mängida ka ilma Konstantin Vassiljevita ja Ragnar Klavanita.

Kui küsida, et milline on täna platsil kõige põletavam küsimus, siis äkki Euroopa klassiga ründaja, kes suudaks üksi hoida vastaste kaitsjaid pinge all, puudumine. Kui võtta meie üldist taset, siis meeskond on nii ühtlaselt mehitatud, et otseselt ei ole vaja kedagi kritiseerida."

Mattias Käidist

"Kas ta suudab Fulhamis murda põhimeheks? Klubis, mis siiski väga palju toob esindusmeeskonna mängijaid mujalt. Kui ta ei pääse, siis kus tema karjäär jätkub? See on väga oluline küsimus.

Mattias Käit on kahtlemata üks huvitavamaid mängijaid - kogu see tema kergus, kuidas ta platsil liigub... Kui tal õnnestuks oma karjääri juhtida parimal võimalikul moel, siis ma usun küll, et ta võib jõuda väga-väga kaugele, aga ma pole kindel, kas Inglismaal selles klubis see läbimurre on võimalik. Võib-olla ta pole ka päris Inglismaa stiilis mängija. Pigem on ta kerge kondiga ja Kesk-Euroopa stiilile omane. Ma püstitakski selle kõige olulisemaks ülesandeks, et Mattiasel peab minema hästi ja see protsess peab olema hästi juhitud."

Soomest

"Ma ei taha kritiseerida Soome kõrgliigat, aga Eesti liiga tipud on nende tippudega sarnasel tasemel. Soome liiga on veidi ühtlasem. Kui niikuinii osad mehed mängivad Eesti liigas, siis ei juhtu midagi, kui osad on Soome liigast.

Võtame sellise olukorra, et Eesti liiga esikuuikus on üks eestikeelne meeskond ja viis venekeelset meeskonda. See näitab seda, et Eesti jalgpallurid pürgivad profiks eesmärgiga jõuda välismaale, aga kohalikud vene mängijad rahulduvad töökohaga Eesti liigas. Soome võib olla motivaatoriks mitmele mängijale, kes muidu valiks mingi muu tee. Ma ei taha öelda, et Soome oleks halb variant. Pigem on ta alternatiivne võimalus.

Lihtne on kritiseerida ja öelda, et võiks pürgida kaugemale. Tõsi on see, et kui mõelda, mitu mängijat on Soome liigast läinud edasi Euroopa poole, siis vastus on täpselt üks - Henrik Ojamaa. Eestist on hulga rohkem. Natuke kaval võrdlus, aga hea, et Soome olemas on."

Kommentaarid

Nnovembris vördleme stad   •  
Aus ja hea jutt, aga Eestist ka pole ju läinud enam kui Johhanson ja see on juba meie viga et enam pole läinud...
soprano   •  
No Palun üks mängija kes on eesti Liigast kuhugi läinud isegi Ojamaa ja rangergersiga suhtes...
.   •  
Sm Pohlak teab väga hästi, miks Soome minnakse. Raha pärast.
Teplice   •  
Soome liiga palgad on avalikud. Ei saa neist keegi enam raha kui Eesti tippklubides. Soome minnakse sellepärast et mehed tunnevad seal end jalgpalluritena, Alumine ots mängib vabalt ülemise otsaga, pole mõttetuid mänge nagu Eestis. Tribyynidel on pealtvaatajad, kõvemad mängud toovad täis maja. Eesti liiga maks pealtvaatajate arv on Soome miinimum.
Uo   •  
Kink läks Soomest Ungarisse.
Eestist liigutakse Norra ja Soome...
Mõnikord ka Tsehhimaale.
Uo   •  
..
Ja Käit on Inglismaal ka ju välismängija.
vimb   •  
Klassikaline pohlaku Bullshit... kahju on, et meil on ainult üks ekspert, kes teab ainsana vääramatut tõde.... mis iga paari aasta tagant on siiani muutunud, nii treenerite, kui taktika, kui mängijate ülistamisel, kui mutta tampimisel... Midagi pole teha, tema juhtimisel on infra kõvasti arenenud, aga mäng ise siiski mitte... ehk juhtub see nüüd sõltumata temast....
pm   •  
Kink juba toodi välja. Siia võib veel lisada Terehhov, kes läks Soomest Venemaale pluss veel Sander Puri läks St. Mirrenisse , Kotenko Valgevenesse, Neemelo Belgiasse. Rohkem ei tulnud kohe meelde, aga võib-olla on neid veelgi. Nii, et Pohlaku väide Soome kohta väga ei päde. Ma ise arvan, et ta alahindab Soome klubisid
lepingupikendus Pehrssoni   •  
......jalgpallijobu EJL! Eesotsas Pohlakuga. Kui tema mängu käiku hindama hakkab sügavuti, siis ta alati eksib.

Sisene
MM TOOB UUED MURED
Sel aastal tuleb suvi turul teisiti - või kas ikka tuleb? Katari MM sunnib mängijaid vastama uutele küsimustele
SERBLASE TULEVIK
Ott Järvela | Kas Marko Savic saab võimaluse vigade paranduseks?
VUTIJUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Levadia naudib terve Eesti jalgpalli toetust, aga kannab ka kohustust ja vastutust
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
16
14
2
0
42:8
44
2.
Tallinna FCI Levadia
17
14
2
1
41:7
44
3.
Nõmme Kalju FC
16
10
3
3
28:14
33
4.
Paide Linnameeskond
17
9
2
6
41:18
29
5.
FC Kuressaare
17
7
3
7
20:23
24
6.
Tartu JK Tammeka
17
4
2
11
16:36
14
7.
JK Narva Trans
15
4
1
10
16:27
13
8.
JK Tallinna Kalev
17
3
3
11
15:46
12
9.
Tallinna JK Legion
16
3
5
8
18:30
10
10.
Pärnu JK Vaprus
16
2
1
13
16:44
7