Põlevate silmadega Welco tähistab juubeliaastat, aga jääb realistiks (7)


Hooaja avamängus läheb Welco Tartu derbis vastamisi Santosega. Foto: Imre Pühvel

Viimased neli aastat Siim Valtna käe all Eesti vutipüramiidis jõudsalt samme edasi teinud Tartu Welco jätkab Esiliigas, aga esimest korda on klubi eesotsas välismaa treener. Nüüd juhib Tartus vägesid Saksamaalt pärit Yusuf Erdogan.

Treenerivahetus sai ametlikuks detsembri alguses ning mullu Infonetis töötanud Erdogani leping läks käima esimesel jaanuaril. "Teisel saime mängijatega kokku ning kolmandal hakkasime trenni tegema," meenutas ta asjade kulgu.

Welco tegevjuht Edgar Leht rääkis Valtnast helgete sõnadega, aga kinnitas, et asjade sellise kokkulangemise on tal hea meel ja värsked tuuled tulevad kasuks. "Ilma Valtnata poleks me kindlasti praegu Esiliigas. Tema panus klubi arenemisel on olnud suur," kiitis Leht. 

Jätkuvalt ka klubijuhtimise kõrvalt Welco esindusmeeskonna väravavahiks olev tartlane selgitas, et uue treeneri tulekuga on läinud treeningtöö äärmiselt detailseks, läbimõelduks ja professionaalseks. 

REKLAAM

Enne Welcoga liitumist põhjaliku eeltöö teinud Erdogan vaatas järgi palju mänge ning tutvus klubiga lähemalt. "Ma küsisin neilt, et kas olete tõesti kindlad, et just mind soovite? Ma olen ju välismaalane, kes siin riigis kuigi kaua elanud pole! Nad väitsid, et soovivad, ja minule see sobis," meenutas Erdogan ja lisas, et ühtegi üllatust uus klubi talle pakkuda pole suutnud.

Kõige suurem pluss on Saksamaa treeneri sõnul tõik, et mängijatel silmad põlevad ja jalgpalli mängitakse kirega. "Tavaliselt näeb sellist asja noormängijate puhul, aga nad on tõesti põnevil. Ma ei tea, kui suur siin minu roll on, ma ju ainult treenin neid," näitas Erdogan oma tagasihoidlikkusega välja, et on eestlastelt midagi juba omandanud.

Leping sõlmiti Erdoganiga detsembri alguses. Foto: Welco Facebook

Miinuste poole pealt Welco Erdoganile midagi uut ei paku, sest probleemid on samasugused nagu eestlastele kombeks. "Otsuste tegemine ja üldine-taktikaline olek väljakul. Kuidas liikuda, kuidas sööta. See kõik saab juba noorteklassidest alguse. Ilmselt on asi selles, et Eesti jalgpall on veel nii noor," arvas ta.

Materjal, mida vormima hakata, peaks vähemalt teoorias oleme oluliselt asisem kui mullune. Eelmisel hooajal Esiliigas viimaseks jäänud klubi pole küll palju uusi mängijaid endale toonud, aga asi on läinud süstemaatilisemaks. Aasta lõpus olid Welcos mängijatega vestlused, kus selgus, kellega saab ka sel hooajal arvestada ja kellega mitte. 

"Eelmisel aastal oli nii esindus- kui ka duubelmeeskonna nimekirjas 30 mängijat, aga meil olid ikka koosseisuprobleemid. Sel aastal tahame, et oleks võistkonnas 20-25 mängijat, kes oleks olemas nii treeningutel kui mängudel. Osad poisid ei andnud endale aru, mis asi see Esiliiga on ja kui palju see pühendumist nõuab," oli Leht aus.

See tähendab seda, et koguni kaheksa mullu esinduses pallinud mängijat jätkab duublis või kümnenda tegutsemisaasta puhul loodud Welco X meeskonnas. Klubist on lahkunuid viis ning sama palju on ka tõenäolisi lisandujaid. Kõige märkimisväärsemaks Tartu Ülikoolis magistris olev 21-aastane nigeerlane Emmanuel Testimony Odeh, keda soovitakse laenata Keilast. Tartusiseselt on klubi vahetamas Welco stipendiaat Kristofer Reinberg, kes on talvel treeninud ja mänginud Santoses.

Eesmärkidest rääkides on Leht kidakeelne, kui toonitas, et meeskonnasiseselt on konkreetsed plaanid ja sihid paika pandud, aga avalikult neid välja hõikama ei hakata. "Keegi ei oota meilt suurt midagi, aga proovime end tõestada. Oleme realistid ja jääme realistideks," kinnitas ta.

Tartu JK Welco
Peatreener: Yusuf Erdogan
Abitreener: Martin Lubi
Kapten: Mikk Valtna
EJL-i stipendiaadid (terve klubi peale): Kristofer Reinberg (kui läheb Santosesse, siis ta asendatakse), Karl Joosep Mark, Rain Näkk, Markus Hermann Tiik
Eelarve: esindusmeeskonna eelarve 50 000 eurot
Koduväljak: Annelinna kunstmurustaadion, Tamme staadion
Meeskonna värvid: must ja valge
Duubelvõistkond: Tartu JK Welco II (II liiga põhja/ida piirkond)
Kodulehtjkwelco.ee/et
Esimene mäng (ühtlasi esimene Soccernet.ee telemäng): 24. veebruaril kell 16 vs. Tartu Santos (Annelinna kunstmurustaadionil)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Edgar Leht, Lauri Särak, Rudolf Stenar Saluoks.
Kaitsjad: Karl Joosep Mark, Markus Herman Tiik, Kevin Ingermann, Marten Margus, Jakob Päll, Rauno Loit, Eric Pärn.
Poolkaitsjad: Mikk Valtna, Marten Kihho, Gerrerth Kaur, Hendrik Vellama, Andres Joosep, Rain Näkk, Jaagup Savisaar, Oliver Vare, Alvar Rämman.
Ründajad: Oskar Pedosk, Martin Haljak, Johannes Theodor Kollist, Emmanuel Testimony Odeh, Sander Tõnissoo.

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Kevin Ingermann (kaitsja)
Rauno Loit (kaitsja) laenati Viljandi Tulevikust
Emmanuel Odeh (ründaja) laenati Keila JK-st
Jaagup Savisaar (poolkaitsja) liitus Tartu Santosest
Sander Tõnissoo (ründaja) laenati Põltsamaa JK Spordist

Välja:

Henri Loodmaa (poolkaitsja)
Endrik Raun 
Kristofer Reinberg (poolkaitsja) liitus Tartu Santosega
Geir-Kristjan Suurpere (ründaja) liitub tõenäoliselt Viimsiga
Taavi Vellemaa (poolkaitsja)

Hooajaeelsed mängud:

22.01. Nõmme Kalju FC U21 (EL) - Tartu JK Welco 3:0
28.01. Tartu JK Welco - Rakvere JK Tarvas (EL) 2:1 (Mark, Kuusik)
03.02. JK Tallina Kalev U21 (EL) - Tartu JK Welco 2:2 (Ingermann, Tõnissoo)
11.02. Tallinna FCI Levadia U21 (EL) - Tartu JK Welco 0:2 (Valtna, Kaur)
15.02. FC Elva (EL) - Tartu JK Welco 3:2 (Vare, Näkk) 

Võitviikkaotus.
EL- Esiliiga.

7 kommentaari

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (7)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
ÜLLATUS! Levadiast üle parda heidetud Dõmov maandus Floras
PREMIUM LIIGA
Heinaga ollakse Arsenalis rahul, ka Jürgens sihib välismaale
EUROOPA LIIGAS
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Heina nullimäng aitas Arsenali edasi
EESTLASED VÕÕRSIL
Heina nullimäng aitas Arsenali edasi (0)