Poolfinaalkohad täituvad kärmelt! Turniiri parimad väravakütid viisid edasi nii hispaanlased kui ka inglased (galerii!) (0)

Michelle Agyemangist (9) pole sel turniiril keegi rohkem väravaid löönud. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eestis toimuval neidude U17 EM-finaalturniiril said selgeks veel kaks edasipääsejat, kui võitude seeriad jätkusid nii Rootsi alistanud Inglismaal kui ka šveitslased kukutanud Hispaanial. Mõlemas tiimis oli kangelaseks mitu väravat löönud ründemängija.

Tallinnas peetud matšis säras täpselt kuu aega tagasi oma 17. sünnipäeva tähistanud Cris, kes lõi esimese kümne minutiga kaks ning vormistas avapoolaja viimasel minutil ka oma kaabutriki. Seejuures polnud Hispaania kaugel ka oma neljandast ja viiendast, kuna avapoolajal oldi selgelt domineerivamaks pooleks.

Teisel poolajal võttis turniiri neljakordne tšempion veidikene rahulikumalt ning ka Šveits sai paar pealelööki teha, ent šokolaadimaa üritustest asja ei saanud, kuna teine poolaeg lõppkokkuvõttes kolle ei näinudki. Sellega kindlustasid hispaanlased edasipääsu ja Šveits peab nelja parima sekka saamiseks kindlasti võitma Saksamaad.

Teises, ülikoolilinnas toimunud mängus sai näha tsipa tasavägisemat kohtumist, kuna Rootsi ja Inglismaa vaheline duell jäi avapoolajal 1:1 viiki. Saareriik läks juhtima 12. minutil, mil avamängus kaks väravat löönud Michelle Agyemang sai oma jala valgeks, kuid 27. minutil õnnestus Katie Reidil pall õnnetult omaenda väravasse lükata.

Kui rootslased võisid poolajal mõtteis veeretada viigimõtteid, siis teise poolaja alguses lõi Agyemang oma turniiri neljanda ning viis taas omad juhtima. Ründajal tekkis veelgi häid võimalusi aga erinevalt kolleeg Crisist ei õnnestunud tal oma kolmandat lüüa. Viimase värava autoriks oli hoopis Ava Baker, kes keerutas kauni löögi võrku. Inglismaa võit tegi alagrupis pea kõik kindlaks: edasi saavad kaks suurriiki (lisaks inglastele ka Prantsusmaa) ning välja jäävad Poola ja Rootsi. Viimases voorus kohtuvad omavahel esimesed ja viimased kaks ehk selguvad lõplikud positsioonid.