Poolfinalistid selged: Real hoidis Liverpooli kuival, City sai kiirest ehmatusest üle (0)

Liverpooli teekond Meistrite liigas sai otsa. Foto: Scanpix / Reuters / David Klein

Meistrite liigas said selgeks kõik neli poolfinalisti: PSG ja Chelseaga liitusid Real Madrid ja Manchestter City. Realile piisas kordusmängus Liverpooli vastu 0:0 viigist, City alistas kaotusseisust teistkordselt 2:1 Dortmundi Borussia.

Liverpooli ründajale Mohamed Salahile avanes suurepärane võimalus skoori teha juba avaminutitel, kuid tema löögi pareeris Thibaut Courtois. Selliselt kulges ka kogu ülejäänud mäng: Liverpool sai küll võimalusi, ent raiskas neid ebatäpsete löökidega ise või päästis külalised Courtois. 0:0 viik tähendas, et avamängu 3:1 võit oli Realile edasipääsuks enam kui piisav tulemus.

Dortmund alustas City vastu söakalt ja 15. minutil saatis 17-aastane Jude Bellingham palli väravavaht Edersoni näppude kaudu ristnurka. See seis viinuks tänu võõrsil löödud väravale edasi Dortmundi, kuid teise poolajaga mängiti kättevõideldu maha. Esmalt pareeris Emre Can karistusalas tsenderduse kohmakalt käega ning ehkki VAR uuris olukord mitu minutit, jäi Carlos del Cerro määratud penalti jõusse. 11 meetri punktilt viigistas seisu Riyad Mahrez.

Lõpliku naela lõi Dortmundi kirstu veerand tundi enne lõppu Phil Foden, kes karistas sakslasi ka avamängu lõpuminutil. Nüüd vajanuks Dortmund edasipääsuks juba kolme väravat ja need jäidki löömata.

Tänavustes Meistrite liiga poolfinaalides on seega vastamisi PSG ja Manchester City ning Real Madrid ja Chelsea. Avamängud esimesena nimetatute koduplatsil toimuvad 27. ja 28. aprillil, korduskohtumised peetakse Manchesteris ja Londonis 4. ja 5. mail. Meistrite liiga finaal on tänavu kavas 29. mail Istanbulis.

Liverpool - Real Madrid 0:0 avamäng 1:3, kokkuvõttes 1:3

Dortmundi Borussia - Manchester City 1:2 (1:0) avamäng 1:2, kokkuvõttes 2:4