Poolteist tundi kaitses kannatanud Chelsea pani Reiteni väravast kaheksakordse meistri Lyoni pikali (0)

Londoni Chelsea alistas avamängus 1:0 Lyoni Olympique'i. Foto: Scanpix / Frederic Chambert / Panoramic

Kogu kohtumise vältel trammi all olnud Londoni Chelsea alistas naiste Meistrite liiga veerandfinaali avamängus 1:0 kaheksakordse meistri Lyoni Olympique'i.

Koduvõistkond Lyon haaras mängul sarvist ning vallutas avaminutitel kogu platsi. Esimene väravašanss avanes neil juba 9. minutil, mil tipuründaja Eugenie Le Sommer pääses silmitsi Chelsea kindanaisega. 33-aastane prantslanna tõstis palli üle Ann-Katrin Bergeri, kuid väravast mööda.

Kaitses istunud Chelsea võttis oma motoks jalgpalli põhitõe - kui vastane ei löö ära, siis teeme seda ise. Sinisärkide poolkaitsja Erin Cuthbert võitis 28. minutil keskväljal palli ja toimetas selle edasi Guro Reitenile. 28-aastane norrakas keerutas nahkkera 15 meetrilt esimese puutega värava tagumisse nurka - 1:0. Avatabamuse järel said londonlased end käima. Juba viis minutit hiljem oli lähedal 2:0, ent Reece Jamesi õde Lauren lajatas kauglöögi posti.

Avapoolaeg lõppes 1:0, ent mõni minut enne vaheaga tabas Chelseat probleem. Nimelt 43. minutil sai vigastada nende kapten ja Inglismaa koondise keskkaitsja Millie Bright ning ta vahetati välja. Brighti jaoks on vigastuse ajastus eriti õnnetu, sest 6. aprillil leiab aset ajaloo esimene naiste Finalissima, kus minnakse vastamisi Brasiiliaga. Olenevalt vigastuse tõsidusest võib ohus olla ka suvine MM-finaalturniir, kus Bright peaks olema inglannade põhitegija.

Teisel poolajal andsid Chelsea naised endast kõik, et püsida Lyoni-nimelise trammi surve all vastu. Sinisärgid tulid sellega edukalt toime, tasuks 1:0 võit. Kordusmäng toimub 30. märtsil Londonis.

Naiste Meistrite liiga kaheksa parema seas on veel Roma, Barcelona, Arsenal, Wolfsburg, Paris Saint-Germain ja Müncheni Bayern.

Lyon - Chelsea 0:1 (0:1)