Poom Eesti EM-valiktsükli avamängu eel: viik oleks meie jaoks väga hea tulemus (0)

Foto: Brit Maria Tael

Eesti koondis alustab homme oma 2020. aasta EM-i valikturniiri Põhja-Iirimaa vastu. Eesti koondise väravavahtide treener Mart Poom rääkis briti uudisteportaalile BBC homme algavast valiktsüklist ning oma karjääri eredaimast hetkest.

Poom on EM-valikgrupi loosiga rahul. "Keegi küsis, kas ma olen EM-valikturniiri loosi üle pettunud, aga ma arvan, et see on imeline," sõnas ta. "Me teame, et see on meie jaoks väga suur väljakutse - mängida Euroopa suurriikide Saksamaa ja Hollandi vastu, aga see on meie riigi jaoks fantastiline. Mängijana mäletad alati kõige eredamalt seda, kui mängid mõne tippriigi või klubi vastu. Seda väljakutset peab nautima, mitte kartma," lisas Poom.

Nii Eesti kui ka Põhja-Iirimaa koondis mõistavad homse kohtumise tähtsust ning Poomi arvates on külalisvõistkonna Eesti jaoks isegi viik hea tulemus. "Isegi punkt oleks meie jaoks väga hea tulemus," ütles ta. "Põhja-Iirimaa on füüsiliselt võimekas ning nende mängijad pallivad igapäevaselt heades klubides. Ilmselt nende ainsaks mõtteks homse kohtumise eel on, et "me peame Eestit esimeses mängus võitma." Seega arvan, et tuleb väga korralik võitlus."

Eesti ei ole kunagi osalenud ühelgi finaalturniiril, kuid Islandi hiljutine tähelend on näidanud, et ka pisematel riikidel on lootust. "Ka väikestel riikidel on võimalik pääseda finaalturniirile. See on midagi, mille nimel vaeva näha. Kui on hea treener, hea personal, suurepärane meeskonnavaim ning kui mängijad töötavad ühise eesmärgi nimel ja on ka natuke õnne, siis on kõik võimalik," väitis Poom.

Kõige lähemal oli Eesti koondis finaalturniirile pääsemisele 2012. aastal. Eesti lõpetas oma kvalifikatsioonigrupis teisena võites kahel korral ka Põhja-Iirimaad, kuid kaotades Iirimaale playoff-is. "On suured sammud minna, kuid me ei saa unustada, et Eesti sai taasiseseisvaks alles 1991. aastal. Me olime maailma jalgpallist kadunud 50 aastat, kui olime Nõukogude Liidu all. See oli pikk paus ning võtab aega, et teistele riikidele järele jõuda," rääkis 120-kordne internatsionaal. 

Poomist sai 2003. aasta septembris üks maailma kuulsaimaid väravavahte, kes skoorinud ning on seda tänapäevani. Seisev ovatsioon, mida ta mõlema klubi fännidelt sai, on Poomi karjääri üheks uhkeimatest hetkedest. "See on Youtube-is ja seda näidatakse ikka ja jälle, kui nad räägivad hulludest väravavahtidest, kes värava löönud," rääkis Poom.

Kas ka homme näeb võimalusel Eesti koondise väravavahti viimasel mänguminutil kasti jooksmas? "Me peame sellest treeneriga rääkima," naeratas Poom. "Esiteks, ma loodan, et meie väravavaht hoiab taga nulli," ütles ta lõpetuseks.

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (0)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
MEISTRITE LIIGA
Kas finaalis tuleb Cruyffi, Linekeri, Litmaneni või Crouchi derbi?
EUROLAHINGUD
Suluseisuvärav päästis Saksamaa jalgpalli au; Itaalial nii hästi ei läinud  (videod!)
ESILIIGA
SILM PEALE!
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija
SILM PEALE!
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija (15)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" juubelimaigulises kümnendas osas on luubi all Frank Liivaku ja Erik Sorga duell Flora esiründaja koha nimel.
 
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat. Kumb on parem kohtunik?
SILM PEALE!
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat. Kumb on parem kohtunik? (0)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" juubelimaigulise kümnenda osa "Ole kohtunik!" rubriigis ristavad piigid mehed, kes lähevad nädalavahetusel vastamisi ka palliplatsil.
Maradona võitlus kartellide külje all
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID