Poom väravavahtide seisust: mingisugune trumpkaart on Lepmetsa käes (4)

Foto: Gertrud Alatare

Eesti rahvuskoondise väravavahtide treeneri Mart Poomi sõnul on seis puurilukkude osakonnas põnev.

Aastaid Eesti ja Seinäjoki esiväravavahiks olnud Mihkel Aksalu jagas mullu koduklubis mänguaega kohaliku mehe Jesse Östiga ja see avaldas mõju ka koondisetasemel.  Mänguajaga olid raskustes ka teised välismaal mängivad Eesti väravavahid. "Aasta lõppes nii, et esiväravavahi kindad olid Sergei Lepmetsa käes," ütles Poom Soccernet.ee-le.

"Ta tegi väga hea mängu võidumängus Kreeka vastu ja võib öelda, et mingisugune trumpkaart on tema käes, aga loomulikult on järgmiste mängudeni pikk aeg minna. Eks me jälgime kõiki väravavahte, kes meil seal A-koondise ringis on," kommenteeris 120-kordne internatsionaal väravavahtide seisu.

"On teada, et Sergei Lepmetsal on kehtiv leping Levadiaga ja Mihkel Aksalul Seinäjokiga. Aga Marko Meerits peab leidma endale kiiresti uue koduklubi ja loodetavasti saab mängida," jätkas Poom. "Sama seis on ka Matvei Igoneni ja Andreas Vaiklaga, kellel on küll kehtiv leping Norra liigas, aga kes said väga vähe mänguaega lõppeval aastal. Loodetavasti saavad nad uuel hooajal rohkem näidata enda kvaliteeti ja taset, et oleks meil selline hea probleem valida, kes väravapostide vahel seisab. Aga ma arvan, et seis on põnev Eesti väravavahtide osakonnas ja konkurents on vaid tervitatav.”

Mis mõju võib Lepmetsa võimalustele avaldada asjaolu, et ta mängib klubijalgpalli koduliigas? "Lepmets näitas sel aastal võidumängudes Leedu ja Kreeka vastu ning kodumängus Ungari vastu, kui Aksalu pidi vigastusega välja tulema, et ta on kindla närviga mees. Juba piisavalt kogemust ka, et suudab kohaneda sellise rahvusvahelise koondisemängu tempo ja nõudmistega. Levadia on ka ikkagi Eesti tippklubi, kes mängib ka euromänge ning ma olen kindel, et see ei ole miinuseks."

Sergei Lepmets näitas end Kreekas väga heast küljest. Foto: Jana Pipar

Valikgrupist: keeruline, aga põnev

Hiljuti loositi Eesti uueks aastaks EM-valikgruppi koos Hollandi, Saksamaa, Põhja-Iirimaa ja Valgevenega. Mis muljed Poomile jäid EM-valiksarja loosist? "Kindlasti väga tugev, aga minule tegelikult meeldib. See on väga põnev, huvitav ja atraktiivne alagrupp. Saksamaaga pole Eesti pärast Teist maailmasõda mänginudki ehk see on väga suur sündmus kõikidele jalgpallisõpradele, et sellise kaliibriga koondis tuleb Tallinnasse. Loomulikult ka hea võimalus kõikidele mängijatele ja väravavahtidele näidata oma taset ja silma paista.

Ja loomulikult ka Holland, kes on taas tõusulainel. Pikkade traditsioonidega jalgpallimaa, kel on palju fänne ka Eesti jalgpallihuviliste seas. Ma arvan, et see on ainult tervitatav," jätkas Poom.

"Loomulikult sportlikus mõttes on ta tugev alagrupp, aga ma arvan, et me ei tohi karta neid väljakutseid ja samas sellised vastased annavad mängijatele ka motivatsiooni, et nad tahavad tulla koondisesse ja saada mänguaega ning panna ennast proovile selliste vastaste vastu nagu on Saksamaa ja Holland, aga ka Valgevene ja Põhja-Iirimaa, keda me oleme varasemalt võitnud. Ma arvan, et see on väga-väga huvitav alagrupp."

4 kommentaari

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (4)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
VÄRSKE SAADE
Pikk ette (ja ise järele) | Kuidas peaks Eesti koondis mängima esimeses valikmängus?
PERSOON
Levadia noor keskkaitsja Marko Lipp: otsustasin tippjalgpalli kasuks ega kahetse
OLULINE
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID