Pöörane lõpplahendus päästis Roma napilt tuttava reha otsa jooksmisest (0)

Borja Mayorali kaks väravat aitasid Romal võtta tähtsa võidu. Foto: Scanpix / EPA / Riccardo Antimiani

Itaalia kõrgliigas esinelikukohast kinni hoidev AS Roma tahtis liigamängus Speziale kätte maksta neli päeva tagasi karikasarjas kogetud alanduse eest. Välk oleks äärepealt teist korda järjest samasse kohta löönud, sest Liguuria klubi viigistas 90. minutil, viimane sõna jäi aga Romale, kes võttis Lorenzo Pellegrini üleminutite tabamusest 4:3 võidu ja tähtsad kolm punkti.

Nädala eest Rooma derbis Laziolt piinlikult kindlalt kolki saanud Roma oli teisipäevases karikamängus jäänud kodus esimese veerandtunniga kaheväravalisse kaotusseisu, jõudnud viigini, ent korjanud lisaajal kaks punast kaarti, lõpuks ikkagi kaotanud ja karikasarjast välja kukkunud. Tagatipuks selgus pärast mängu, et lubatud viie vahetuse asemel tehti kuus ning kirja läks tehniline kaotus.

Klubi näitas äpardusega hakkama saanud treenerile Gianluca Gombarile ust, kuid mängijad hakkasid selle otsuse vastu mässama ja keeldusid treenimast. Peatreener Paulo Fonseca suutis siiski hoolealused maha rahustada ja kinnitada, et kõige häälekama protestija Edin Džekoga on asjad selgeks räägitud. "Kui tunnetaksin, et meeskond ei ole mulle toeks, astuksin tagasi, aga sellest ei ole praegu mõtet rääkida, sest kõik on hästi," kõlas Fonseca sõnum enne mängu.

Kohtumisele mindi siiski vastu ilma Džekota, kuid seda vigastuse tõttu, mis sel hooajal seitse väravat löönud meeskonna esiründaja pealtvaatajaks jättis. Et eemal olid ka sel hooajal kaheksa väravat ja kaheksa väravasöötu andnud Henrik Mhitarjan ning Pedro, võis Spezia hellitada lootust üllatuse kordamiseks, kuid seekord alustas Roma õppetunni saanuna ise tempokalt.

Borja Mayorali tabamusele vastas õige pea Roberto Piccoli, ent teise poolaja alguses viisid Real Madridist laenul viibiv Mayoral ja Rick Karsdorp võõrustajad juba kahe väravaga ette. Spezia ei olnud oma viimast sõna öelnud ja vähendas vahe uuesti minimaalseks ning kui Roma keskkaitsja Chris Smalling 90. minutil palli puhtaks löömisel rängalt eksis, lõi Roma enda akadeemiast sirgunud Daniele Verde 3:3 viigi.

Smallingu, Roma ja võib-olla ka Fonseca naha päästmiseks jäi Pellegrinil veel siiski piisavalt aega. Vasakult äärelt tulnud tsenderduse võttis vahetusmees Bruno Peres alla, sättis söödu karistusalasse vabaks unustatud Pellegrini jalale ja hetk hiljem oli pall võrgus. 4:3 võit tõstis Roma vähemalt ajutiselt tabelis kolmandaks, ehkki lähimatel jälitajatel Napolil ja Juventusel on kaks mängu vähem peetud. Spezia jätkab tabeli teises pooles.

Roma - Spezia 4:3 (1:1)
17., 52. Borja Mayoral, 55. Rick Karsdorp, 90+2. Lorenzo Pellegrini - 24. Roberto Piccoli, 59. Diego Farias, 90. Daniele Verde