Pöörasest tagasitulekust ei piisanud: Igoneni klubi jäi üleminekumängude ukse taha (0)

Matvei Igonen. Foto: TS Podbeskidzie S.A. Twitter

Välismaal pallivate Eesti vutimeeste jaoks kujunes laupäev õnnetuks. Võidurõõmu maitses vaid Matvei Igonen, kuid tema koduklubi Bielsko-Biala Podbeskidzie jäi napilt Poola kõrgliiga üleminekumängude ukse taha.

Podbeskidzie hooaja viimane mäng kulges ameerika mägedena, kui 25. minutiks olid nad Rzeszowit võõrustades väljakul kümnekesi ja 0:3 kaotusseisus. Siis löödi aga üks värav tagasi ja ka vastased teenisid punase kaardi. Ning teisel poolajal löödi veel kolm väravat, enne kui vastased 76. minutil lausa üheksakesi jäid, ning 4:3 võidust hoiti lõpuni kinni.

Kuigi põhihooaja viimase vooru eel omas Podbeskidzie veel teoreetilist võimalust esikuuikusse kerkida ja üleminekumängudele pääseda, ei piisanud neile lõpuks ikkagi enda mängu võitmisest. Lõpptabelis jäädi seitsmendaks, eesmärgist kahe punkti kaugusele.

Tänagi postide vahel seisnud Igonen kaitses oma meeskonna väravat Poola esiliiga hooaja 34 vooru jooksul 29 korda.

Artur Pikk puudus Opole Odra koosseisust, kui meeskond kaotas Lodzi LKS-ile 0:1 ning lõpetas Poola esiliiga hooaja 15. kohaga, väljalangemistsoonist vaid ühe rea võrra, kuid siiski kuue punkti võrra kõrgemal. Talvel klubiga liitunud Pika arvele jäi 11 mängu, need kõik põhikoosseisus.

Samuti talvel Poola esiliigasse siirdunud Karl-Romet Nõmm ja Robert Kirss vaatasid pingilt, kuidas Nowy Saczi Sandecja tegi 1:1 viigi Sosnowiec Zaglebiega. Sandecja lõpetas hooaja viimasel tabelireal. Nõmme arvele jäi 10 täismängu ning Kirss pääses vahetusest platsile 9 kohtumises, ühtekokku 208 mänguminutiks.

Pikk, Nõmm ja Kirss sõlmisid talvel oma praeguste koduklubidega poolteist aastat kehtivad lepingud ehk nad peaksid olema lepinguliselt seotud ka järgmiseks hooajaks.

Martin Vetkal pääses AS Roma U19 võistkonna põhikoosseisu ja tegi kaasa kogu kohtumise, kuid valus 3:3 viik Fiorentina vastu jätab nad Itaalia tugevaima järelkasvuvõistkondade liiga poolfinaalidest välja.

Itaalia U19 liiga põhihooajale järgnesid sõelmängud, kuid süsteem on selline, et viigilise tulemuse korral ei läinud veerandfinaal mitte lisaajale ega penaltite peale, vaid edenes meeskond, kes lõpetas põhihooaja kõrgemal kohal. Nii langetaski Fiorentina 3:3 viigivärav kohtumise kolmandal lisaminutil Roma konkurentsist välja.

Hooaja 35 liigamängu jooksul pääses Vetkal väljakule 23 korda, neist 11 põhikoosseisus.

Kristoffer Grauberg Lepik sekkus Hammarby TFF 0:1 kaotusmängus Stockholm Internazionale vastu vahetusest 84. minutil. Kaks minutit hiljem teenis ta kollase kaardi ja neli minutit pärast seda lõi vastasmeeskond võiduvärava. Hammarby hoiab Rootsi tugevuselt kolmandal liigatasemel oma liigatsoonis 11 vooru järel 4. kohta, kuid tegemist oli tiimi kolmanda järjestikuse kaotusega.