Portugal alistas viimases EM-i eelses kontrollmängus poolaegade lõpus löödud väravatest Iisraeli (0)

Bruno Fernandes. Foto: Scanpix / Jose Sena Goulao / EPA

Oma viimases Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri eelses mängus võttis võimsa võidu Portugal, kes oli Iisraelist üle koguni 4:0.

Kui avapoolaeg paistis juba viigisadamasse tüürivat, siis kolm minutit enne avapoolaja lõppu asus Portugal ikkagi juhtima. Joao Cancelo andis paremalt äärelt madala tsenderduse penaltipunktile ja Bruno Fernandes suunas selle külmavereliselt alla nurka.

Avaväravaga Iisrael aga ka murdus, kuna juba kaks minutit hiljem mängis Fernandes palli karistusala vasakusse serva avanenud Cristiano Ronaldole, kelle vasaku jalaga sooritatud löök läbi väravavahi käe võrgus lõpetas.

Teine poolaeg möödus samuti pikalt väravateta, kuid neli minutit enne normaalaja lõppu murdis äärekaitsja Cancelo paremalt äärelt karistusalasse ning keerutas palli vasaku jalaga tagumise posti kõrvale, tehes seisuks 3:0.

Lõpptulemuse vormistas esimesel üleminutil Fernandes, kui pall talle 20 meetri kaugusel väravast jalale kukkus ning Manchester Unitedi mees nahkkera silmagi pilgutamata ristnurka kõmmutas.

Portugal kuulub EM-finaalturniiril ühte alagruppi Prantsusmaa, Saksamaa ja Ungariga.