Prantsusmaa lükkas Brasiilia konkurentsist välja, inglased võitsid skandaalset Kameruni (2)

Normaalaeg võitjat ei selgitanud, aga lisaajaga suutis Prantsusmaa Brasiilia naiste koondise alistada ja veerandfinaali edeneda.

Äärmiselt tasavägises mängus pakkusid mõlemad koondised tugevat konkurentsi ning esimene pool möödus väravateta. Teise poole alguses viis Valerie Gauvin prantslased juhtima, aga Thaisa viigistas seisu brasiilaste jaoks. Sellisena lõppes mäng normaalajal.

Lisaaeg jätkas tasavägiselt, aga Prantsusmaa leidis 107. minutil tee väravani Amandine Henry kaudu. Napp eduseis jäi kestma lisaaja lõpuni ning prantslased võisid tähistada veerandfinaali jõudmist. Brasiilia pidi aga teist korda järjest kaheksandikfinaalis kotid kokku pakkima.

Teises kaheksandikfinaalis suutis Inglismaa kindlalt Kameruni koondise alistada. Stephanie Houghton viis inglased 14. minutil juhtima, Ellen White suurendas eduseisu napilt enne vaheaega ning Alex Greenwood kindlustas võidu inglastele 58. minutil.

Inglismaa ja Kameruni kohtumine võttis veidrama pöörde juba varakult, kui Kameruni mängija inglase käe peale sülitas. Kameruni distsipliin sattus veelgi rohkem küsimärgi alla, kui Inglismaa teisel väraval oli suluseisu kahtlus, aga VAR lükkas kahtlused ümber. Kamerunlased võtsid end väljaku keskel ringi ja ei lasknud mängul uuesti alustada. Skandaal süvenes, kui teise poole alguses VAR kamerunlaste värava tühistas. Mängiajd ei võtnud otsust hästi vastu ja mõni oli lausa pisarates. Lõpuks aga mäng jätkus, aga kamerunlased pidid publikult valjult vilesid vastu võtma.

Inglismaa - Kamerun 3:0 (2:0)