Menüü
Veebisait

President Macron kutsus Prantsusmaa jalgpalliliitu üles sõlmima Deschampsiga uut lepingut (1)

Didier Deschamps on Prantsusmaa eesotsas teinud head tööd. Foto: Scanpix / Sven Simon / Picture Alliance

Prantsusmaa president Emmanuel Macron soovib, et riigi jalgpalliliit sõlmiks uue lepingu peatreeneri Didier Deschampsiga ning seda tasuks järjekordselt MM-finaali jõudmise eest.

Prantsusmaa võttis 2022. aasta MM-i poolfinaalis Theo Hernandeze ja Randal Kolo Muani väravate abil 2:0 võidu Maroko üle, kohtudes seega finaalis Argentinaga. Macron viibis kolmapäeval Al Bayti staadionil ja oli pärast kodumaa võitu elevil, kiites peatreener Deschampsi tegevust. Samuti kutsus riigipea Prantsusmaa jalgpalliliitu (FFP) üles peatreeneri lepingut pikendama, mis hetkeseisuga saaks turniiri lõpuga läbi.

"Suur aitäh meie treenerile Didier Deschampsile ja sellele meeskonnale, mis on tegelikult mitme hea põlvkonna segu. See kõik on suurepärane. Jäänud on ainult finaal ja prantslased võidavad selle, sest mitte kunagi ei jää kaks kolmandata. Peatreener on selle kõik saavutanud oma andekusega. Eesmärk on karikat kaitsta  ja ilmselgelt peab Deschamps ametisse jääma! See Prantsusmaa meeskond teeb mind väga uhkeks," oli 44-aastane Macron meeskonna edu üle rõõmus.

54-aastane Deschamps on juhendanud meeskonda alates 2012. aastast, olles teinud suurepärast tööd. 2016. aastal juhtis ta oma väed EM-finaali, kuid kodusel turniiril kaotati napilt Portugalile. Kaks aastat hiljem võideti aga Venemaal MM ja hiljuti ka UEFA Rahvuste liiga.

Juhul kui Deschamps suudab MM-karika uuesti pea kohale tõsta, saab temast esimene meeste koondise treener pärast itaallast Vittorio Pozzot (1934 ja 1938), kes on võitnud kaks järjestikust tiitlit. Prantsusmaa finaalmäng Argentina ning karjääri esimest MM-tiitlit jahtiva seitsmekordse maailma parima jalgpalluri Lionel Messi vastu algab pühapäeval Lusaili staadionil kell 17.00.

Kommentaarid

humorist   •  
Macron juba piisavalt ei ole jalgpalli otseselt sekkunud? Qatari poolt hääleltamine MM'i osas ning kuidas selle tulemusel PSG osteti ning Prantsusmaalt sõjatehnikat osteti. Kuidas Mbappe poole pöördus Macron jne. Nüüd see...

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
MM-ILE JOON ALLA
TAKTIKAPOOL
MM 2022 | Prantslaste koera matmispaik on teada, kui neli meest tegid kokku sama palju kui üks argentiinlane?
MESSI ON MAAILMAMEISTER!
Luup peale | See oli Messi õhtu. See oli Messi mäng. See oli Messi MM. Ja see on Messi jalgpall
Päeva klõpsud | Tõrje rinnaga, valel ajal vales kohas, kauaoodatud kohtumine kallimaga
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | Premium liiga elav legend Jürgenson Messist sõltuva Argentina võtmemehest: kas tunneksid ta Viru tänaval ära, kui tuleks vastu, Mäki kott käes?
PRONKSIMÄNG
Päeva klõpsud | Horvaatia võitis pronksi, mängijad tähistasid oma maimukestega
KUIDAS MÕISTA ÜLLATUST?
Siim Pulst | On see siis üllatuste MM või ei ole? Neli eri lähenemist, neli eri vastust
Ott Järvela | Cristiano Ronaldo kaotas lahingu, aga on sõja juba ammu ja mitu korda võitnud
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?