Prins Levadia hetkeseisust: keskpoolikusse on mingit venda vaja, Antonov ja Kaljumäe on ilmselt läinud (5)

Igor Prins. Foto: Gertrud Alatare

Teisipäeva õhtul tegi Tallinna FC Levadia Taliturniiril viigi Nõmme Kaljuga. Levadia peatreener Igor Prins rääkis mängu järel Soccernet.ee-le praegu klubis toimuvast. Ta avaldas, et Ilja Antonov ja Marek Kaljumäe on suure tõenäosusega klubist lahkunud ja ka Andreas Raudsepa osas pole midagi selge.

Treeningmäng Kaljuga lõppes 1:1 viigiga. Kuidas sa oma meeste tegutsemisega rahule jääd?
Noh, kolmas viik meil siin. See oli meil neist kolmest võib-olla kõige kehvem mäng. Esimene poolaeg oli ikkagi meie jaoks selline õnnetu. Viimasel kolmandikul ei saanudki midagi loodud - vastu seina jooksime. Söödutäpsus ja mingid olukordade lahendamised olid kehvapoolsed. Mis ma siin oskan öelda, nii ta oli esimesel poolajal. Teine poolaeg oli okei. Kalju vahetas omal pea terve satsi välja ja meil hakkas kuidagi minema. Rimo [Hundi] tulekuga tuli see kindlus sinna ette ja pallid jäid pidama ja suutsime rünnakuid üles võtta.

Esimesel poolajal mängisite 4-3-3 asetusega, teisel poolajal enam mitte.
Ma muutsin ära jah. Eks me kasutame siin neid mängijaid ja noori poisse - praegu on see aeg neid lahingusse visata. Esimesel poolajal keskväljal see tegevus natuke ebaõnnestus. Ei tulnud sealt midagi. Jäime natuke hätta. Kaitsetööga võis enam-vähem rahule jääda, aga rünnakuga oli halvasti.

Täna (eile - toim.) oli tagasi Andreas Raudsepp. Mis seis temaga on?
Selline seis, et praegu on meil. Vaatame, mis tal endal mõttes on ja kas ta tahab meiega jääda.

Praegu välismaa variandid pole siis nii palju edu toonud, et proovib teiega jääda?
No, praegune seis on jah niimoodi.

Täna (eile - toim.) esimesel poolajal mängis keskel tagumise poolkaitsjana noor Alex Roosalu, kes ei olnud võib-olla nii hästi mängus sees. Kas on tunda puudust Marek Kaljumäest ja Ilja Antonovist? Mis seis nendega on?
Nendega on lahtine seis.

Marek Kaljumäe (vasakul) ja Ilja Antonov (paremal) ilmselt uuel hooajal Levadia särki ei kanna. Foto: Brit Maria Tael

Kas nad trennis käivad teil?
Ei käi, ei käi. Kumbki ei käi. Keskväli on meil praeguseks nii-öelda täitmata. Me ei ole praeguseks leidnud Kaljumäele ja Antonovile asendust. Nagu näha, siis proovin siin kõiki vendasid keskel. Alex on noor poiss ja tema peale ei saa veel mingeid kohustusi panna.

Aga selle kolmiku - Kaljumäe, Antonov, Raudsepp - osas on pall siis nende käes? Teie olete huvitatud nendega jätkamisest?
Ma usun, et need on läinud mehed.

Sa arvad, et nad ei tule?
Nojah. Ma arvan, et nad on läinud. Okei, mingi taustamüra on, ma midagi tean, aga see ei ole minu öelda. Kui nad tahavad midagi öelda, siis eks nad räägivad. Aga praegu neid meiega trennides ei ole.

Teisel poolajal panidki juba Gando täitsa keskpoolikusse mängima.
Jah, proovime ära. Eks ta selline võitlejatüüp on. Nüüd on ta meil kolm positsiooni läbi käinud: äärekaitse, äärepooliku ja täna (eile - toim.) sai esimest korda 45 minutit keskpoolikus mängida. Noh, tal sellist julgust ja palliga mängimise tahet on.

Kuidas Joao Morelli tegutsemisega senises kahes mängus rahule oled jäänud? Täna (eile - toim.) lõi võimsa värava ka.
Täna (eile - toim.) ma proovisin esimesel poolajal teda ründes. Mulle tundub, et 10 peal on rohkem teda näha. Lõi hea värava ja oli teisel poolajal kuidagi nähtavam.

Joao Morelli. Foto: globoesporte.globo.com

Kust üldse leidsite sellise mehe?
Ma ei tea, siit kuskilt. (Naerab.) Nagu ikka neid leitakse. Mingisuguste agentidega suheldakse ja läbi selle mingisugusele kokkuleppele jõutakse. Praegu ta on meiega siin ja eks me peame ära otsustama, mis saatus tal edasi on.

Kuidas tundub, milline see on?
Ta on siin positiivselt mänginud ja võtan natuke mõtlemisaega, siis pean ära otsustama, mis temast saab.

Mis seis tal seal Middlesbrough's on?
Ta on nende mängija. Usun, et meie saame ta laenule võtta.

Aga seda sa ei tea, mis plaanid Borol temaga on?
Ma tean seda, et ta on siin ja on võimalik ta aastase lepinguga selleks hooajaks siia saada. Muu info mul puudub.

Kas Alan Gatagov on endiselt vigane?
Gatagov on vigane.

Kas on jäämas?
No vaatame. Siin on väljamaalaste limiidiga teatud piirid. Peame neid järgima. Ma leian, et viite venda hoida on liigne luksus. Eks me peame mingid otsused tegema.

Keskpoolikusse üritate kuskilt väljast veel kedagi leida?
Keskpoolikusse on vaja jah mingit venda. See koht on meil siin hõre. Seda me peame täitma veel.