Professionaalsemaks muutunud Paide U21, kaotamist vihkav treener ja andekad noored. "Edu tuleb raske tööga!" (0)

Tänavu juhendab Paide duubelmeeskonda 35-aastane serblane Andreja Varicak. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Mullu Esiliigas seitsmenda koha saanud ja napilt üleminekumängudest pääsenud Paide Linnameeskond U21 sihib tänavu serblasest peatreeneri Andreja Varicaki juhendamisel kõrgemale.

35-aastane Varicak, kes töötas varasemalt Serbia kõrgliigas FC Radnicki 1923 abitreeneri ja taktikalise analüütikuna, liitus Paidega eelmisel suvel, asudes esindusmeeskonnas tööle Ivan Stojkovici abilisena. Kahe hooaja vahel liikus Varicak duubelmeeskonna peatreeneriks ja esinduse treeneritetiimiga liitus 82-kordne Eesti koondislane Tarmo Kink.

"Istusime hooaja lõpus Andrejaga maha ja siis käisin talle selle idee välja. Ta on loomult pigem selline treener, kes tahab protsessi juhtida ja olla peatreener," rääkis Paide Linnameeskonna spordidirektor Gert Kams Soccernet.ee-le.

Kams jätkas: "Andrejal on väga tugev kool. Ta on noortega palju töötanud Hiinas, olnud seal klubide noortetöö juht, noortetööd üles ehitanud ja olnud erinevate vanusegruppide peatreener. Tal on noortega töötamise kogemus ja lisaks on tal sportlik kompetents - see tegi otsustamise lihtsaks. Meie klubi inimesed olid teda esinduses näinud ja teadsime väga täpselt, mida sealt saame ja tahame. Ta võttis natuke aega mõtlemiseks ja ütles, et tahab seda protsessi edasi viia."

"Esmamuljed on positiivsed. Keskendume oma akadeemia noormängijatele," lausus Varicak, kelle sõnul toimuvad duubelmeeskonnas suured muutused. "Muudame struktuuri, treeningmeetodeid ja mängumudelit, nii et see protsess võtab aega. Aga mängijad võtavad uusi asju kiiresti vastu. Kõik läheb plaanipäraselt ja liigume samm-sammult edasi."

Varicak lisas: "Kõigepealt valisime mängijad ja koostasime treeninggrupi, seejärel planeerisime iganädalase treeninggraafiku oma mängumudeli alusel. Ma pean silmas nii füüsilist, analüütilist kui ka taktikalist poolt, aga ka meie mudelile sobivaid harjutusi, mis mängijaid arendavad."

Kams märkis omalt poolt, et muutuseid on varakult näha. "Ma arvan, et see töö on juba läinud väga professionaalseks, seda on kõrvalt ja mängudest näha. Tean, mida treenerid on sinna sisse viinud - suurem staff, videokoosolekud ja nii edasi. Kõik on väga loogiliselt üles ehitatud," ütles spordidirektor. "Kui minna meie duubli mänge vaatama, siis saab päris kiiresti aru, mis on meie plaan, kuidas tahame mängida ja mida saavutada."

Andreja Varicak. Foto: Paide Linnameeskond

Ettevalmistus hooajaks

Paide duubel alustas uueks hooajaks ettevalmistust juba enne aastavahetust. Treeningud toimuvad Paide kunstmuruväljakul ja Rapla sisehallis. "Kui ilm lubab, siis treenime ainult Paides," avaldas peatreener. Meeskond treenib neli-viis korda nädalas, millele on lisandunud tavapärased hooajaeelsed treeningmängud, kus Paide duubel on saanud neli kaotust ja ühe viigi.

Paide Linnameeskond U21 on kontrollmängud pidanud Esiliiga meeskondade vastu. FC Elvale kaotati 0:3, FC Flora U21 meeskonnale 0:4, FC Tallinnale 1:2, JK Tabasalule 0:3 ja JK Tallinna Kalevi U21 meeskonnaga mängiti 2:2 viiki.

Kas tulemused enne hooaja algust on olulised? "Ma olen selline treener, kes vihkab kaotamist," vastas Varicak. "Ehitame oma mentaliteeti positiivsetele tulemustele, aga vajame aega, et oma mängumudelit juurutada ning seejärel keskenduda rohkem vastastele ja tulemustele."

Kamsi sõnul ei ole mõtet hooajaeelsetele tulemustele suurt tähelepanu pöörata. Ta teab seda oma mängijakarjääri näitel väga hästi. "2016. aasta alguses, kui Floraga ettevalmistust alustasime, võitsime kõik hooajaeelsed mängud, aga suvel olime neljandad," ütles ta.

Ajalugu on näidanud, et aeg-ajalt mängivad duubli eest ka esinduse mängijad. See ei ole niimoodi ainult Eestis, vaid ka välismaal suurtes jalgpalliriikides. See tähendab, et duubli peatreener peab paratamatult arvestama esinduse tegemistega. Varicaki jaoks pole see probleem.

"Mul on sarnased mängulised põhimõtted nagu Ivan Stojkovicil, nii et kui mõnel esinduse mängijal on vaja minuteid, siis nõuan nendelt ka häid esitusi. Pean aru saama, kuidas U21 meeskond töötab ja sellega kohanema nii palju kui võimalik," rääkis Varicak.

Kams lisas: "Oleme ka varasematel aastatel esindusega mingis mõttes duublit teenindanud, aga see kõik on loogiline protsess ja otsus tuleb esindusmeeskonna peatreenerilt, kes duublisse mängima saab."

Ivan Stojkovic ja Andreja Varicak. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Varicaki sõnul ei ole ettevalmistus kulgenud probleemideta, sest kaks mängijat - ründaja Simon Usar ja poolkaitsja Sander Soo - on praeguse seisuga vigastusega kimpus. "Ma loodan, et nad tulevad varsti tagasi ja saavad mängida."

Kuna Varicak on uus peatreener, siis ei ole meeskonna kapten veel paika pandud. See selgub vahetult enne hooaja algust. "See on uus grupp ja ma tahan näha, kuidas kõik liidrid väljakul ja väljaku kõrval käituvad. Seejärel selgub ka kapten."

Varicaki hinnangul on meeskonnas palju noori, kes võivad juba järgmisel hooajal esinduse uksele tugevalt koputada. "Ma olen alati öelnud, et kui tahad olla esindusmeeskonna mängija, siis vajame Esiliigas individuaalselt häid sooritusi, seega ootan sel aastal väga palju Matrix Einerilt, Sander Soolt, Kert Kiigelt, Jander Poolmalt, Jaan Joosep Kuuselt ning stabiilseid esitusi tagaliinis Kevin Metsolt ja Kevin Kärbilt," loetles serblasest juhendaja mõned nimed.

Nimetatud mängijate hulgas on ka standardolukordade lahendajad. Tõsi, Varicaki sõnul sõltub palju sellest, kas ja kes saadetakse vahepeal esindusest allapoole. "Oleme kontrollmängudes proovinud erinevaid lahendusi ja meid mõjutavad ka esindusmeeskonna mängijad. Praegu on meie standardolukordade lahendajad Soo, Kiik ja Einer."

"Edu tuleb raske tööga!"

Paidel on tänavu Esiliigas kindel siht: mullune seitsmes koht peab paranema! "Kindlasti tahame olla kõrgemal. Samal ajal tahame olla meeskond, kelle mängu tunneb ära ründava jalgpalliga," sõnas Varicak, kelle arvates tuleb tänavune Esiliiga hooaeg põnev. "Ma olin eelmisel hooajal Premium liigas ja olen U21 meeskonnas olnud lühikest aega, kuid arvan, et Esiliiga on konkurentsitihe."

Kamsi sõnul on lisaks püsimajäämisele eesmärk ka noorte arendamine: "Leppisime Andrejaga kokku, et see on protsess ja kõik protsessid võtavad aega. Täpselt samamoodi noorte mängijate arendamine ja nendeni ideede viimine. Loomulikult on esimene eesmärk püsimajäämine, aga samas väga loodan, et sellest protsessist tuleb välja mängijaid, kes tulevikus saavad esindusmeeskonda esindada."

Spordidirektori hinnangul on Esiliiga muutunud nooremaks. "Ma olen käinud meie duubli mänge vaatamas Flora vastu, kes oli väga noor, ja Tabasalu vastu, kes on samuti nooremaks läinud. FC Tallinn on pigem selline kogenud võistkond. Ma ei taha praegu öelda, kas tase on läinud nõrgemaks või tugevamaks, vaid arvan, et seda näitab hooaeg. Pigem lähevad võistkonnad nooremaks," sõnas ta.

Kes on Esiliiga soosik ja tõuseb Premium liigasse? Varicak: "Mulle ei meeldi ennustada, aga tundub, et Harju tõuseb tagasi. Esiliigas on palju huvitavaid meeskondi, kellega mängisime kontrollmängudes, nagu näiteks FC Tallinn, Tabasalu ja Elva. Lisaks on huvitav vaadata, kuidas kõik U21 meeskonnad võistlevad."

"Soovin kõigile nii Premium liigas kui Esiliigas edu! Ma usun, et edu tuleb raske tööga!" lausus Varicak lõpetuseks. Paide Linnameeskond U21 alustab Esiliiga hooaega 2. märtsil Sportland Arenal Tallinna FC Flora U21 vastu.

Paide Linnameeskond U21
Peatreener: Andreja Varicak
Abitreener: Meelis Rooba
Füsioterapeut: Raiko Karpov
Kapten: selgub vahetult enne hooaja algust
EJL-i stipendiaadid: Matrix Einer, Oskar Hõim, Kevin Metso, Sander Soo, kaks mängijat selgumisel
Eelarve: 2 300 000 eurot (kogu klubi)
Duubelvõistkond: Paide Linnameeskond III (II liiga)
Koduväljak: Paide linnastaadion / Paide kunstmuruväljak
Meeskonna värvid: sinine ja valge
Kodulehtwww.paidelinnameeskond.ee
Esimene mäng: 2. märtsil kell 19.00 vs. Tallinna FC Flora U21 (Sportland Arenal)

Koosseis:

Väravavaht: Kevin-Marcus Hirbaum, Rando Isakar*, Hugo-Kaur Leht.
Kaitsjad: Karlis Ellermaa, Ranet Hulko, Kaspar Ivanov, Kardo Kallas, Kevin Kärp, Kevin Metso*, Marcus Pajumaa, Markus Piim.
Poolkaitsjad: Arkadi Burjuan, Matrix Einer*, Kert Kiik*, Rafael Luts*, Jander Poolma, Kaspar-Markus Reivik, Sander Soo*.
Ründajad: Jaan Joosep Kuuse, Mart Kõnno, Markus Lieberg, Martin Mõttus, Radion Trofimov, Simon Usar.

* - treenivad esindusmeeskonnaga.

Hooajaeelsed mängud

21.01. FC Elva (EL) - Paide Linnameeskond U21 2:0
28.01. Paide Linnameeskond U21 - Tallinna FC Flora U21 (EL) 0:4
04.02. Paide Linnameeskond U21 - JK Tallinna Kalev U21 (EL) 2:2 (Einer 2)
10.02. Paide Linnameeskond U21 - FC Tallinn (EL) 1:2 (Kiik)
17.02. JK Tabasalu (EL) - Paide Linnameeskond U21 3:0

EL - Esiliiga; võitviikkaotus.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
PREMIUM LIIGA 7. VOOR
Luup peale | Kuidas Levadia lukku keerata? Küsige Igor Prinsilt  (galerii!)
SKOORIVAD EESTLASED
OTSUSED
Videokohtunik | Kogu tõde karikaderbist! Pärnus pingutati käepenaltiga üle
ELUST KESET KANALEID
Eesti väravavaht elust kanalite linnas: elu pikimad jalutuskäigud, ootamatud võimalused ja vanema venna mõjutused
Ajalugu teinud Gruusia jalgpallitähed astusid koos oma rahvaga poliitikutele vastu: käi p****, Venemaa!
LEVERKUSENI MUINASJUTT
Pikk ette (ja ise järele) | Kes otsustab asju Nõmme Unitedis?
MÕTTEAINET
INGLISMAA JUTUD
Udune Albion | Liverpool ja Arsenal jäägu massidele, gurmaanid vaatavad Wrexhamit!
RISTNURK
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
8
7
1
0
26:3
22
2.
Paide Linnameeskond
8
5
0
3
15:9
15
3.
Nõmme Kalju FC
6
4
1
1
14:7
13
4.
Tartu JK Tammeka
7
3
2
2
10:5
11
5.
Tallinna FC Flora
7
3
2
2
13:11
11
6.
JK Tallinna Kalev
8
2
3
3
11:13
9
7.
FC Kuressaare
6
2
0
4
8:19
6
8.
Pärnu JK Vaprus
7
1
1
5
7:15
4
9.
FC Nõmme United
7
1
1
5
3:12
4
10.
JK Narva Trans
6
1
1
4
7:20
4
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID