Punast laternat loputanud Lacazette kerkis Giroud', Henry ja Piresi kõrvale (0)

Alexandre Lacazette. Foto: Scanpix / Laurence Griffiths / Pool / Reuters

Londoni Arsenal parandas Inglismaa kõrgliigas tabeliseisu, alistades võõrsil Sheffield Unitedi 3:0.

Arsenal haaras juhtohjad 33. minutil, kui suurepärase söödumängus lahendas thierryhenryliku realiseerimisega säranud Alexandre Lacazette. Külalised suurendasid eduseisu 72. minutil, kui Nicolas Pepe löögi ja Aaron Ramsdale'i tõrje järel sahistas Gabriel Martinelli. Lõppseisu vormistas 85. minutil Lacazette, kes pääses Thomas Partey söödust Ramsdale'iga silmitsi.

Lacazette on tänavusel hooajal löönud Inglismaa kõrgliigas 13 väravat, aga neist koguni 10 võõral väljakul. 11 väravat on võõral väljakul löönud Liverpooli staarründaja Mohamed Salah.

Lisaks on 29-aastane Lacazette nüüd kuues prantslane, kes Premier League'is löönud ühe klubi eest vähemalt 50 väravat. Kusjuures kuuest neli on need väravad löönud just Arsenalis - Lacazette, Olivier Giroud, Thierry Henry ja Robert Pires.

Arsenal kerkis 45 punktiga üheksandale kohale, aga lähim jälitaja Leeds United on kogunud sama palju punkte ja ühe mängu vähem pidanud Aston Villa jääb ainult punkti kaugusele. Sheffield vireleb endiselt tabeli põhjas, olles 31 mänguga teeninud ainult 14 punkti.

Sheffield United - Londoni Arsenal 0:3 (0:1)