Punktuaalne VAR lõpetas Šotimaa MM-i ja ajas nad marru (0)

Prantsusmaal jätkuvatel 8. naiste maailmameistrivõistlustel peeti kolmapäeval viimased kohtumised D-alagrupis, kust pääsesid kaheksandikfinaali Inglismaa ja Jaapan. Veel 21 minutit enne mängu lõppu Argentina vastu 3:0 edu omanud ja edasipääsus kinni olnud Šotimaa langes aga punktuaalse VAR-i tõttu konkurentsist ja on nüüd marus.

Šotimaa läks mängu Argentina vastu Erin Cuthberti 69. minuti väravast 3:0 juhtima. Too skoor, tegelikult igasugune võit, oleks andnud šotlannadele head võimalused mahtuda kuue alagrupi peale nelja parema kolmanda koha omaniku sekka ja tagada seeläbi koht 16 parema seas.

Ent 74. minutil tegi Milgaros Menendez seisuks 3:1, 79. minutil tabas florencia Bonsegundo löök latti, kust see põrkas vastu Šotimaa väravavahi Lee Alexanderi selga ja sealt võrku. Seis oli 3:2, mis šotlannadele endiselt sobilik, ent ärevus oli õhus. Ning Šotimaa murduski üleajal, kui Sophie Howard kukutas karistusalas Aldana Cometti ja Argentina teenis penalti.

Alexander tõrjus Bonsegundo 11 meetri karistuslöögi, aga VAR andis väljakukohtunikule teada, et Šotimaa väravavaht ei olnud löögi hetkel jalaga väravajoone peal või selle kohal. Reeglite järgi tähendab see puurivahile kollast kaarti ja korduslööki, mis ka määrati. Teist korda Bonsegundo enam ei eksinud.

Kui reeglina on väravavahi teguviis penaltite puhul puhtalt väljakul viibivate kohtunike otsustada, siis naiste MM-il on see antud VAR-i kontrollida ja videokohtunikud on silma paistnud punktuaalsusega. Tegemist oli juba kolmanda penaltiga sel MM-il, mis väravavahi eksimuse tõttu kordamisele määrati.

"Päris raske tunne. 70 minutit olime väga head, aga ei suutnud kohtumist võiduka lõpuni viia. Praegu tunnen ka, et meile tehti liiga. Päris mitu otsust ei olnud meie meelest õiged. Aga vaatamata sellele oleksime ikkagi pidanud kohtumisega hakkama saama," sõnas Šotimaa peatreener Shelley Kerr.

Nii Inglismaa kui ka Jaapani käest napid 1:2 kaotused saanud Šotimaa jäi nüüd D-alagrupis ühe punktiga viimaseks ja sõidab koju. Argentina lõpetas alagrupiturniiri kahe punktiga ja pääseb paremuselt neljanda kolmanda koha omanikuna 16 parema sekka ainult juhul, kui E- ja F-alagruppides lõppevad tänased 3.-4. kohta otsustavad mängud (vastavalt Kamerun – Uus-Meremaa ja Tšiili – Tai) mõlemad viigiga.

D-alagrupi esikoha otsustanud mängus alistas Inglismaa tänu Ellen White'i 14. ja 84. minuti väravatele 2011. aasta maailmameistri ja 2015. aasta MM-i hõbemedalisti Jaapani.

Vaata Inglismaa – Jaapan kohtumise tipphetki siit.

Naiste MM-i alagrupiturniir lõpeb täna. Loe siit, kuidas kõiki kohtumisi otsepildis vaadata