Purje ja KuPS alistasid Ojamaa klubi ning tõusid liidriks (Graubergi debüüt!) (0)

Ats Purje koduklubi Kuopio Palloseura noppis Soome kõrgliigas kolmanda võidu järjest ja kerkis vähemalt paariks päevaks Veikkausliiga liidrikohale.

KuPS oli täna kodus 5:0 üle tabeli viimasest meeskonnast Vaasa Palloseurast. Purje tegi kaasa kogu kohtumise, kuid resultatiivsuspunkte seekord ei teeninud. Hindrek Ojamaa jälgis mängu Vaasa varumeestepingilt.

KuPS kerkis 37 punktiga 21 mängust liidrikohale, kuid samuti 37 punktiga Tampere Ilves ja 36 punktiga Turu Inter omavad mõlemad üht mängu varuks. Vaasa on suutnud koguda vaid 12 punkti ja kaotab eelviimasele meeskonnale nelja punktiga.

Maksim Gussev ja Kaarel Usta tegid Soome esiliigas kaasa 90 minutit, kui MYPA kaotas võõrsil 0:2 Jarole ning jätkab viimasel tabelireal, eelviimasest kohast nelja punkti kaugusel.

Värskelt Soomest Norrasse siirdunud Silver Grauberg debüteeris oma uue koduklubi FK Mjölneri eest, tehes võõrsil Floröga 2:2 viigi. Eesti kaitsja kuulus algkoosseisu ja vahetati 77. minutil välja, kui kõik väravad olid juba löödud.

Mjölner jätkab Norra tugevuselt kolmandal liigatasemel oma grupis 14 klubi seas 12. kohal ehk väljalangemistsoonis. Päästev 11. koht jääb hetkel kahe punkti kaugusele.