Purje lõi Aksalule kaks väravat ning hoidis Kuopiot tiitlikonkurentsis (video!) (1)

Ats Purje lõi Soome kõrgliigas oma hooaja kolmanda ja neljanda värava, hoides enda koduklubi Kuopiot jätkuvalt tiitlikonkurentsis.

Kuopio jäi võõrsil Seinäjoki vastu 54. minutil kaotusseisu, kuid Purje 64. ja 74. minuti väravad viisid Kuopio juhtima. Lõpuks võitsid külalised 3:1.

Seinäjoki väravavaht Mihkel Aksalu tegi sarnaselt Purjega kaasa kõik 90 minutit. Aksalu tiimikaaslased Zakaria Beglarišvili ning Trevor Elhi jälgisid mängu pingilt.

Põhihooaja järel jagab Kuopio teist kohta, jäädes liidrist Turu Interist vaid kahe punkti kaugusele. Enne järgmist vooru liigatabel poolitatakse. Seinäjoki on seitsmendal positsioonil ning jääb seetõttu tabeli teise poolde.

Hindrek Ojamaa leivaisa Vaasa Palloseura alistas Martti Puolakaineni tööandja HIFK-i 3:2. Mõlemad eestlased jäid varupingile. HIFK asub enne tabeli poolitamist 9. kohal ning Vaasa viimasel, 12. kohal.

Soome esiliigas tegi Maksim Gussevi ja Kaarel Usta koduklubi MYPA 2:2 viigi Kajaaniga. Gussev tegi täismängu ja sai 88. minutil kollase kaardi. Usta sekkus vahetusest 71. minutil, kui MYPA oli 1:2 kaotusseisus. Tabelis jätkab MYPA viimasel, kümnendal positsioonil.