TV

Purje vaatas pingilt, kuidas KuPS alistas endise Nõmme Kalju staari koduklubi (0)

Ats Purje täna platsile ei saanud. Foto: KuPSi Twitter

Ats Purje koduklubi ning Soome tiitlikaitsja Kuopio Palloseura võitis täna kodustaadionil minimaalselt Turu Interit.

Mäng eelmise hooaja kahe esimese vahel kulges selgelt eestlase koduklubi kontrolli all: Kanarialinnut said lausa 11 pealelööki teha, samas tabelirivaalid teenisid neid vaid neli. 69. minutil lõi 23-aastane Juho Pirttijoki oma elu esimese värava KuPS-i särgis ning rohkemat klubil vaja polnudki.

Kui Ats Purje veetis terve tänase mängu pingil, siis Eesti jalgpallifännid said matšis ikkagi tuttavat nägu näha. Nimelt sekkus vahetusest mängu endine Nõmme Kalju staar Liliu, kes midagi otsustavat teha siiski ei suutnud. Liigatabelis tõusis KuPS võiduga vähemalt ajutiselt esimeseks.

Teise eestlase - Nikita Baranovi - klubi Alaškert alistas samuti kodustaadionil kindlalt Lori FC.  Kuigi riigi kolmekordne meister jäi avaminutitel kaotusseisu, siis tänu suurepärasele teisele poolajale võideti lõppkokkuvõttes lausa 5:1. Eestlane jäi tänasest mängust täielikult eemale, kuna teenis eelmises matšis punase kaardi. Alaškert on viimase mänguvooru eel kindlustanud endale neljanda ehk viimase Euroopa liigasse viiva koha. Pronksmedalid on samuti veel potentsiaaliga, kuna kolmandat kohta hoidev Širak on vaid kahe punkti kaugusel.