Puurilukk tassis Lille'i tiitlile sammukese lähemale, Marseille viskas ise tähtsa võidu käest (0)

Kõik on enda kätes: viimati 2011. aastal meistriks tulnud Lille'i lahutab tiitlist veel vaid kuus vooru. Foto: Scanpix / Reuters / Christian Hartmann

Prantsusmaa kõrgliiga tipus 32. voor muutusi kaasa ei toonud, kuid see tähendab, et Lille on tiitliunistusele taas sammukese lähemal. PSG, Monaco ja Lyon hingavad aga endiselt kuklasse, samas kui heitluses eurokoha eest pidi pettumusega leppima Marseille.

Lille ei olnud tabelikeskmikust Metzist võõrsil sugugi üle ja hoopis võõrustajatel oli varakult hea võimalus juhtima minna. Suurepärast hooaega tegev Mike Maignan suutis aga Aaron Leya penalti 17. minutil tõrjuda ning viimase pooltunniga vormistasid türklased Burak Yilmaz ja Mehmet Celik liidrite võidu.

Liidrite edu PSG ees on kuus vooru enne hooaja lõppu siiski vaid kolm punkti ning peatreener Christophe Galtier ärgitas omasid võitlema nii, et pärast poleks põhjust midagi kahetseda. "Individuaalsete oskuste järgi võttes on meil võib-olla esineliku kõige tagasihoidlikum mängijatevalik. Parim meeskond on PSG-l, aga nad on sel hooajal juba kaheksa korda kaotanud ja seda on palju. See annab lootust kõigile, kes nendega mängivad, mitte ainult otsestele vastastele," märkis Galtier Radio France'ile antud intervjuus.

"Meie trump on meeskondlikkus. Kui meil seda poleks, ei suudaks me PSG, Monaco ja Lyoniga võidelda," lisas ta, tuues näiteks märtsikuise kaotuse tabeli lõpus olevale Nimes'ile. "Näitasin meeskonnale kaadreid Nimes'i mängust, aga väga rahulikult. Kõik said niigi aru, et seal jäi võistkondlikust pingutusest puudu," sõnas Galtier.

Eelmises voorus liidrite omavahelises duellis eemaldatud ja pärast tunnelis kähmlemise eest kaheks mänguks võistluskeelu saanud Neymarita PSG ei lasknud tabeli teise poolde kuuluval Strasbourgil end üllatada, võites kindlalt 4:1. Avapoolaja järel vahetati küll välja esiväravavaht Keylor Navas, kuid peatreener Mauricio Pochettino kinnitas, et Meistrite liiga veerandfinaali kordusmänguks Müncheni Bayerniga saab Costa Rica mehega kõik korda.

Monaco sai Wissam Ben Yedderi väravate toel 3:0 jagu tabeli põhjas virelevast Dijonist, ehkki pidi skoori tegemisega ootama teise poolajani. Seejuures heastas Ben Yedder kahe hilisema tabamusega oma penaltieksimuse teise poolaja alguses. Täpselt sama tulemusega oli Lyoni Olympique üle Angersist, sarnaselt Ben Yedderile skooris kahel korral Memphis Depay. Esinelikust juba tosina punktiga maha jäävast, kuid viimasest eurosarjakohast kinni hoidva Lensi elu tegid kergemaks nii nende enda 4:1 võit Lorienti üle kui ka Montpellier' ja Marseille' tuline 3:3 viik.

Andy Delort viis kodus mänginud Montpellier' juba 27. sekundil juhtima, kuid poolaja lõpuminutitega pööras Marseille kaotusseisu hoopis eduks. Kohe teise poolaja alguses Gaetan Laborde viigistas, siis kaevas Marseille aga ise endale augu, kuhu lõpuks ka kukuti. Kaitsja Duje Caleta-Car sai 62. minutil punase kaardi ja ehkki Lucas Perrin viis vähemusse jäänud külalised kümmekond minutit hiljem ette, jäi viimane sõna ikkagi Montpellier'le: Laborde lõi kolmandal üleminutil viigivärava, mis jätab Marseille nüüd Lensist kolme punkti kaugusele ning hoiab jätkuvalt elus ka võõrustajate õrna eurolootust.

Tabeli lõpus on Dijon konkurentidega ammu kontakti kaotanud ja nende ellujäämisvõimalus on veel viimaseid päevi kõigest matemaatiline. Vahepeal kuuest järjestikusest mängust viies punkte noppinud Nantes kaotas nüüd teist vooru järjest, jäädes võõrsil alla Rennes'ile, kuid koos Lorienti ja Nimes'iga kembeldakse siiski jätkuvalt selle nimel, kes jääb liigasse püsima, kes läheb üleminekumängudele ja kes langeb koos Dijoniga otse esiliigasse.

Parimate väravaküttide tabelit juhib mõistagi PSG mürsk Kylian Mbappe 21 tabamusega, talle järgnevad vastavalt 17 ja 16 väravaga Monaco ja Lyoni liidrid Ben Yedder ja Depay. Otsekui Galtier' eelnevate sõnade kinnituseks on Lille'i suurimad väravakütid Yilmaz ja Jonathan Davis "kõigest" kümne värava peal ja tippudest kaugel. Samas jagab vasakäär Jonathan Bamba Depayga esikohta sööduandjate tabelis, mõlema arvel on 9 täpset passi.